Piłkarskie ligi 10-11.11.10.2018 r.

Koniec I rundy jesiennej! W IV lidze Kryształ Werbkowice pokazał wysoką formę w Kocku i wygrał, plasując się ostatecznie na 6. pozycji, lecz tylko z 4. punktami straty do wicelidera. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów remisuje, ale z dwupunktową przewagą pozostaje liderem. W klasie A Andoria Mircze zakończyła rundę jesienna zwycięsko i 6. miejscem. Wcześniej zmagania zakończyła B klasa z Huraganem Hrubieszów na 9. miejscu. Uwaga – IV liga zagra pierwszą kolejkę II rundy 17/18.11.2018 r.

IV Liga, grupa lubelska

Kolejka 15 – 10-11 listopada

Polesie Kock – Kryształ Werbkowice 1:2 (0:1)

Grali do końca, więc wygrali

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w przedostatniej minucie Kryształ błysnął, kiedy po składnej akcji Adrian Wołoch ulokował piłkę w siatce gospodarzy i ostatni mecz pierwszej rundy pozwolił gościom z Werbkowic dopisać cenne trzy punkty, i które ulokowały zespół na szóstym miejscu rundy jesiennej zaledwie z czteroma punktami straty do wicelidera.

Kryształ reprezentowali:

Filipczuk – Luterek, Alokhin, Śmiałko, Wójtowicz, Mazur, Rybka, Sas (55′ Nieradko), Łappo (72′ Wołoch K.), Warecki (85′ Drewniak), Wołoch A.

Żółte kartki: Sas.

Arbiter główny: Piotr Jamrowski (OKS Biała Podlaska).

Widzów: 150.

Bramki: Cybul (70′) – Rybka (31′), Wołoch A. (89′),

Pomimo braku trenera Piotra Welcza, którego usprawiedliwiają sprawy osobiste i pauzującego jeden mecz za żółte kartki Bartłomieja Reszczyńskiego w pierwszej połowie częściej przy piłce byli goście z Werbkowic. Często rozgrywali piłkę tzw. klepką” i po jednej z takich akcji w kierunku bramki z 25 metrów w samo okienko huknął Stanisław Rybka, bramkarz był bezradny. W drugiej połowie gospodarze zwiększyli tempo gry dążąc do remisu. Chwila dekoncentracji gości, dośrodkowanie z bocznego sektora boiska na piąty metr do Jacka Cybula i ten głową strzela bramkę na remis. A bramkę zwycięską strzeliliśmy pomimo podcinki Adriana Wołocha w sytuacji sam na sam – przekazał nam Kamil Warecki

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra. Wiele akcji nam wychodziło, ale brakowało skuteczności. Po zmianie stron zaprezentowaliśmy się słabiej i straciliśmy bramkę, której nie powinniśmy. Wygraliśmy zasłużenie, ale w zimie musimy popracować nad wykańczaniem akcji – zapowiada Robert Semeniuk, kierownik Kryształu Werbkowice.

Na ostatni mecz rundy jesiennej z piłkarzami pojechali kierownik drużyny Robert Semeniuk (Kiero) i w roli Trenera Menagera Piotr Kot (Vice Prezes Mlks Kryształ Werbkowice). Kibice dziękują piłkarzom za fantastyczną grę, za determinację, za każdy rozegrany mecz i za sportowe emocje, jednocześnie gratulują za wysokie 6. miejsce w tabeli ! Za tydzień seniorzy rozegrają na wyjeździe mecz z Powiślakiem Końskowola, w ramach 16 kolejki rundy wiosennej. Trzymamy kciuki, licząc na kolejne punktypodsumowała dokonania Kryształu działacz sportowy Danuta Muzyczka

***

IV liga. Huczwa Tyszowce – Lublinianka Lublin 2:1 (0:1)

Impossible is nothing Huczwa Tyszowce pokonała wicelidera z Lublina!

Pierwsza i druga połowa to przewaga w posiadaniu piłki przez drużynę lubelską, ale za wyjątkiem jednej bramki nic szczególnego z niej nie wynikało. Jak się okazało, to piłkarze Huczwy z Tyszowiec dobrze przygotowani wytrzymałościowo przez trenera Marcina Łysia byli bardziej skuteczni i dopisali do swojego skromnego bilansu cenne trzy punkty i jesienną rundę zakończyli tuż powyżej strefy spadkowej.

Bramki: Raczkiewicz (80), Ziółkowski (90+4) – Rejmak (37).

Huczwa: Berbecki – Maliszewski, Anioł, Materna (70 Sobolewski), Dworak, Miedźwiedź (46 Walentyn), Okalski, Bukowski, Raczkiewicz, Kaznocha, Ziółkowski.

Żółte kartki: Bukowski – Milcz. Sędzia: Piotr Kawiński (OKS Chełm)

Bramka dla Lublinianki padła po dośrodkowaniu przez Klima Morenkova z lewej strony boiska na dalszy słupek i uderzeniu głową przez Adriana Jermaka. Później klub z Lublina pudłował na potęgę a dobre okazje na podwyższenie wyniku zmarnowali m.in. Morenkov, czy Jarosław Milcz. W pierwszej połowie najlepszą okazję dla Huczwy miał Piotr Maliszewski, ale nie trafił w bramkę. Po przerwie coraz odważniej poczynali sobie gospodarze i po dośrodkowaniu na ósmy metr z rzutu rożnego przez Ziółkowskiego celnie strzelił głową na remis Tomasz Raczkiewicz, który rozgrywał bardzo dobry mecz. Następnie był piękny strzał Tomasza Walentyna z ok. 30 metrów, jednak piłka po odbiciu od słupka wyszła w pole gry. Kluczowa akcja miała miejsce w doliczonym czasie gry. Kontratak po rzucie różnym zapoczątkował Raczkiewicz. Strzały Damiana Okalskiego i Dawida Dworaka zostały zablokowane. Następny uderzył Maliszewski. Bramkarz odbił piłkę przed siebie a nadbiegający Damian Ziółkowski uderzył do bramki.

Jedna akcja a cztery strzały i Impossible is nothing (niemożliwe stało się faktem). Przed meczem czułem, że może być dobrze, bo dobrym prognostykiem była bardzo dobra druga połowa z Kryształem.  Huczwa skutecznie zagrała w obronie i odniosła zasłużone zwycięstwopodsumował mecz kontuzjowany kapitan Huczwy Przemysław Sioma.

Jeśli pogoda nie spłata żadnego figla to przed czwartoligowcami jesienią jeszcze jedna ligowa kolejka, rozgrywana awansem. Huczwa podejmie u siebie Tomasovię.

16.   MKS Ryki                       15  3    0    3    12  13-52

– Eko Różanka występuje pod nazwą Włodawianka Włodawa.

I Kolejka rundy wiosennej Okręgówki dla chętnych

Wydział Gier ZOZPN w dniu 08 listopada 2018 r. postanowił, że istnieje możliwość rozegrania XVI kolejki (I kolejka rundy wiosennej) Klasy Okręgowej w terminie 17/18 listopada br. pod warunkiem pisemnej zgody obu zainteresowanych klubów i sprzyjających warunków atmosferycznych. Chętni do rozegrania tej kolejki powinni powiadomić ZOZPN mailem do wtorku 13 listopada br.

***

Zamojska Klasa A

Kolejka 13 – 10-11 listopada

GKS Andoria Mircze – Na zakończenie rundy jesiennej wygrywamy 1:0 z Olendrem Sól. Bramkę zdobył niezawodny Artur Mac (z rzutu karnego).

Andoria Mircze -1-0-Olender Sól -10 listopada, 13:00

Orion Dereźnia (Dereźnia Solska) -2-1-Szumy Susiec -10 listopada, 14:00

Granica Lubycza Królewska -1-0-Tur Turobin -10 listopada, 13:00

Igros Krasnobród -3-0-Wrzos Szyszków -10 listopada, 13:00

Cosmos Józefów -2-0-Ostoja Skierbieszów -10 listopada, 13:00

Pogoń 96 Łaszczówka -1-1-Sparta Łabunie -11 listopada, 13:00

Tarpan Korchów —Błękitni Obsza -11 listopada, 14:00 (nie odbył się)

1.     Igros Krasnobród                13  34  11  1    1    44-10