24 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 11 – 19.08.2018 r.

Rozpoczęły się rozgrywki ligowe, niektóre już są nawet po trzech kolejkach a B klasa dopiero zacznie od września. Z gmin powiatu hrubieszowskiego rywalizują zaledwie cztery zespoły: Kryształ Werbkowice, Unia Hrubieszów, Andoria Mircze, Huragan Hrubieszów, ale wszystkie chcą wywalczyć, jak najwyższe pozycje, a nawet awansować do wyższych lig. Nadal piłkarskich zespołów nie posiadają gminy: Dołhobyczów, Horodło, Uchanie, Trzeszczany, szkoda. Poniżej można prześledzić jak to idzie naszym zespołom.

IV liga lubelska

Kolejka 1 – 15 sierpnia

15.08.2018 IV liga! Piłkarze Kryształu Werbkowice i Powiślaka Końskowola rozegrali pierwszy mecz w rozgrywkach IV ligi lubelskiej w sezonie 2018/2019. W nim podopieczni Piotra Welcza pokonali ekipę z powiatu puławskiego 2:1. Kluczowy dla przebiegu całego spotkania okazał się początek pierwszej połowy. Już w siódmej minucie środowego starcia Adrian Wołoch wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ sto osiemdziesiąt sekund później Maciej Pięta doprowadził do wyrównania, wykorzystując podanie Damiana Kopruchy. Gola na 2:1, a zarazem na wagę trzech punktów, po dośrodkowaniu Patryka Nieradko strzelił głową Arkadiusz Sas.

Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola 2:1 (2:1)

Bramki: Adrian Wołoch 7′, Arkadiusz Sas 24′ – Maciej Pięta 10′

Kryształ: Filipczuk – Wójtowicz (70′ Musiał), Alochin, Śmiałko, Luterek – Jabłoński (75′ Kaczoruk), Sas (46′ Pakuła), Nieradko – Zuchowski (46′ Mazur), A. Wołoch (75′ Dec), Reszczyński.

Kolejka 2 – 18-19 sierpnia

IV liga: MKS Ryki – Kryształ Werbkowice 1:1 (0:0)

Kolejnym przeciwnikiem Kryształu Werbkowice w IV – ligowych zmaganiach była drużyna MKS Ryki. Zespół ten w ubiegłorocznych rozgrywkach ledwo uniknął degradacji dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce. W swoim pierwszym meczu Rykowianie przegrali w Zamościu z miejscowym Hetmanem aż 5-0, więc wydawało się, że Werbkowiczanie z Ryk wywiozą trzy punkty.

Bramki: Przybysz (87) – Luterek (55).

Kryształ: Filipczuk – Wójtowicz (70 Paweł Musiał), Alokhin, Śmiałko, Luterek, Zuchowski (60 Pakuła), Kaczoruk (46 Sas), Nieradko, Jabłoński (46 Tucki), Warecki (80 Drewniak), A. Wołoch.

Kryształ miał sporą przewagę i sporo sytuacji, ale dopiero od 55’ prowadził po trafieniu Michała Luterka. W samej końcówce wyrównał jednak Paweł Przybysz. Może wpływ miało jeszcze małe doświadczenie w sezonie 2017/18 średnia wieku drużyny Kryształu Werbkowice wynosiła 24,9. W obecnych rozgrywkach średnia ta wynosi 22,9, a status młodzieżowa posiada obecnie 8 zawodników.

Powinniśmy spokojnie prowadzić przynajmniej czterema, albo i pięcioma bramkami. Zamiast tego dostajemy gola w końcówce i mamy tylko jeden punkt, szkodapodsumował mecz  trener Piotr Welcz.

Kolejny mecz Kryształ Werbkowice zagra u siebie z powracającymi po dwóch latach banicji w bialskiej klasie okręgowej Orlętami Łuków.

IV liga: Huczwa Tyszowce – Minimalnie, ale dwa mecze do tyłu!

Po pięciu latach Huczwa Tyszowce znowu przystąpiła do rywalizacji w IV lidze, pierwszy mecz w Tomaszowie Lubelskim z mającą ambicję awansu do wyższej ligi Tomasovią zakończył się nie wysoka przegraną 1:2, dlatego były nadzieje, na korzystny wynik u siebie z rezerwami Górnika z Łęcznej i punkt w tym starciu mieli na wyciągnięcie ręki, ale w końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Mychajło Kaznokha.

Huczwa Tyszowce – Górnik II Łęczna 1:2 (0:2)

Bramki: Miedźwiedź (62), Turek (10), Orysz (35).

Huczwa: Joniec – Kwarciany, Anioł, Materna, Okalski (46 Miedźwiedź), Bukowski, Denkiewicz, Droździel (70 Skóra, 87 Płotnikiewicz), Sioma (70 Dworak), Kaznokha, Ziółkowski,

Wynik w 10 minucie dla gości otworzył Karol Turek, ale później m.in. gospodarzy ratował słupek, poprzeczka i fatalna skuteczność podopiecznych trenera Fiedenia. Wreszcie w  35’ Orysz trafił na 0:2. W drugiej połowie gospodarze rozegrali zupełnie inny mecz i w 62’ pozyskany z Hetmana Zamość Patryk Miedźwiedź zaliczył kontaktowe trafienie. Górnicy znaleźli się w poważnych tarapatach. Było mnóstwo podań w pole karne przyjezdnych, kilka razy w szesnastce zrobiło się porządne zamieszanie. Do samego końca łęcznianie musieli drżeć o wynik. W końcówce meczu Huczwa mogła wyrównać, ponieważ piłkę na 11 metrze ustawił Michajło Kaznocha, niestety, nie zdołał pokonać bramkarza. Mimo dalszych trudnych chwil przyjezdni dowieźli korzystny wynik do końca spotkania.

– Szkoda, bo mieliśmy doskonałą okazję, żeby wyrównać. Na pewno plusem jest jednak fakt, że po słabej pierwszej połowie po przerwie drużyna pokazała się z dobrej strony. Trzeba będzie poszukać punktów w innych meczach podsumował mecz kierownik miejscowych Janusz Zarębski.

IV liga: Lewart Lubartów – Start Krasnystaw 2:0 (1:0)

W pierwszym meczu przy wypełnionych trybunach beniaminek Start Krasnystaw zremisował 0:0 z Victorią Żmudź a Lewart Lubartów remisem 1:1 zakończył pojedynek z Kłosem Chełm, więc wydawało się, że będzie wyrównane spotkanie, niestety  Start musi poczekać na zdobycie kompletu punktów.

Bramki: Grzegorz Fularski 10′, Karol Bujak 57′. Start: Kowiński – Kwiatkowski, Sobów, Nowakowski (70′ Ciesielski), Bielak – Saj (75′ Kabasa) – Drahanchuk, Chochowski (80′ Wójtowicz), Lenard, Florek (78′ Szponar) – Kiszyjew (40′ Sadowski). Sędziował: Mariusz Słoboda (Zamość).

– Od początku meczu duża przewaga drużyny z Lubartowa. Lewart praktycznie cały mecz atakował i był na połowie przeciwnika, ale obrona Startu z bramkarzem na czele spisywała się dobrze. W zasadzie Start nastawił się na obronę i grę z kontry. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, ale były sytuacje na podwyższenie wyniku. Choć i Start przy odrobinie szczęścia mógł pokusić sie o trafienie honorowe, szczególnie po strzałach Chochowskiego, który dwa razy uderzał z dalszej odległości, raz tuż nad poprzeczką. Lewart wygrał zasłużeniepodsumował obecny na meczu wychowanek Unii Hrubieszów i od lat mieszkaniec Lubartowa Marek Hubert Kitliński

Start Krasnystaw czeka nie tylko na premierowe zwycięstwo na tym szczeblu rozgrywek, ale także na gola w swoim wykonaniu, może to się stanie po najbliższym meczu na swoim boisku z Kłosem Chełm. (mak)

16.   Polesie Kock                 0    0    0    2    1-7

Eko Różanka występuje pod nazwą Włodawianka Włodawa.

Kolejka 3 – 18-19 sierpnia

W niedzielnym meczu 19.08. zamojskiej klasy okręgowej Unia Hrubieszów pokonała pewnie Olimpię Miączyn 3:0 (0:0).

Bramki: Hrui (46, 77), M. Oleszczuk (64).

Unia: Tomczyszyn – Zając, Hrui (75 Poterucha), Podgórski, Fulara (80 Garbacz), Baran (50 Kazan), M. Oleszczuk, Wiejak (70 K. Oleszczuk), Pańko (46 Omański), Blicharz, Kamiński. Ławka: Kociach, Masny, Garbacz, Oleszczuk K., Kazan, Poterucha, Omanski.

Olimpia: Suchodolski – M. Jachorek (62 Hrysiak), Kaczoruk, Łyko, R. Jachorek, Kukiełlka, Hamidi, Różniatowski (80 Makuch), Szawaryn, Nowak, Wróbel.

Kolejka 1 – 18-19 sierpnia

Orion Dereźnia – Andoria Mircze 1:0 (1:0)

Skład: Mac P. – Kuźmiński, Lizun, Sitarz, Wichniewicz (Borys) – Kaczyński, Pacaj, Sekulski, Dziadosz – Przeworski – Mac A.

Po stosunkowo wyrównanym meczu przegrywamy ze spadkowiczem z Klasy Okręgowej – Orionem Dereźnia. Piłka nożna to gra błędów, a w sobotnie popołudnie z naszego błędu w obronie skorzystał zawodnik gospodarzy i strzałem z 30 metrów przelobował naszego bramkarza.

W pierwszej połowie to gospodarze nadawali ton gry i kilka razy próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez nowego bramkarza Andorii – Patryka Maca. Nasi zawodnicy mieli natomiast duży problem ze sforsowaniem grających blisko siebie linii pomocy i obrony Oriona.

Na obraz gry z pewnością miała wpływ również wielkość boiska, które jest aż o 10m węższe od naszego i o 7 metrów krótsze, a gospodarze umiejętnie z tego korzystają.

W 40 minucie Kornel Lizun naciskany przez napastnika tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta trafiła pod nogi doświadczonego zawodnika gospodarzy, który wykorzystał wyjście bramkarza i ładnym lobem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Druga połowa to zdecydowane prowadzenie gry przez nasz zespół. Dużo ożywienia dał Sergiej Borys, który zmienił Kacpra Wichniewicza i raz po raz swoimi zagraniami stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. Zabrakło jednak tej kropki nad i aby zdobyć bramkę wyrównującą.

Warto podkreślić, że w drużynie doszło przed tym sezonem do małej rewolucji kadrowej. W pierwszym składzie wystąpiło 4 nowych piłkarzy, a kolejnych dwóch wchodziło z ławki. Potrzeba jeszcze czasu aby wszystko zafunkcjonowało i przyniosło zamierzone efekty.

Już za tydzień zmierzymy się z dobrze nam znanym zespołem Szumów Susiec (po raz kolejny na wyjeździe).

Szumy Susiec ; -; Andoria Mircze ; 25 sierpnia, 17:00

Granica Lubycza Królewska ; -; Orion Dereźnia (Dereźnia Solska) ; 26 sierpnia, 17:00

Chełmska Klasa Okręgowa

Wysoka wygrana w pierwszej kolejce o mistrzostwo w chełmskiej klasie okręgowej.

Unia Białopole – Tatran Kraśniczyn 9:1

Podopieczni trenera Waldemara Koguta udanie zainaugurowali sezon 2018/19, pokonując wysoko na swoim stadionie zespół z Kraśniczyna. Młody zespół Unii pokazał przysłowiowy pazur, strzelając przyjezdnym 3 hattricki. Podwójnego zaliczył Paweł Mazur, który sześciokrotnie umieścił piłkę w siatce. Sporą niespodziankę zanotował także nasz bramkarz, który w pierwszej połowie trzy razy ukąsił rywala. Trener tym zadziwił kibiców, ponieważ w linii ataku postawił wysokiego bramkarza, który odwdzięczył się ładnymi golami. W meczu z Tatranem, debiut w okręgówce zaliczyło dwóch bardzo młodych zawodników, którzy nie tak dawno grali jeszcze w trampkarzach. Brawo Panowie.

Skład:

Kozłowski, Romański, Bureć (70′ Cor M.),Ślusarz, Kaznowski, Tabuła (60′ Buliński), Zdybel, Oleszczuk, Steciuk, Mazur, Ulianiuk (75′ Cor K.)

Bramki: Paweł Mazur x 6 (6,31,61,74,87,89min.), Herman Ulianiuk x 3 (11,33,35min.)

Start Pawłów ; 2-2; Unia Rejowiec ; 19 sierpnia, 16:00

Sparta Rejowiec Fabryczny ; 2-0; Hetman Żółkiewka ; 18 sierpnia, 16:00

Unia Białopole ; 9-1; Tatran Kraśniczyn ; 18 sierpnia, 17:00

Ruch Izbica ; 2-4; Orzeł Srebrzyszcze ; 18 sierpnia, 10:00

Frassati Fajsławice ; 2-5; Granica Dorohusk ; 19 sierpnia, 16:00

Agros Suchawa ; 1-2; Ogniwo Wierzbica ; 19 sierpnia, 16:00

Spółdzielca Siedliszcze ; 2-0; Brat Siennica Nadolna ; 18 sierpnia, 16:00

1.     Unia Białopole                   3    1    0    0    9-1