30 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 12-14 kwietnia. W niedzielę w Mirczu mecz derbowy Andoria – Huragan

W IV lidze Kryształ pewnie pokonał rywala z Wierzbicy, ale już w środę zagra trudny mecz w Tomaszowie z Tomasovią. W okręgówce Unia znowu poniosła porażkę u siebie i jest przedostatnia w tabeli. W klasie A mirecka Andoria znokautowała rywali z Lubyczy Królewskiej i jest na czele z 4-punktową przewagą. Huragan również do zera pokonał i to wicelidera BKS  Bodaczów. A w niedzielę w Mirczu mecz derbowy Andoria – Huragan!

Ogniwo Wierzbica KS Drzewce 17 kwietnia, 16:00

Kryształ Werbkowice – Ogniwo Wierzbica 4:1 (3:0)

Bramki: Maliszewski (17′), Welman (37′, 38′, 74′). Kryształ: Rojek – M. Zieliński (85′ Wójtowicz), B. Zieliński, Niewiński, Maliszewski, Starushkevych, Michalak, Kucybała (46′ Rybka), Pędlowski, Wojciechowski, Welman (80′ Jarosz). Żółte kartki: Wójtowicz, Michalak

Arbiter główny: Bernard Kostrubiec. Widzów: ponad stu.

Tanew Majdan Stary Potok Sitno 20 kwietnia, 11:00

MKS Unia Hrubieszów – Graf Chodywańce 0:3 (0:1)

Pewne zwycięstwo gości!

Bramki: Kamil Murjas, Ivan Bobyliak 2x (rzut karny). Unia: Nieckarz – Banit, Boczkowski, P. Cymerman, Gontarz (60’ Prokopowicz), Lackowski (10’ Filipczuk), S. Nowak (70’ Sovytskyi), M. Oleszczuk, Olszak (75’ Derba), Somochko, Wanarski. Graf: Waśkiewicz – Bardego (55’ Surmacz), Bobyliak (82’ Frykowski), Ciećko, Gudov (77’ Perec), Hejzner (60’ Korbecki), Ligęza, Murjas (72’ Korzeniewski), Smoliński, Szeliga (60’ Bartecki), Vavorskyi, Żółte kartki:  – Perec, Bobyliak. Sędziował: Marcin Kluk.

Zespół gości kontrolował wydarzenia na boisku już od pierwszych minut. Swoje starania zwieńczył golem w 13 minucie spotkania, kiedy Unia straciła piłkę przed własnym polem karnym a Kamil Murjas strzałem tuż przy słupku pokonał Adriana Nieckarza. Do końca pierwszej połowy meczu żadna ze stron nie zagroziła poważnie bramce rywala.

Po przerwie Unia wyszła z jasnym celem. Doprowadzić jak najszybciej do remisu. Za najlepszą okazję można uznać mocny strzał z dystansu Mateusza Oleszczuka. W odpowiedzi goście skarcili hrubieszowski zespół i zaliczyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 65 minucie uderzeniem z dystansu popisał się Ivan Bobyliak i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 75 minucie Patryk Cymerman zagrał piłkę ręką, za co sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł znowu Bobyliak i pewnie pokonał bramkarza Unii.

– Unia znajduje się w kryzysie, na który podopieczni trenera Andrzeja Rycaka, jak na razie nie mogą znaleźć recepty –  mówi kierownik drużyny Patryk Bielecki.

– Tak się złożyło, że z Unią wygraliśmy trzeci mecz i trzeci w takim samym wymiarze 3-0. Od początku kontrolowaliśmy mecz a gdybyśmy wszystkie wykorzystali okazje to mogłoby sie skończyć wyższym wynikiem. Dobrze, że drużyna nie zlekceważyła przeciwnika i od początku wiedziała, po co przyjechała do Hrubieszowa. Podsumowując, wygrała drużyna bardziej doświadczona – twierdzi trener Grafu Piotr Gozdek.

– Mecz z Unią pokazał, że nie przypadkowo znajdujemy się tak wysoko w tabeli. Była to bardzo pewna wygrana. Cieszy nas, że mamy tak szeroką kadrę składającą się w dużej mierze z wychowanków klubu, co również pozytywnie wpływa na atmosferę. Nie zwalniamy tempa i już zaczynamy przygotować się do kolejnego meczu – cieszy się Kamil Murjas z Grafu.

– Trenujemy po to by to dawało zwycięstwa, więc cieszymy się z trzech punktów zdobytych w Hrubieszowie. Unia miała swoje okazje, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Walczymy dalej a Unii życzę utrzymania się w tej lidze, więc do zobaczenia w następnej rundzie – przekazał nam Piotr Waśkiewicz z Grafu.

Andoria 7, Granica 0

To był popis gry podopiecznych Krzysztofa Krupy!

Już od pierwszych minut Andoria przejęła inicjatywę i starała się znaleźć drogę do bramki rywali z Lubyczy Królewskiej. W 4 minucie Kacper Matysiak efektownie przerzucił piłkę nad obrońcą gości i wykorzystując niepewność bramkarza skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że kolejna bramka to tylko kwestia czasu, jednak w pierwszej połowie brakowało nieco dokładności i skuteczności, aż do 43 minuty, kiedy w polu karnym faulowany był Łukasz Pąk, a rzut karny na bramkę zamienił Artur Mac. Chwilę później było już 3:0, a na listę strzelców po bezpośredniej bramce z rzutu wolnego wpisał się Ihor Hoshko.

Druga połowa nie miała już żadnych faz. Przeważaliśmy od 46 do 90 minuty. Swoje konto strzeleckie doładował Artur Mac dokładając do bramki z pierwszej połowy klasycznego hat-tricka. Jedną bramkę zdobył również Patryk Szumlański i mecz zakończył się wynikiem 7:0.

W ostatnich 10 minutach swoje szanse po raz kolejny otrzymali nasi juniorzy: Mateusz Wróbel, Tomasz Mazur, Krystian Makara i Kacper Kusiak.

Skład: Pryl – Hoshko, Lizun, Sitarz – Barszczewski, Huryn, Baran, Matysiak, Szumlański – Pąk, Mac

Rezerwowi: Filipczuk, Iwon, Kucharczuk, Mazur, Wróbel, Makara, Kusiak

4′ 1:0 Kacper Matysiak

43′ 2:0 Artur Mac (rz. karny)

45′ 3:0 Ihor Hoshko

59′ 4:0 Artur Mac

63′ 5:0 Artur Mac

71′ 6:0 Patryk Szumlański

72′ 7:0 Artur Mac

Huragan Gmina Hrubieszów – BKS Bodaczów 2:0

Strzelcy bramek:

34′ – D. Gilarski

48′ – K. Oleszczuk

Wypowiedź Trenera Mariusza Zająca:

Cieszy dyspozycja mojego zespołu. Wykonaliśmy plan taktyczny który założyliśmy sobie przygotowując się do tego meczu, wiedzieliśmy, że będziemy musieli finalizować bardzo szybko fazę przejściową z ataku do obrony oraz zagęszczać pole gry w tercji środkowej celem odbioru piłki odcinając korytarze podaniowe w kierunku naszej bramki. Gratuluje chłopakom zwycięstwa z wiceliderem i w najbliższym mikrocyklu koncentrujemy się już na meczu z Andorią.

Kolejny mecz to GKS Andoria MirczeHuragan Gmina Hrubieszów.

Niedziela, 21.04.2024 r. godz. 16:00, Stadion w Mirczu.

Unia

Udany powrót Młodzika Młodszego na płytę główną stadionu Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Wypowiedź Trenera Kamila Bienia:

Mecz z Kłosem Gm. Chełm wygraliśmy 6:0, ale ciężko to wszystko się oglądało. Mamy grupę osób trenujących regularnie i widać u nich szybkość i wytrzymałość, niestety część chłopców nie trenuje i kto był na meczu to widział, że brakowało nam w pewnych momentach szybkości. Mam nadzieję, że chłopcy wezmą kilka rad do siebie. Następny mecz zagramy 24 kwietnia w Hrubieszowie z TomasoviąTomaszow.

Unia Hrubieszów – Kłos Chełm 6:0

Skład Unii Hrubieszów: Borzęcki, Patyjewicz, Kraj, Kański, Minarczuk, Kondratiuk, Sawicki, Rerak, Szwaczkiewicz

Ponadto zagrali: Telicki, Korkosz, Płonkowski, Tucki, Brzózan, Kiełbasa, Waś, Świerczek, Jankowski, Zając, Grabowski

Bramki dla Unii: Ania Kiełbasa x3, Minarczuk x2, Rerak x1

Trampkarze młodsi Tomasovii pewnie wygrywają z Unią Hrubieszów

Mecz ligowy w sobotę rozegrali młodzicy młodsi Tomasovii, którzy na własnym boisku podejmowali Unię Hrubieszów. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną naszego zespołu 7;0. Bramki dla podopiecznych Konrada Kozdry zdobyli Jakub Pitura (dwie), Karol Ciećko (dwie), Kordian Ochab, Szymon Wrześnowski i Kacper Górski.

Za nami pierwszy dobry występ orlika starszego w turnieju organizowanym na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach I ligi wojewódzkiej orlika starszego.

Podopieczni Trenera Piotra Stadnickiego pokazali się z dobrej strony w grze zespołowej. Było mnóstwo emocji oraz pięknych bramek. Ręce same składały się do oklasków.