3 maja 2024

Piłkarskie ligi 14-15.10.2023 oraz grupy młodzieżowe

Kryształ w IV lidze niespodziewanie przegrywa u siebie i spada na 11 pozycję. W okręgówce bez zmian – Unia niewiele, ale przegrała. W klasie A Huragan i Andoria rozgromiły rywali i awansują w tabeli i oby tak dalej. Przed Andorią mecz z liderem w Bodaczowie. Poniżej weekendowe mecze różnych grup Unii Hrubieszów.

Janowianka Janów Lubelski Lublinianka Lublin 22 października, 14:30

IV liga. Kryształ Werbkowice – Opolanin Opole Lubelskie 1:2 (0:0)

Bramki: Rybka (79′) – Figura (48′), Czapla (91′), Kryształ: Rojek – Zieliński M., Kowalski, Janicki (85′ Gierowski), Niewiński (66′ Wójtowicz), Buczek (83′ Zieliński B.), Welman, Michalak, Pędlowski (61′ Maliszewski), Rybka, Pacek. Żółte kartki: Buczek, Janicki, Rojek, Wójtowicz – Banachiewicz, Lipiński, Koczon (na ławce rezerwowych). Arbiter: Michał Siatka. Widzów: ponad stu.

Błękitni Obsza Sparta Łabunie 22 października, 14:0

Klasa okręgowa. Unia Hrubieszów – Grom Różaniec 0:1 (0:0)

Tym razem Grom skarcił Unię

Bramka: Volodymyr Halych 81’. Unia: Dudek, Banit, A. Cymerman, P. Cymerman, Filipczuk (Olszak 55’), Niderla, Oleszczuk, Samochko (Kiełbasa 69’), Szura, Wanarski, Zawadzki (Pochylczuk 85’). Grom: Markowicz, Gałka, Halych, Mielniczek, Hanas (Brzyski 57’), Puchacz, Cynka, Volkodav, Kozyra (Bukowiński 90’), Padiasek, Kwiatkowski. Żółte kartki: Szura 8’ – Volkodav 90’.

W ramach XI kolejki Unia Hrubieszów zmierzyła się ze spadkowiczem z IV ligi Gromem Różaniec. Mecz prowadziła trójka sędziowska w składzie: Paweł Tucki, Bartłomiej Górski, Robert Jędruszko. Ze względu na renowację płyty głównej stadionu Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkanie zostało rozegrane na boisku w Mirczu! W pierwszej połowie gra toczyła się w środku boiska, nieliczne okazje na zdobycie bramek z obu stron padały łupem bramkarzy, obrońców lub były niecelne. Podobnie było i w drugiej połowie. Dopiero w ostatniej dekadzie meczu Unia straciła bramkę z rzutu wolnego i nadal zostaje zaledwie z dwoma punktami i okupuje przedostatnie miejsce w tabeli. Natomiast Grom odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i w sumie z 24 punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

–  Wiedzieliśmy, że mecz będzie ciężki, nie mieliśmy do dyspozycji pełnego składu przez pauzy za kartki i sprawy prywatne zawodników. Mimo, że nie był to nasz najlepszy mecz najważniejsze jest to, że zdobywamy bramkę, co przynosi nam cenne trzy punkty i gramy na „zero” z tyłu, co mnie osobiście cieszy z racji mojej pozycji na boisku. Każdy mecz jest dla nas tak samo ważny i nie ma co patrzeć na miejsce przeciwnika w tabeli, bo jak pokazują wyniki tej kolejki ta liga jest nieprzewidywalna. Cieszy fakty, że z każdym tygodniem drużyna zgrywa się coraz lepiej, robi postępy, a moim zdaniem duża w tym zasługa naszego trenera – mówi Michał Mielniczek z Gromu

– Jestem zadowolony z chłopaków, mieliśmy okazję i nie wykorzystaliśmy. Z Gromu oddał strzał życia i przegraliśmy, Osobiście robiłem, co mogłem, nie da sie wszystkiego obronić, chociaż chciałem. Był to dopiero mój pierwszy mecz a dużo osób było z mojej gry zadowolonych. Myślę, że będzie dobrze i wreszcie i my będziemy na topie – twierdzi Stanisław Dudek z Unii

–  Niestety strzelili nam tą jedną bramkę i przegraliśmy. Nadal brakuje nam skuteczności, męczy nas to przez cały sezon a niewykorzystane okazje niestety się mszczą. Kolejny raz tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry. Moim zdaniem był to kolejny mecz na styku, który przegrywamy na własne życzenie – martwi się Adrian Cymerman z Unii

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  BKS Bodaczów 9 24 8 0 1 22-7 4 0 1 11-3 4 0 0 11-4
2.  Andoria Mircze 9 21 7 0 2 34-13 4 0 0 21-5 3 0 2 13-8 1 3 1 0 0 6-1
3.  Roztocze Szczebrzeszyn 9 21 7 0 2 30-18 4 0 0 17-3 3 0 2 13-15 1 0 0 0 1 1-6

Andoria wraca do gry!

Seniorzy Andorii Mircze, pokonali Alwę Brody Małe 6:2! Po pierwszej połowie i dwóch trafieniach naszego super strzelca Artura Maca prowadziliśmy 2:0 i wydawało się, że to tylko rozwiązanie worka z bramkami. Po wznowieniu gry, w drugiej połowie Alwa pokazała charakter i doprowadziła do wyrównania. Na szczęście potrafiliśmy odpowiednio zareagować i ostatecznie wygraliśmy z drużyną Alwy 6:2.

Bramki: Mać x 3, Turevych x 2, Baran

Huragan

Pierwszy zespół naszego klubu wysoko pokonuje w Dereźni miejscowy Orion wynikiem 5:0 tym samym siódme zwycięstwo w tym sezonie staje się faktem

Grupy młodzieżowe

Unia

Za nami kolejny bardzo dobry występ Orlika Starszego na Turnieju w Wożuczynie

Podopieczni Trenera Piotra Stadnickiego pokazali się z dobrej strony w grze zespołowej. Było mnóstwo emocji oraz pięknych bramek. Ręce same składały się do oklasków.

Skład Unii Hrubieszów:

Orłowski, Płonkowski, Biurs, Kondratiuk, Korecki, Dąbrowski, Fusiara, Florek, Zając, Wielosz, Więsyk, Gałkowski

MKS Unia Hrubieszów

Podopieczni Trenera Piotra Stadnickiego wywieźli cenny punkt z Chełma, gdzie na boisku lidera II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych bezbramkowo zremisowali z Chełmianką Chełm.

Chełmianka Chełm – Unia Hrubieszów 0:0

Skład Unii Hrubieszów: Sawicki, Jasic, Uszko, Gontarz, Grzeszczyk, B. Turzyński, Cebula, Szymonik, Dąbrowski, Mucha (65′ Bień), F. Turzyński ( 80′ Dziewulski)

Wypowiedź Trenera Piotra Stadnickiego

„W pierwszej połowie gra była wyrównana. W 20 minucie Filip Turzyński popisał się dobrym strzałem zza pola karnego, ale słupek uratował gospodarzy od utraty gola. W końcówce pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili dwa groźne ataki. W sytuacji sam na sam Nasz bramkarz wybronił strzał z 12 metrów, a w drugiej sytuacji dobrą interwencja popisał się nasz boczny obrońca Grzeszczyk. W drugiej połowie gospodarze przeważali na boisku, ale dobrze grała nasza linia defensywy i świetnie spisywał się Nasz bramkarz Sawicki, ktory był czujny i popisywał się pewnymi interwencjami. W 80 minucie sędzia główny podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy, ale Sawicki wybronił strzał z 11 metrów. W 90 minucie rozegraliśmy dobrą akcję pozycyjną w której Cebula podał wzdlóż bramki do Dziewulskiego, który w sytuacji sam na sam nie skierował piłki do bramki. Pomimo doliczontch 5 minut dodatkowych wynik nie uległ zmianie.”

Kryształ

TURNIEJ ORLIKA STARSZEGO

Drużyna Kryształu Werbkowice uczestniczyła w turnieju Orlika Starszego zorganizowanym na obiektach sportowych w Wożuczynie. Młodzi piłkarze Kryształu grali systemem każdy z każdym, a udział w turnieju wzięły:

8 kolejka – II liga Wojewódzka Trampkarz Młodszy

Start 1944 Krasnystaw – Kryształ Werbkowice 13:2 (6:0)

Bramki dla Kryształu: Brzozowski, Przysiężniak

9 kolejka – II liga Wojewódzka Trampkarz Młodszy

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kryształ Werbkowice 11:3 (4:3)

Bramki dla Kryształu: Brzozowski, Przysiężniak x2

10 kolejka – II liga Wojewódzka Trampkarz Młodszy

Kryształ Werbkowice – OSiR Biłgoraj 0:14 (0:6)

11 kolejka – II liga Wojewódzka Trampkarz Młodszy

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 6:2 (3:0)

Bramki dla Kryształu: Przysiężniak x2

Huragan

OMPLET PUNKTÓW NA TURNIEJU W MIRCZU.

Grupa żaka starszego r. 2015 pod wodzą niezastąpionych „asystentów”, po raz kolejny notuje świetny występ.

Mimo absencji niektórych zawodników, obecni na turnieju piłkarze dźwigają ciężar „zawodów”.

Trener dumny, lecz wkrada się pewna obawa o utratę „posady”.

Andoria

Świetny wynik osiągnęli juniorzy, którzy nie byli gościnni dla drużyny Potoku Sitno, wygrywając 6:0.

Bramki w juniorach zdobyli:

Wróbel x 3, Łukaszczyk, Stankiewicz, Esposito.

Poniżej weekendowy rozkład jazdy zespołów Unii Hrubieszów.

Sobota 21 października.

Żak Starszy:

Turniej w Tomaszowie Lubelskim, którego gospodarzem będzie AP Kicker Tomaszów Lubelski – godz. 9:00