Piłkarskie ligi 16-17.09.2017 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice przegrał pierwszy mecz. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów też nie zdobyła punktów. W klasie A Andoria Mircze po kolejnym festiwalu strzeleckim A. Brzozowskiego i po ciekawym meczu wygrywa i jest trzecia w tabeli. W klasie B Huragan Hrubieszów zremisował a wyrównującą bramkę strzelił już czterdziestolatek Jacek Ptak.

IV liga lubelska

Kolejka 7 – 16-17 września

Pierwsza porażka Kryształu Werbkowice

W siódmej kolejce ligowej Kryształ Werbkowice udał się na mecz do Lublina w tym momencie o jedno miejsce w tabeli niżej Lublinianką, niestety po sześciu meczach bez porażki zostali pokonani i w tabeli nastąpiła zamiana miejsc.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 3:1 (2:0)

Bramki: Jarosław Milcz 17′, 52′, Paweł Bielak 22′ (rzut karny) – Stanisław Rybka 90′.

Kryształ: Filipczuk – Wójtowicz, Dobromilski (66′ Wurszt), Śmiałko, K. Wołoch, Całka (66′ Borys), Kuron (75′ Sas), Reszczyński, Rybka, Nieradko (46′ A. Wołoch), Nowak (70′ A. Musiał).

Żółte kartki: Jakub Kosiarczyk x2, Dominik Ptaszyński – Dawid Dobromilski, Andrzej Całka, Stanisław Rybka, Krystian Wołoch, Dawid Wurszt.

Czerwona kartka: Jakub Kosiarczyk 89′ (za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).

Pierwsza połowa należała do miejscowych, co udokumentowali dwoma bramkami. Przy pierwszej bramce poszła świetna centra ze skrzydła na krótki słupek Kryształu do napastnika Lublinianki Milicza, który uprzedził bramkarza Kryształu i ulokował piłkę w siatce. Przy kolejnej akcji miejscowych obrońcy Kryształu ratowali się faulem blisko bramki, strzał z jedenastu metrów poszedł w kierunku lewego słupka a bramkarz rzucił się w drugim kierunku. Po przerwie Kryształ zaatakował, ale w tym dniu brakowało szczęścia, które sprzyjało gospodarzom strzelając trzeciego gola i całe szczęście, że Filipczuk wygrał pojedynek sam na sam z przeciwnikiem, bo już wielu widziało czwarta bramkę. Dopiero w końcówce meczu Rybka uderzył w słupek bramki, ale przy drugiej próbie już się nie pomylił zdobywając honorowego gola.

– W dzisiejszym meczu w pierwszej połowie popełniliśmy za dużo błędów, które się zemściły. W zasadzie przy każdej straconej bramce mogliśmy się zachować nieco inaczej. Po przerwie chcieliśmy odwrócić losy meczu, mieliśmy przewagę, ale nie mogliśmy wypracować dobrej pozycji strzeleckiej. Stać nas było jedynie na gola honorowego. Musimy z tego meczu wyciągnąć wnioski i wyeliminować błędy. Przepracujemy spokojnie ten tydzień i liczę, że w Chełmie z miejscowym Kłosem zagramy już zdecydowanie lepiej – podsumował trener Robert Wieczerzak

15.   Roztocze Szczebrzeszyn 6    2    0    2    4    4-12

Włodawianka Włodawa wycofała się z rozgrywek po 4. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH STRZELCÓW IV LIGI LUBELSKIEJ (PO 7. KOLEJCE)

Zamojska klasa okręgowa

Sokół Zwierzyniec – Unia Hrubieszów 1:0 (1:0)

Bramka: Kharmushka (27).

Unia: Tomczyszyn – Smoła, Zając, Hrui (65 Romanowski), Fulara, Rusiecki, Podgórski, Wiejak (46 Kazan) . A. Oleszczuk (75 Garbacz), Pańko (46 M. Oleszczuk 85 Baran), Kamiński. Czerwona kartka: Zając (79)

Ze strony MKS Unia Hrubieszów:

Każdy z uczestników ubiegłego spotkania ma zdanie na temat meczu Unii Hrubieszów z Sokołem Zwierzyniec. Mecz odbył się na wyjeździe i samym wynikiem, ciężko określić przebieg meczu. Jedno nasuwa się samo, nie zawsze lepsi wygrywają. Piłka nożna jako dyscyplina sportu, potrafi nas często zaskoczyć. I to jest najbardziej ekscytujące. Tak było i tym razem. W spotkaniach o Puchar Polski na szczeblu ZOZPN, potrafiliśmy wygrać z Tomasowią czy Metalowcem Goraj, z bardzo zadowalającymi wynikami i dostarczyć kibicom wielu wrażeń. Niestety to spotkanie, nie przebiegło tak pomyślnie. Wiemy, że wiele osób wierzy w nasz klub i jego możliwości, które zaprezentowali nie raz. W celu przedstawienia ogólnej sytuacji podczas meczu, przedstawiamy wypowiedzi uczestników spotkania:

Prezes MKS Unia Hrubieszów: Ernest Lipski- Niestety pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem. Z przebiegu meczu byliśmy zespołem absolutnie dominującym. W pierwszej połowie przeciwnik raz był na naszym polu karnym, a właściwie na jego skraju, a sędzia postanowił, że będzie z tego karny. Kompletnie niezrozumiała decyzja i krzywdząca. Sokół nabrał wiary, że może urwać nam punkty i bronił się całym zespołem. My nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki. Tak czasem bywa, że lepszy nie wygrywa, a jak widać walka i zaangażowanie znaczą więcej niż umiejętności. Obyśmy z tej porażki wyciągnęli właściwe wnioski.

Zawodnicy Unia Hrubieszów:

Damian Rusiecki

W przeciągu 20 minut mieliśmy dwie sytuacje i jeśli byśmy je wykorzystali, to byłoby po meczu, ale los chciał inaczej. Cała nasza drużyna w większości czasu była na połowie przeciwnika. Potem karny dla przeciwników wyszedł taki z kapelusza bo sędzia nie ogarniał ogólnie całego meczu. Doszło do tego, że nasz zawodnik zatrzymał atak na bramkę i dostał czerwona karetkę. Po czerwonej kartce, trener zrobił zmianę i wpuścił do gry doświadczonego Wojtasa i to było z korzyścią dla drużyny. Niestety była to, już była końcówka spotkania, na hura.

Mariusz Zając

Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem od gospodarzy. W tym dniu akurat piłka nie chciała wpaść do bramki. Sędzia dyktując karnego oglądał chyba inny mecz, później po moim faulu graliśmy w osłabieniu i ciężko było coś zrobić przy ustawionym w polu karnym Sokole. Wypadek przy pracy, jesteśmy w stanie wygrać wszystkie mecze do końca rundy.

Kolejne spotkanie odbędzie się 24.09.2017r o godz.16:00, z Wojan EB Olimpia Miączyn, gdzie wystąpimy w roli gospodarzy.