Piłkarskie ligi 17-18.09.2022 r.

W IV lidze pierwszy punkt Kryształu Werbkowice, ale powinno być trzy. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów wygrywa z wiceliderem w Łaszczówce i sama nim zostaje. W klasie A Huragan Gmina Hrubieszów wygrywa skromnie, ale wygrywa i jest trzeci w tabeli, natomiast Andoria Mircze gromi rywali z Nielisza i plasuje się na 7 miejscu. Drużyna Marka Huberta Kitlińskiego Kadet Lisów zremisowała i zajmuje 8 lokatę/ Czekamy na pierwsze zwycięstwo.

POM Iskra Piotrowice  0-2 Gryf Gmina Zamość  17 września, 13:00

IV liga. Kryształ Werbkowice – Błękitni Obsza 2:2 (0:0)

– Sen o trzech punktach gospodarzy nie spełnił się

Bramki: Stanisław Rybka 72’ i 75 (karny) – Daniel Karczmarczyk 84’, Chmura 90’, Kryształ: Rojek, Wójtowicz (82’ Janicki), Maliszewski, Garbacz, Śmiałko, Niewiński, Borys, Lis, Dudas (66’ Sienkiewicz), Reszczyński (81’ D. Jarosz), Michalak (80’ Kozioł), Rybka. Błękitni: Łobejko – Mazurek A., Tadra, Kiełbasa, Klimczak – Padiasek, Stelmach, Chmura, Stec – Leszczyński, Karczmarczyk. Zmian nie było. Żółte kartki: Maciej Wójtowicz 43’, Kamil Dudas 51’ – Kiełbasa. Arbiter – Mikołaj Rowiński

Kibice z Werbkowic liczyli na pierwsze punkty i to trzy z beniaminkiem z Obszy, który wyprzedzał ich drużynę o jedno miejsce w tabeli. Niestety, drużyna Piotra Welcza pomimo prowadzenia 2:0 w ostatnim kwadransie wyniku nie utrzymała, tracąc dwie bramki. Zaledwie z jednym punktem nadal zajmują ostatnie miejsce.

– Do tego spotkania przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie. W porównaniu do poprzednich spotkań w tym meczu nie mogło wystąpić z różnych przyczyn. aż sześciu zawodników. Do meczu przystąpiliśmy z dwoma zawodnikami na ogół rezerwowymi, jednym bramkarzem i zawodnikiem, który dzień wcześniej wrócił zza granicy i nie był przygotowany na wejście na boisko. Nie przeprowadziliśmy żadnej zmiany. Przegrywaliśmy 2:0, lecz po raz kolejny pokazaliśmy charakter doprowadzając w końcówce do remisu. Trzy punkty w tym meczu były w naszym zasięgu. Obie drużyny miały w tym meczu swoje sytuacje bramkowe. W kolejnych spotkaniach postaramy sie o kolejne punkty, chociaż wiemy, ze czeka nas bardzo trudne zadanie, gdyż Tomasovia i Start są drużynami z górnej półki 4 ligi. Broni jednak nie składamy i liczymy na dobrą grę naszej drużyny – powiedział nam trener Błękitnych Piotr Paluch

– Mój piękny sen o wygranej Kryształu nie ziścił się. A mogło być tak pięknie, bo wygrywaliśmy do 84 minuty 2:0 – napisała na faceboku spikerka zawodów Danuta Muzyczka

w pierwotnym terminie (18 września, 16:00) odwołany

GKS Pogoń 96 Łaszczówka – MKS Unia Hrubieszów 0:1 (0:0)

– Po wyrównanym meczu Unia Hrubieszów górą!

W meczu VII kolejki zamojskiej klasy okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu wyjazdowym pokonała Pogoń Łaszczówka. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Oleszczuk, po dograniu piłki od Marcela Pędlowskiego.

Bramka: Mateusz Oleszczuk 82′. Skład Pogoni Łaszczówka: Berbecki, Kozak (46′ Bielak), Łaba, Nizio, Ozkavak, Jeruzal (60′ Garbula), Puchalski, Lasota, Stożek, Raczkiewicz, Jędrzejewski. Skład Unii Hrubieszów: Grzęda, Wanarski, Sas (72′ Blicharz), Posikata, Starushkevych, Pędlowski (85′ Banit), Kuron (70′ Śliwa), Rząd, Karaszewski (65′ Niderla), M. Oleszczuk, Rybak (82′ Sz. Nowak). Żółte kartki: Puchalski – Starushkevych, M. Oleszczuk. Sędziował: Marcin Kluk

Był to trudny mecz ze względu na stan boiska oraz warunki atmosferyczne. Zajmująca trzecią pozycję w tabeli Unia Hrubieszów od pierwszych minut starała się narzucić wiceliderowi własny styl gry. Podopieczni trenera Waldemara Koguta częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie przekładało się to na akcje podbramkowe. Natomiast Pogoń czekała na możliwość przeprowadzenia szybkich kontrataków z pominięciem linii środkowej. Dobrą okazję do strzelenia gola w pierwszej połowie miał Ernest Rząd z Unii, który minął kilku rywali, wbiegł w pole karne zespołu z Łaszczówki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył wprost w niego, odbita piłka spadła pod nogi Pędlowskiego, który skierował piłkę do siatki, niestety sędzia liniowy podniósł chorągiewkę do góry i ten gol nie został uznany. W drugiej połowie gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry, spychając Unię na swoją połowę, jednak linia obrony gości z Hrubieszowa pewnie powstrzymywała ataki miejscowych. W ostatniej dekadzie meczu Unia przeprowadziła kontratak, Mateusz Oleszczuk otrzymał podanie z lewej strony boiska od Pędlowskiego i ulokował piłkę w siatce. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zespół z Hrubieszowa po końcowym gwizdku sędziego dopisuje do swojego konta trzy punkty awansując na drugie miejsce w tabeli.

– Dobry, szybki mecz, wyrównany, oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji. W naszym zespole wystąpiło kilku młodych zawodników, każdy wynik był możliwy. Unia była skuteczniejsza, dlatego wygrała – stwierdził trener Pogoni Jerzy Bojko

– Całe spotkanie przebiegało pod znakiem walki w środku boiska. W pierwszej połowie mieliśmy jedną dogodną sytuację, ale w sumie sytuacji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. W drugiej odsłonie po wprowadzeniu zmian i korekt w składzie ruszyliśmy odważniej do przodu, czego efektem była bramka. Było to dla nas bardzo cenne zwycięstwo z dwóch względów. Po pierwsze, Mateusz bramkę zadedykował zmarłemu tragicznie Dominikowi Kazanowi, za którego w tym dniu odbyła się msza w rocznicę śmierci. Po drugie awansowaliśmy na drugie miejsce w ligowej tabeli – cieszy się trener Unii Waldemar Kogut

Bramki:

5′ 1:0 Mac A.

7′ 2:0 Pąk

16′ 3:0 Turevych

30′ 4:0 Mac A.

40′ 5:0 Matysiak K.

42′ 6:0 Pąk

53′ 6:1

65′ 7:1 Matysiak K.

75′ 8:1 Matysiak K.

PODZIAŁ PUNKTÓW W ZAPOMNIANYM MECZU

Nie wiem czy to pierwszy taki przypadek w historii, ale na pewno pierwszy od ok. 15 lat gdy LZPN nie deleguje na nasz mecz żadnego sędziego. O braku sędziów słyszy się już od dawna, ale żeby jednego nie znaleźć to już na prawdę poważny problem. Regulamin zezwala na rozgrywanie meczu bez sędziego. Uzgodniliśmy z rywalem, że sędziował będzie nasz trener Marek Hubert Kitliński, który ma 30 lat doświadczenia w tym fachu.

Pierwsza połowa zaczęła się od przewagi gości, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie. Po zagraniu piłki z bocznej strefy nasi obrońcy zgubili krycie i nie zdołali wybić piłki, która trafiła do zawodnika Wodnika, a ten otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach obie drużyny stwarzały sobie sytuację na bramkę. Po naszej stronie brakowało wykończenia, a drużynie z Uścimowa na drodze stała nasza linia defensywna z dobrze spisującym się bramkarzem na czele. Więcej szczęścia w ataku mieliśmy my i Romanek, który doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie także już nie zobaczyliśmy goli. Najlepszą sytuację miała nasza drużyna po stałym fragmencie gry. Do piłki ustawionej na ok 30 metrze niespodziewanie podszedł Rafał Sidor, nie zniechęciły go okrzyki z okolic ławki rezerwowych. Jego nadspodziewanie dobry strzał trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki ruszył Lipiński, ale ten z bardzo bliskiej odległości niestety nie trafił do bramki. Rywal także stwarzał sytuacje pod naszą bramką, ale brakowało celności. Dobrą formę przez cały mecz utrzymywał w bramce Szalast.

Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem, chociaż obie drużyny z pewnością czują niedosyt. Mimo braku sędziego mecz bym rozegrany w spokojnej atmosferze. Nie było jakichś większych kontrowersji.

Dziękujemy LKS Wodnik Uścimów za mecz. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na wiosnę.

LZS Kadet Lisów 1:1 (1:1) LKS Wodnik Uścimów

Bramka: Romanek

1.  Zawisza Garbów 3 7 2 1 0 21-4
2.  Czarni Pliszczyn 3 7 2 1 0 9-5
3.  KS Serniki 3 7 2 1 0 9-3
4.  Wodnik Uścimów 2 4 1 1 0 3-2
5.  GKS Niedźwiada 2 3 1 0 1 15-14
6.  Tajfun Ostrów Lubelski 2 3 1 0 1 5-4