Piłkarskie Ligi 18.04. i 14-15.04.2018

Środa 18 kwietnia 2018 r. stała pod znakiem zaległych meczów 16. kolejki IV ligi lubelskiej. Kryształ Werbkowice podejmował na własnym obiekcie Górnika II Łęczna. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którym udało się strzelić bramkę za sprawą Rybki dającą ważne trzy punkty w 88. minucie meczu.

Reklamy


Kryształ Werbkowice – Górnik II Łęczna 1:0 (0:0)

Bramka: Stanisław Rybka 88′

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Śmiałko, Dobromilski, Pa. Musiał – Nowak (77′ Drewniak), Kaczoruk (66′ Nieradko), Całka, Czady, Dec – Rybka.

Górnik: Smug – Fiedeń, Komor, Skałecki, Szczerba – Suchanek (80′ Greniuk – wychowanek Unii Hrubieszów), Ilczuk, Tymiński, Pacek (75′ Aftyka) – Talimdzioski, Szerszeń.

Żółte kartki: Maciej Wójtowicz, Hubert Czady – Sebastian Szerszeń. Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Kryształ Werbkowice skazywany na pożarcie przez internetowych znawców piłki nożnej  pokonał po zaciętym pojedynku rezerwy Górnika Łęczna (…) – więcej na stronie MLKS ” Kryształ ” Werbkowice


WYPOWIEDZI POMECZOWE

Robert Semeniuk (kierownik Kryształu Werbkowice): Spotkanie obfitowało w walkę i każdy był zmotywowany od pierwszych do ostatnich minut. Przeciwnik ciężki, ale zawsze gramy z nim dobre spotkania.. Cieszy wygrana, a zwłaszcza po ostatnich bardzo słabych wynikach smakuje ona jeszcze lepiej. Liczę, że zaczyna to wszystko iść w dobrą stronę. Dzisiaj zabrakło w drużynie braci Wołoch, ale mimo wszystko daliśmy sobie radę. Myślę, że po tym zwycięstwie chłopcy złapią wiatr w żagle.

Trener Jacek Fiedeń (Górnik Łęczna): W pierwszej połowie po strzale Sebastiana Szerszenia piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko, a Stanisław Rybka uderzył w słupek i zdobył bramkę. Nikola Talimdzioski miał wypracowaną okazję na szesnastym metrze, jednak jego strzał powędrował ponad poprzeczką. W drugiej połowie ten sam zawodnik strzelił gola, jednak sędzia nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się przewinienia. W związku z tym, że gol padł już pod koniec spotkania, to nie mieliśmy czasu na odrabianie strat. Nie wyszedł nam ten mecz tak, jak i poprzednie potyczki z tym rywalem.


Odrabiana Kolejka z 16 – 17-18 marca

Pauza: Kłos Chełm.

Tomasovia Tomaszów Lubelski ; 3-1; MKS Ryki ; 18 kwietnia, 17:00

w pierwotnym terminie (18 marca, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Victoria Żmudź ; 1-4; Sokół Adamów ; 18 kwietnia, 17:00

w pierwotnym terminie (18 marca, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Eko Różanka ; -; Stal Kraśnik ; 16 maja, 17:30

w pierwotnym terminie (18 marca, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska / w drugim terminie (18 kwietnia, 17:00) odwołany

Powiślak Końskowola ; 0-0; Hetman Zamość ; 11 kwietnia, 17:00

w pierwotnym terminie (18 marca, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Kryształ Werbkowice ; 1-0; Górnik II Łęczna ; 18 kwietnia, 17:00

w pierwotnym terminie (17 marca, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Lublinianka Lublin ; 1-1; Roztocze Szczebrzeszyn ; 18 kwietnia, 17:00

w pierwotnym terminie (17 marca, 15:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Łada 1945 Biłgoraj ; 0-3; Lewart Lubartów ; 18 kwietnia, 17:00

w pierwotnym terminie (18 marca, 14:00) odwołany z powodu złego stanu boiska


Tabela

1.     Stal Kraśnik                              17  48  16  0    1    58-16

2.     Hetman Zamość                      18  38  12  2    4    52-17

3.     Powiślak Końskowola                19  37  10  7    2    40-25

4.     Tomasovia Tomaszów Lubelski      19  36  11  3    5     41-26

5.     Lewart Lubartów                      19  33  10  3    6    44-19

6.     Lublinianka Lublin                     19  31  8    7    4    34-18

7.     Kryształ Werbkowice             18  26  8    2    8    23-30

8.     Kłos Chełm                               17  24  7    3    7    27-28

9.     Górnik II Łęczna                       18  23  7    2    9    34-30

10.   Eko Różanka                             18  22  6    4    8    25-37

11.   Łada 1945 Biłgoraj                    18  19  5    4    9    28-37

12.   Victoria Żmudź                         19  16  4    4    11  24-54

13.   Sokół Adamów                         18  15  4    3    11  22-50

14.   MKS Ryki                                   19  12  3    3    13  19-57

15.   Roztocze Szczebrzeszyn           18  6    1    3    14  13-40


Kolejka 21 – 21-22 kwietnia

Pauza: Roztocze Szczebrzeszyn.

Lublinianka Lublin ; -; Kłos Chełm ; 21 kwietnia, 16:00

MKS Ryki ; -; Kryształ Werbkowice ; 21 kwietnia, 16:00

Łada 1945 Biłgoraj ; -; Powiślak Końskowola ; 22 kwietnia, 15:00

Lewart Lubartów ; -; Eko Różanka ; 21 kwietnia, 15:00

Tomasovia Tomaszów Lubelski ; -; Victoria Żmudź ; 22 kwietnia, 16:00

Górnik II Łęczna ; -; Sokół Adamów ; 22 kwietnia, 17:00

Hetman Zamość ; -; Stal Kraśnik ; 21 kwietnia, 16:00


***


Klasa okręgowa

Kolejka 20 – 14-15 kwietnia

 

Unia Hrubieszów 7-0 (2:0); Olimpiakos Tarnogród 15 kwietnia, 15:00

Bramki: Omański (13), Hrui (12, 60, 65 – z karnego), Fulara (85), M. Oleszczuk (67), K. Oleszczuk (89). Unia: Tomczyszyn – Pietrusiewicz, Alohin, Kazan, Romanowski (88 Baran) – Omański (68 Pańko), Hrui (72 Blicharz), Kamiński, Fulara, Wiejak (75 Podgórski) – M. Oleszczuk (78 K. Oleszczuk).

 

Orion Dereźnia (Dereźnia Solska) ; 3-2; Ostoja Skierbieszów ; 15 kwietnia, 16:00

Igros Krasnobród ; 1-2; Orkan Bełżec ; 15 kwietnia, 15:00

Huczwa Tyszowce ; 5-2; Grom Różaniec ; 15 kwietnia, 16:00

Omega Stary Zamość ; 1-0; Gryf Gmina Zamość ; 15 kwietnia, 15:00

Korona Łaszczów ; 1-0; Sokół Zwierzyniec ; 14 kwietnia, 15:00

Włókniarz Frampol ; 4-0; Olimpia Miączyn ; 15 kwietnia, 15:00

Olender Sól ; 0-0; Victoria Łukowa/Chmielek ; 14 kwietnia, 16:00

 

Tabela

1.     Huczwa Tyszowce             18  48  16  0    2    71-13

2.     Unia Hrubieszów             18  42  13  3    2    45-14

3.     Victoria Łukowa/Chmielek 18  41  13  2    3    58-23

4.     Omega Stary Zamość       18  32  9    5    4    31-18

5.     Grom Różaniec                  18  28  7    7    4    36-32

6.     Sokół Zwierzyniec             18  28  9    1    8    31-35

7.     Olimpiakos Tarnogród       19  28  8    4    7    35-36

8.     Orkan Bełżec                     18  26  7    5    6    25-28

9.     Korona Łaszczów               18  26  8    2    8    31-37

10.   Gryf Gmina Zamość          19  26  7    5    7    35-20

11.   Włókniarz Frampol             19  22  7    1    11  34-45

12.   Olimpia Miączyn                 18  14  4    2    12  20-51

13.   Igros Krasnobród              18  14  3    5    10  19-41

14.   Orion Dereźnia                  18  13  3    4    11  18-43

15.   Ostoja Skierbieszów          18  12  4    0    14  20-53

16.   Olender Sól                       19  11  1    8    10  15-35


Kolejka 21 – 21-22 kwietnia

Olender Sól ; -; Orion Dereźnia ; 22 kwietnia, 16:00

Victoria Łukowa/Chmielek – Włókniarz Frampol 22 kwietnia,16:00

Olimpia Miączyn ; -; Korona Łaszczów ; 22 kwietnia, 13:00

Sokół Zwierzyniec ; -; Omega Stary Zamość ; 22 kwietnia, 15:00

Gryf Gmina Zamość – Unia Hrubieszów ; 22 kwietnia, 16:00

Olimpiakos Tarnogród ; -; Huczwa Tyszowce ; 21 kwietnia, 14:00

Grom Różaniec ; -; Igros Krasnobród ; 22 kwietnia, 16:00

Orkan Bełżec ; -; Ostoja Skierbieszów ; 21 kwietnia, 16:00

 

***


Zamojska klasa A – grupa 2

Kolejka 13 – 14-15 kwietnia

 

Andoria Mircze ; 0-3; Potok Sitno ; 15 kwietnia, 14:00

Skład: Wypchła – Koza, Szwiec, Lizun, Sitarz – Przyczyna (75′ Smal), Sekulski, Pacaj (85′ Jakubski), Dziadosz – Brzozowski (75′ Małyszek) – Mac (80′ Brzyski).
Na ławce: Hawro, Sobieniak, Matysiak, Klamer, Wojczuk

 

Delta Nielisz ; 0-5; Pogoń 96 Łaszczówka ; 15 kwietnia, 15:00

Szumy Susiec ; 4-1; Perła Telatyn ; 15 kwietnia, 13:30

Metanoja Lipsko ; 1-1; Granica Lubycza Królewska ; 14 kwietnia, 14:00

Graf Chodywańce ; 2-4; Sparta Wożuczyn ; 15 kwietnia, 13:00

Sparta Łabunie ; 3-0; Szyszła Tarnoszyn ; 15 kwietnia, 12:00

 

Tabela

1.     Potok Sitno                          13  37  12  1    0    54-5

2.     Pogoń 96 Łaszczówka          13  31  10  1    2    46-19

3.     Sparta Wożuczyn                 13  26  8    2    3    40-20

4.     Andoria Mircze                   13  25  8    1    4    31-26

5.     Granica Lubycza Królewska  13  25  7    4    2    19-9

6.     Metanoja Lipsko                  13  20  6    2    5    31-28

7.     Sparta Łabunie                    13  16  5    1    7    20-31

8.     Szumy Susiec                      13  15  4    3    6    22-27

9.     Szyszła Tarnoszyn                13  11  3    2    8    11-30

10.   Delta Nielisz                         13  7    2    1    10  12-31

11.   Graf Chodywańce                13  6    1    3    9    12-36

12.   Perła Telatyn                        13  4    1    1    11  11-47


Kolejka 14 – 21-22 kwietnia

Szumy Susiec ; -; Granica Lubycza Królewska ; 22 kwietnia, 16:00

Pogoń 96 Łaszczówka ; -; Sparta Łabunie ; 21 kwietnia, 13:00

Szyszła Tarnoszyn ; -; Andoria Mircze ; 21 kwietnia, 11:00

Potok Sitno ; -; Graf Chodywańce ; 22 kwietnia, 16:00

Sparta Wożuczyn ; -; Metanoja Lipsko ; 22 kwietnia, 15:00

Perła Telatyn ; -; Delta Nielisz ; 21 kwietnia, 16:00

 

***


Zamojska klasa B

Kolejka 11 – 14-15 kwietnia

 

Pauza: Huragan Hrubieszów.

Orion Jacnia ; 2-4; Rakovia/Relax Księżpol ; 14 kwietnia, 14:00

GKS Tarnawatka ; 3-2; Alwa Brody Małe ; 15 kwietnia, 14:00

Ruch Machnów Nowy ; -; Albatros Biszcza ; 14 kwietnia, 16:00

goście nie dojechali

KS Wola Różaniecka/Luchów 1-0; Wrzos Szyszków 15 kwietnia, 16:00

 

Tabela

1.    Rakovia/Relax Księżpol          10  20  6    2    2    31-14

2.    Orion Jacnia                           10  19  6    1    3    34-24

3.    GKS Tarnawatka                     10  19  6    1    3    25-24

4.    Wrzos Szyszków                    9    16  5    1    3    19-12

5.    Alwa Brody Małe                    10  12  4    0    6    22-25

6.    Huragan Hrubieszów          9    11  3    2    4    14-16

7.    KS Wola Różaniecka/Luchów 10  10  3    1    6    20-22

8.    Ruch Machnów Nowy             9    10  3    1    5    17-29

9.    Albatros Biszcza                     9    6    1    3    5    9-25


Kolejka 12 – 21-22 kwietnia

Pauza: KS Wola Różaniecka/Luchów.

Wrzos Szyszków ; -; Ruch Machnów Nowy ; 22 kwietnia, 15:00

Albatros Biszcza ; -; GKS Tarnawatka ; 22 kwietnia, 15:00

Alwa Brody Małe ; -; Orion Jacnia ; 22 kwietnia, 16:00

Rakovia/Relax Księżpol – Huragan Hrubieszów 22 kwietnia,17:00

 

***


Chełmska Klasa Okręgowa

Kolejka 15 – 14-15 kwietnia

 

Granica Dorohusk ; 1-0; Hetman Żółkiewka ; 15 kwietnia, 16:00

Unia Białopole ; 2-4; Ogniwo Wierzbica ; 15 kwietnia, 16:00

 

Ze strony Ogniwo Wierzbica:

Wygrywamy z liderem Unią Białopole 4:2!!!

Bramki : Bartek Mazurek 3, Karol Knot 1

Przy wyniku 3:1 dla nas Rafał Zagraba obronił rzut karny !!!

Tak trzymać Ogniwo !!!!

 

Hutnik Ruda-Huta ; 0-1; Spółdzielca Siedliszcze ; 15 kwietnia, 16:00

Orzeł Srebrzyszcze ; 1-3; Unia Rejowiec ; 15 kwietnia, 17:00

Sparta Rejowiec Fabryczny ; 3-1; Frassati Fajsławice ; 15 kwietnia, 14:00

Brat Siennica Nadolna ; 4-3; Start Krasnystaw ; 14 kwietnia, 11:00

Tatran Kraśniczyn ; 0-5; Ruch Izbica ; 15 kwietnia, 13:30

 

Tabela

1.     Brat Siennica Nadolna         15  38  12  2    1    59-26

2.     Unia Białopole                   15  36  12  0    3    48-24

3.     Start Krasnystaw                 15  35  11  2    2    59-19

4.     Sparta Rejowiec Fabryczny 15  31  10  1    4    47-24

5.     Unia Rejowiec                     15  24  8    0    7    29-33

6.     Hetman Żółkiewka              15  24  7    3    5    33-31

7.     Frassati Fajsławice              15  23  7    2    6    45-37

8.     Ruch Izbica                         15  19  6    1    8    45-41

9.     Granica Dorohusk               15  18  5    3    7    22-34

10.   Tatran Kraśniczyn                15  16  4    4    7    27-41

11.   Spółdzielca Siedliszcze        15  15  4    3    8    29-38

12.   Ogniwo Wierzbica                15  12  4    0    11  19-32

13.   Orzeł Srebrzyszcze              15  10  3    1    11  26-56

14.   Hutnik Ruda-Huta                15  2    0    2    13  26-78


Kolejka 16 – 21-22 kwietnia

Orzeł Srebrzyszcze ; -; Frassati Fajsławice ; 22 kwietnia, 16:00

Hetman Żółkiewka ; -; Tatran Kraśniczyn ; 22 kwietnia, 16:00

Ruch Izbica ; -; Brat Siennica Nadolna ; 21 kwietnia, 11:00

Start Krasnystaw – Sparta Rejowiec Fabryczny; 22 kwietnia, 16:00

Unia Rejowiec ; -; Hutnik Ruda-Huta ; 21 kwietnia, 16:00

Spółdzielca Siedliszcze – Unia Białopole; 22 kwietnia, 16:00

Ogniwo Wierzbica ; -; Granica Dorohusk ; 22 kwietnia, 16:00

 

 

Opracował – mak

Foto – Marek Hubert Kitliński