Piłkarskie Ligi 18/19 X 2008 r.

W klasie „O” wreszcie Unia zwycięska, dla odmiany porażka Kryształu. Drużyny Płomienia i Huraganu w klasie „A” pokonali przeciwników na wyjazdach, w klasie „B” Jarosławiec wygrywa, natomiast powiatowe derby Kresy – Altus na remis i szykuje się przerwa.

Reklamy

***

Zamojska Klasa Okręgowa

Włókniarz Frampol – Unia Hrubieszów 0:1 (0:0), „złotą” bramkę zdobył Piotr Bogatko w 86 min. z karnego, ponadto grali: Kozicki, Ślazak, Grzeszczuk, Wysocki, Skrzyński, Kolenda, Pędzik, Nowak, Otręba, Wierzbicki(od 75 min. Gomuła).

Victoria Łukowa-Chmielek – Kryształ Werbkowice 2:1 (1:0), bramkę dla Kryształu zdobył B. Reszczyński w 74 min.

Nord 98 Wysokie – Omega Stary Zamość 4:1

Roztocze Szczebrzeszyn – Ostoja Skierbieszów 2:0

Korona Łaszczów – Aramis-Orkan Bełżec 0:0

Cosmos Józefów – Olimpiakos Tarnogród 3:1

Hetman II Zamość – Sparta Wożuczyn 0:0

Echo Zawada – Huczwa Tyszowce 2:6

Tabela

1.Roztocze Szczebrzeszyn 12 34 28-4

2.Victoria Łukowa Chmielek 12 27 23-10

3.Huczwa Tyszowce 12 26 34-16

4.Olimpiakos Tarnogród 12 19 23-14

5.Nord 98 Wysokie 11 19 26-17

6.Korona Łaszczów 12 19 24-20

7.Kryształ Werbkowice 12 19 31-17

8.Sparta Wożuczyn 12 17 22-21

9.Ostoja Skierbieszów 12 17 22-17

10.Echo Zawada 12 16 15-22

11.Hetman II Zamość 12 15 18-25

12.Omega Stary Zamość 12 11 25-28

13.Włókniarz Frampol 12 10 14-18

14.Unia Hrubieszów 12 7 8-41

15.Cosmos Józefów 11 6 12-33

16.Aramis-Orkan Bełżec 12 6 7-29

Następna kolejka 13 – 25-26 X

Unia Hrubieszów – Nord 98 Wysokie 26 X godz. 15.00

Kryształ Werbkowice – Roztocze Szczebrzeszyn

Huczwa Tyszowce – Victoria Łukowa/Chmielek

Sparta Wożuczyn – Echo Zawada

Olimpiakos Tarnogród – Hetman II Zamość

Omega Stary Zamość – Cosmos Józefów

Orkan Bełżec – Włókniarz Frampol

Ostoja Skierbieszów – Korona Łaszczów

***

Zamojska Klasa A grupa 2

Granica Lubycza Królewska – Płomień-Spartan Nieledew 0:1

Szumy Susiec – Huragan Hrubieszów 1:2

Legion Komarów – Andoria Mircze 5:1

Pogoń 96 Łaszczówka – Perła Telatyn 1:3

Igros Krasnobród – Olimpia Miączyn 3:3

Ruch Machnów Nowy – Sparta Łabunie 1:0

Tabela

1. Płomień Spartan Nieledew 10 25 38-18

2. Granica Lubycza Królewska10 21 19-3

3. Szumy Susiec 10 18 11-5

4. Olimpia Miączyn 10 17 27-23

5. Igros Krasnobród 10 17 42-19

6. Perła Telatyn 10 15 24-16

7. Ruch Machnów Nowy 10 15 19-14

8. Huragan Hrubieszów 10 14 25-20

9. Pogoń 96 Łaszczówka 9 12 19-24

10. Sparta Łabunie 9 10 12-16

11. Legion Komarów 10 3 14-57

12. Andoria Mircze 10 0 2-37

Ostatnia jesienna kolejka 11 – 25-26 X

Huragan Hrubieszów – Pogoń 96 Łaszczówka

Płomień Spartan Nieledew – Szumy Susiec

Andoria Mircze -Granica Lubycza Królewska

Sparta Łabunie -Legion Komarów

Olimpia Miączyn -Ruch Machnów Nowy

Perła Telatyn -Igros Krasnobród

***

Zamojska Klasa B grupa 2

Zryw Ulhówek – Graf Chodywańce 4:0

GKS Tarnawatka – GLKS Jarosławiec 1:3

Kresy Dołhobyczów – Altus Szychowice 1:1

Tabela

1. Metanoja Lipsko 6 14 24-8

2. Altus Szychowice 6 10 12-14

3. Szyszła/Zryw Ulhówek 6 10 24-14

4. Kresy Dołhobyczów 5 8 10-13

5. Graf Chodywańce 6 6 12-17

6. GLKS Jarosławiec 6 6 15-16

7. GKS Tarnawatka 5 3 7-22

Mecz nieodbył się, a więc ?

GKS Tarnawatka – Kresy Dołhobyczów

Następna kolejka ale już na wiosnę 2009

Pauza: GKS Tarnawatka.

GLKS Jarosławiec – Altus Szychowice

Kresy Dołhobyczów – Graf Chodywańce

Szyszła/Zryw Ulhówek – Metanoja Lipsko

***

Zamojska Klasa Okręgowa Juniorów

Termin 12 – 18/19 X

Włókniarz Frampol – Unia Hrubieszów 2 : 0, Skład Unii: Łyszczak, Śliwa, Bielak, Musielak, Gardyński, Dworzański, Bednarek, Pachla, Lenard, Gomuła(Wilczek), Chmarzyński.

Roztocze Szczebrzeszyn – Ostoja Skierbieszów 3 : 3

Korona Łaszczów – Orkan-Aramis Bełżec 8 : 0

Nord 98 Wysokie – Omega Stary Zamość nie odbył się

Cosmos Józefów – Olimpiakos Tarnogród 1 : 2

Echo Zawada – Huczwa Tyszowce 0 : 4

pauza – Sparta Wożuczyn

pauza – Kryształ Werbkowice

Tabela

1.Włókniarz Frampol 9 23 30-4

2.Sparta Wożuczyn 11 22 37-19

3.Kryształ Werbkowice 10 20 20-9

4.Huczwa Tyszowce 11 20 19-11

5.Korona Łaszczów 10 17 18-12

6.Omega Stary Zamość 10 17 16-13

7.Unia Hrubieszów 11 16 25-19

8.Ostoja Skierbieszów 10 16 24-22

9.Cosmos Józefów 9 12 21-12

10.Roztocze Szczebrzeszyn 10 10 28-41

11.Orkan-Aramis Bełżec 10 10 17-30

12.Nord 98 Wysokie 8 7 8-24

13.Echo Zawada 10 7 6-23

14.Olimpiakos Tarnogród 11 4 13-43

***

Wojewódzka Liga Trampkarzy Starszych – grupa południe

Trampkarze Unii rozegrali mecz, tym razem z drużyną Skorpiona Zamość. Pierwsza połowa przebiegła pomyślnie dla Unii prowadząc 2-0. Pierwszą bramkę dla Unii z rzutu karnego strzelił Mateusz Lizun, natomiast drugą Maciek Bronicki. W drugiej połowie zawodnicy Skorpiona strzelili dwie bramki w przeciągu 2 min. i skończyło się 2:2. Ponadto grali: Żygawski, Stefaniak, Kondrat, Zając, Krygiel, Karwacki, Tyrka, Kawarski, Oleszczuk.

Tabela

1. AMSPN Hetman Zamość 7 9 23:2

2. Sygnał Lublin 9 21 31:12

3. Jedynka Krasnystaw 7 15 32:13

4. Avia Świdnik 8 13 22:17

5. Niedźwiadek Chełm 9 12 19:16

6. Tomasovia 8 11 26:16

7. Unia Hrubieszów 8 10 15:18

8. MUKS Krasnik 9 10 25:29

9. Janowianka 6 7 14:17

10. Skorpion Zamość 6 7 9:19

11. Włodawianka 8 7 16:29

12. OSiR Biłgoraj 8 0 2:48

Następny mecz

Tomasovia – Unia Hrubieszów

***

Ekstraklasa

Polonia Bytom – GKS Bełchatów 1:2 (1:1), Dawid Nowak grał przez 89 min., w tabeli po 9 kolejkach GKS jest na 6 pozycji z 16 pkt.

ŁKS Łódź – Legia Warszawa 0:0, T. Kiełbowicz nie grał, w tabeli Legia jest 3 – cia z 18 pkt.

***

III Liga

Stal Rzeszów (lider tabeli) – Avia Świdnik 2:3 (1:2), Łukasz Kamiński grał cały mecz, Adam Onkiewicz wszedł w 89 minucie, w tabeli Avia jest IV-ta z 20 pkt.

Spartakus Szarowola (ostatni w tabeli) – Łada Biłgoraj 3:1 (1:1), Piotr Fulara grał w Ładzie cały mecz, w tabeli Łada jest IX – ta z 16 pkt., do końca rozgrywek pozostały 3 kolejki

Następne mecze:

Łada Biłgoraj – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski

Avia Świdnik – Orlęta Łuków

***

IV Liga

Wisła Puławy (lider)- POM Iskra Piotrowice( 4 miejsce w tabeli) 5:1 (3:0), K. Okoniewski w Piotrowicach nie grał.

***

Lubelska Klasa A – grupa III

Drużyna trenera Marka H. Kitlińskiego GKS Niedźwiada wygrała na wyjeździe z Orlętami Mełgiew 2:4 (1:3) i w tabeli zajmuje 3 pozycję z 18 pkt. tyle co druga drużyna Perła Rokitno, pierwszy jest Tur Milejów z 22 pkt., a IV Świdniczanka 17 pkt., do końca rozgrywek pozostały 2 kolejki. Juniorzy Niedźwiady w ostatniej kolejce pokonali przeciwników 15:0 !!!

Opracował – mak

Na zdjęciu – Trener Unii p. Andrzej Lizun jest zapewne szczęśliwy ze zwycięstwa swojej drużyny, a może tak jeszcze … (zdjęcie mak).