Piłkarskie Ligi 2006/2007 zakończone

Udało się, wszystkie zespoły z naszego powiatu utrzymały się w ligach. Najgoręcej było w ostatniej kolejce w klasie okręgowej, ale remis naszych zespołów przy jednoczesnej porażce zespołu z Zawady pozwolił na dalsze granie w tej lidze.

Reklamy

Najbardziej boli wysoka porażka Unii. Dobrze, że „Dzień Ojca” był przed meczem, ponieważ zapalając świeczkę na grobie mego ojca, zagorzałego kibica piłkarskiego, zapewne usłyszałbym razem z wiatrem pytanie, dlaczego ?

Zamojska Klasa Okręgowa

Reklamy

Kolejka 30-ta – ostatnia z 24 czerwca

Kryształ Werbkowice – Płomień Spartan Nieledew 1-1 (0:1),
bramki zdobyli Piotr Musiał w 55 min. dla Kryształu i Łysiak w 40 min. dla Płomienia.

Spartakus Szarowola – Unia Hrubieszów 10-0 (4:0)
Omega Stary Zamość – Korona Łaszczów 4-4
Victoria Łukowa/Chmielek – Hetman II Zamość 1-3
Grom Różaniec – Roztocze Szczebrzeszyn 5-2
Szumy Susiec – Echo Zawada 3-0
Huczwa Tyszowce – Olimpiakos Tarnogród 6-0
Cosmos Józefów – Ostoja Skierbieszów 2-1

Tabela końcowa:
1. Spartakus Szarowola 85 120-13
2. Hetman II Zamość 57 77-36
3. Roztocze Szczebrzeszyn 54 75-47
4. Ostoja Skierbieszów 49 54-51
5. Victoria Łukowa/Chmielek 48 56-41
6. Omega Stary Zamość 46 50-44
7. Huczwa Tyszowce 46 50-68
8. Korona Łaszczów 44 51-55
9. Olimpiakos Tarnogród 43 55-59
10. Unia Hrubieszów 39 60-75
11. Kryształ Werbkowice 32 48-69
12. Płomień Spartan Nieledew 32 41-71
13. Cosmos Józefów 31 40-69
14. Szumy Susiec 28 29-55
15. Echo Zawada 28 40-51
16. Grom Różaniec 21 47-89

Cztery ostatnie zespoły spadły do klasy A, pierwszy zespół awansował do III ligi.

Ilość wygranych, remisy, porażki:
1. Spartakus Szarowola 28 1 1
2. Hetman II Zamość 17 6 7
3. Roztocze Szczebrzeszyn 16 6 8
4. Ostoja Skierbieszów 15 4 11
5. Victoria Łukowa/Chmielek 15 3 12
6. Omega Stary Zamość 13 7 10
7. Huczwa Tyszowce 15 1 14
8. Korona Łaszczów 12 8 10
9. Olimpiakos Tarnogród 13 4 13
10. Unia Hrubieszów 12 3 15
11.Kryształ Werbkowice 8 8 14
12.Płomień Spartan Nieledew 9 5 16
13. Cosmos Józefów 9 4 17
14.Szumy Susiec 7 7 16
15. Echo Zawada 8 4 18
16.Grom Różaniec 6 3 21

IV Liga

1. Górnik II Łęczna 84 87-20
2. Łada Biłgoraj 73 74-13
3. Stal Poniatowa 64 59-30
4. Stal Kraśnik 60 67-32
5. Tomasovia Tomaszów L. 52 51-34
6. Orlęta Łuków 49 62-37
7. Podlasie Biała Podlaska 40 41-39
8. Chełmianka Chełm 39 43-39
9. Lewart Lubartów 39 44-41
10. Lublinianka Lublin 38 41-47
11. Start Krasnystaw 35 48-62
12. BKS Unia Bełżyce 32 29-52
13. Janowianka Janów Lubelski 28 39-67
14. Granica Lubycza Królewska 25 20-52
15. Victoria Parczew 16 42-105
16. Czarni Dęblin 6 18-95

Do III ligi awansowała Łada Biłgoraj, ponieważ karnie z I ligi do III spadł Górnik Łęczna i rezerwy nie mogły awansować, do klasy okręgowej spadają 4 ostatnie zespoły. Nie wiadomo czy w tej lidze nie będzie jeszcze grał Hetman Zamość, który czeka na wyniki meczów barażowych Kmita Zabierzów – Pelikan Łowicz, pierwszy mecz u siebie wygrał Pelikan 2:0, który na razie degraduje Hetmana. W zespole Łady Biłgoraj znakomicie spisywał się wychowanek Unii Hrubieszów Piotr Fulara, który przez „Dziennik Wschodni” został wybrany do JEDENASTKI SEZONU 2006/2007.

Klasa A

Tabela końcowa:
1. Sparta Wożuczyn 60 76-22
2. Nord 98 Wysokie 51 57-20
3. Orkan Bełżec 38 50-33
4. Sparta Łabunie 38 68-34
5. Ruch Machnów Nowy 29 47-51
6. Pogoń 96 Łaszczówka 28 40-50
7. Igros Krasnobród 27 44-55
8. Huragan Hrubieszów 27 34-38
9. Kresy Dołhobyczów 22 40-59
10. Legion Komarów 21 38-62
11. Płoszczanin Płoskie 19 27-69
12. Szyszła/Zryw Ulhówek 16 42-70

Do ligi okręgowej awansowały 2 pierwsze drużyny, do klasy B spadły 2 ostatnie drużyny.

Ilośc wygranych, remisy, porażki:
1. Sparta Wożuczyn 19 3 0
2. Nord 98 Wysokie 16 3 3
3. Orkan Bełżec 11 5 6
4. Sparta Łabunie 11 5 6
5. Ruch Machnów Nowy 9 2 11
6. Pogoń 96 Łaszczówka 8 4 10
7. Igros Krasnobród 7 6 9
8. Huragan Hrubieszów 8 3 11
9. Kresy Dołhobyczów 7 1 14
10. Legion Komarów 6 3 13
11. Płoszczanin Płoskie 6 1 15
12. Szyszła/Zryw Ulhówek 4 4 14

Klasa B

Kolejność końcowa:
1. Perła Telatyn 45 73-17
2. Olimpia Miączyn 38 76-19
3. Orzeł Cześniki 31 47-26
4. Altus Szychowice 21 32-43
5. GKS Tarnawatka 19 31-46
6. Graf Chodywańce 19 24-41
7. GLKS Jarosławiec 16 29-35
8. Andoria Mircze 15 28-59
9. Orion Grabowiec 6 23-83

Do klasy A awansowały 2 pierwsze zespoły.

Ilość wygranych, remisy, porażki:
1. Perła Telatyn 15 0 1
2. Olimpia Miączyn 12 2 2
3. Orzeł Cześniki 10 1 5
4. Altus Szychowice 7 0 9
5. GKS Tarnawatka 6 1 9
6. Graf Chodywańce 6 1 9
7. GLKS Jarosławiec 5 1 10
8. Andoria Mircze 5 0 11
9. Orion Grabowiec 2 0 14

opracował – mak

Na zdjęciu – Rysiek Wołoszyn, najlepszy obrońca w historii Unii, załamuje ręce nad obecnym poziomem I zespołu i zawsze liczy z kibicami, że będzie lepiej.

zobacz zdjęcie >>