29 marca 2024

Piłkarskie ligi 23-25.09.2022 r.

W IV lidze nikła, ale kolejna porażka Kryształu Werbkowice. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów pewnie pokonała groźnych rywali z Miączyna i nadal zajmuje 2 pozycję w tabeli o 5 pkt. za Ładą Biłgoraj, a o jeden przed Pogonią z Łaszczówki. W klasie A Huragan Hrubieszów pomimo prowadzenia przegrał z liderem z Sitna i plasuje się na 4 pozycji, tuż przed Andorią Mircze, która wysoko wygrała z Sokołem i to w Zwierzyńcu.

Granit Bychawa  1-0 Kryształ Werbkowice  23 września, 16:15

Granit Bychawa – Kryształ Werbkowice 1:0 (0:0)

Bramki: Gierowski (46’), Kryształ: Rojek – Maliszewski, Garbacz, Wójtowicz, Śmiałko, Borys, Rybka, Michalak, Niewiński, Jarosz J., Lis. Żółte kartki: Misztal, Bogusz – Maliszewski. Arbiter główny: Ewa Walczyńska. Widzów: 100

Łada 1945 Biłgoraj  5-2 Huczwa Tyszowce  25 września, 16:00

Klasa O. Unia Hrubieszów – Olimpia Miączyn 5:2 (3:0)

Unia wygrywa i napiera na lidera z Biłgoraja

Bramki: Rybak 2′, M. Oleszczuk 23′, Pędlowski 45′, Karaszewski 74′, 88′ – Podgórski 65′, D. Muzyczka 85′. Unia: Grzęda, Wanarski, Sas (45′ Blicharz), Posikata, Starushkevych, Pędlowski (75′ Barzał), Kuron (70′ Nowak), Rząd (70′ S. Oleszczuk), M. Oleszczuk, Niderla (60′ Jabłoński), Rybak (60′ Karaszewski). Olimpia: Filipczuk, Herda, Zieliński, Bator, Okoniewski, K. Muzyczka (80′ Gęśla), D. Muzyczka, Podgórski, Przyczyna (65′ Lasota), Łyp, Gałka. Żółte kartki: Rząd, Blicharz, S. Oleszczuk – Herda, Bator i K. Muzyczka. Sędziował: Andrzej Swacha

Już w drugiej minucie meczu po długim podaniu piłki przez Arkadiusza Sasa w sytuacji sam na sam z Filipem Filipczukiem znalazł się Krzysztof Rybak i wyprowadził Unię na prowadzenie. Wydawało się, że po tak dobrym początku Unia pójdzie za ciosem, a tu niestety w kilku sytuacjach pod bramką rywala szwankowała skuteczność. Na szczęście w drużynie trenera Waldemara Koguta występuje Mateusz Oleszczuk, który otrzymał podanie od Marcela Pędlowskiego i strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza Olimpii. Za chwilę na strzelenie gola po kontrataku miał znowu Rybak, jednak w sytuacji z Filipczukiem zabrakło zdecydowanej decyzji. Tuż przed przerwą gola zdobył Pędlowski, który po indywidualnej akcji prawą stroną boiska zszedł do środka i celnie uderzył w same okienko.

W drugiej połowie po stracie piłki w środkowej strefie boiska pierwszego gola dla Olimpii uderzeniem sprzed pola karnego zdobył były zawodnik hrubieszowskiej Unii – Mariusz Podgórski. Unia ruszyła do ataku i dziesięć minut później po podaniu piłki przez M. Oleszczuka, Dominik Karaszewski skierował futbolówkę do pustej bramki. W 85 minucie strzałem sprzed pola karnego hrubieszowskiego bramkarza Jakuba Grzędę pokonał Dawid Muzyczka. Trzy minuty później doskonale w tym sezonie dysponowany M. Oleszczuk dośrodkował piłkę do Karaszewskiego, a ten „szczupakiem” ustalił wynik spotkania na 5:2.

– Jesteśmy beniaminkiem, przed sezonem odeszło 12 zawodników, przyszło ośmiu. Mamy bardzo młodą drużynę. Mecz z Olimpią był dla mnie bardzo ważny, ponieważ przed Unią prowadziłem ten klub. Mocno zmotywowałem drużynę i z minuty na minutę byliśmy coraz lepsi. Olimpia w pierwszej połowie nie istniała, już do przerwy mieliśmy trzy bramkową przewagę. Świetna kolejna gra kapitana drużyny Mateusza Oleszczuka. W drugiej odsłonie dałem pograć całej ławce rezerwowych i dlatego straciliśmy dwie bramki. Cieszy również, że Dominik Karaszewski w Unii ciągle strzela gole. Brawa należą się dla całej ekipy. Łada odskoczyła nam na pięć punktów, ale gonimy i będziemy walczyć, co tydzień o cenne punkty – powiedział nam trener Unii Waldemar Kogut

– Niestety, porażka, bo przespaliśmy pierwszą połowę. W drugiej było trochę lepiej. W sumie boli ta przegrana z Unią. Mecz był na pewno ciekawy dla kibiców, bo było dużo bramek. Mecz z naszej strony wyglądał źle, ponieważ to nie była ta Olimpia walcząca. Trzeba pozbierać się, bo czeka nas następny ważny mecz i trzeba w końcu wrócić na właściwe tory – przekazał nam Michał Herda z Olimpii a wychowanek Unii Hrubieszów

16.  Granica Lubycza Królewska 7 4 1 1 5 3-23

Uwaga – do IV ligi awansuje tylko pierwszy zespół.

Ze strony Andorii Mircze

Mac – Matysiak, ten duet dwa sezony temu znacząco przyczynił się do awansu Andorii do klasy okręgowej i teraz chyba przypominają sobie o tamtym okresie. W dwóch ostatnich meczach łącznie 9 bramek, ale co najważniejsze – po raz kolejny dopisujemy 3 punkty do naszego dorobku. To nie było łatwe spotkanie. Sokół ma bardzo mocnych zawodników w swoim składzie i bardzo trudno było nam przedrzeć się przez obronę rywali. Na prowadzenie wyszliśmy na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy, kiedy Kacper Matysiak idealnie przymierzył z rzutu wolnego i zaskoczył bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą, ale drużyna ze Zwierzyńca groźnie kontrowała i stwarzała wiele problemów naszym zawodnikom w bocznych rejonach boiska. W 60 minucie, właśnie po jednej z akcji oskrzydlających na wysokości pola karnego faulowany był zawodnik Sokoła, a jego koledzy domagali się żółtej kartki, której sędzia jednak nie zdecydował się pokazać. Protesty jednego z zawodników przekroczyły pewien poziom w konsekwencji czego sędzia ukarał gospodarzy czerwoną kartką (w drugiej połowie czerwoną kartką ukarany został również trener zespołu ze Zwierzyńca). W 73 minucie błąd bramkarza wykorzystał Artur Mac pakując piłkę do bramki z odległości 1 metra, a chwilę później podwyższył prowadzenie pewnie wykorzystując rzut karny. W końcówce meczu w polu karnym piłkę próbował przejąć Kacper Matysiak, jednak nie zdołał jej odpowiednio przyjąć, ale ku zaskoczeniu wszystkich, bramkarz, który miał futbolówkę na rękawicach, nie złapał jej odpowiednio, a Kacper wykorzystał ten błąd i ustalił wynik spotkania. W tym meczu zabrakło w naszej kadrze kilku zawodników, ale co bardzo ważne wrócili Gabryś Barszczewski i Olek Huryn, którzy rozegrali świetny mecz pomimo tak długiej przerwy!

W najbliższy weekend zmierzymy się z niepokonanym dotychczas Metalowcem Goraj, którzy razem z Potokiem Sitno okazują się faworytami A-klasowych rozgrywek.

***

Ze strony Potoku Sitno

Kolejne trzy punkty zostają w Sitnie. Potok Sitno – Huragan Hrubieszów 4:1 (1:1)

0:1 Huragan

1:1 Paweł Jabłoński (as. D.Samulak)

2:1 Błażej Omański (k.)

3:1 Daniel Pyś (as. J.Lewicki)

4:1 Daniel Samulak (as. D.Pyś)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu, komplet punktów ląduję na naszym koncie. Po raz kolejny na prowadzenie w tym meczu jako pierwsi wyszli goście, jednak nasza drużyna jak zwykle pokazała charakter, naciskała na rywali przez większą część spotkania i odrobiła stratę z nawiązką.

1.  Potok Sitno 6 18 6 0 0 30-5
2.  Metalowiec Goraj 6 18 6 0 0 19-4
3.  Sparta Łabunie 6 13 4 1 1 17-11
4.  Huragan Hrubieszów 6 11 3 2 1 13-11
5.  Andoria Mircze 6 10 3 1 2 22-11
6.  Relax Księżpol 6 10 3 1 2 20-11
7.  Roztocze Szczebrzeszyn 6 9 3 0 3 17-15
8.  Piast Babice 6 7 2 1 3 8-12