Piłkarskie ligi 23/24 VIII 2008 r.

W klasie okręgowej miażdżące zwycięstwo Kryształu nad Unią i to bramkowo jak i organizacyjnie. W klasie „A” Płomień zaczął od zwycięstwa a Huragan od remisu. Trampkarze Unii pierwszy mecz przegrali. W weekend zaczyna klasa „B”.

Reklamy

***

Zamojska Klasa Okręgowa

Kolejka 3 – 23-24 VIII

Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 12-0 ((4:0), bramki dla Kryształu zdobyli: D. Reszczyński w 2, 15, 74 min., Mac 33, 40, 46, P. Kaczoruk 62, B. Reszczyński 71,83,90, Piotr Musiał 72, Suchodolski 89 z karnego), ponadto grali: B. Juszczuk, Krupa, Pomykała (od 55 min. Wyszyński), Paweł Musiał, od 74 min. P. Reszczyński, M. Musiał, od 55 min. R. Wojtowicz, od min. Grula,
w Unii grali: Łazorczyk, Pokrywka, Skrzyński, Wysocki, Bednarek, Kolenda, Pędzik, Bogatko, Pachla, Nowak, Otręba

***

Kiedy na dwa dni przed meczem przechadzałem się po Naszym mieście, spotykając po drodze kibiców Unii pytałem jak obstawiają wynik w sobotę z Kryształem, podawali różne propozycje wyniku, ale zawsze na niekorzyść Naszego zespołu, było to 4-0, 5-0, a nawet padła prognoza 10-0 dla Kryształu. Dlaczego? Kibice doskonale zdają sobie sprawę z tego, co dzieje się w hrubieszowskim klubie, w którym panuje chaos, brak jakiejkolwiek organizacji czy zainteresowania ze strony zarządu, zawodnicy, którzy tworzyli trzon zespołu w poprzedniej rundzie nie chcą grać tłumacząc się brakiem porozumienia z władzami klubu, porostu nie ma, z kim rozmawiać, aby jakie kol wiek porozumienie osiągnąć. I właśnie ostatni typ kibica Unii był najbliżej trafienia dokładnego wyniku. Unia przegrała 12-0!!!

Smutne, ale prawdziwe. Zespół juniorów, który został oddelegowany na ten mecz w wyniku braku zawodników z pierwszego zespołu nie sprostał wymaganiom rywalowi z Werbkowic. Mecz stał na przeciętnym poziomie, a zawodnicy Kryształu rzecz jasna byli tą stroną, która raz po raz atakowała bramkę Unii stwarzając sobie liczne sytuacje, wiele też niewykorzystanych. Do przerwy Unia przegrywa z Kryształem 4-0. Ataki naszego zespołu były już rozbijane w środkowej części boiska, brakowało dokładnych podań, nie było też żadnej myśli taktycznej.

W drugiej połowie rywal przycisnął wykorzystując swoje bardzo dobre przygotowanie fizyczne, ustalając końcowy wynik na 12-0. Warto dodać, że jedną z bramek strzelił bramkarz Kryształu Suchodolski wykorzystując pewnie rzut karny.

Nie można młodym chłopakom z Unii odmówić walki czy ambicji, starali się, włożyli w ten mecz dużo wysiłku, ale cóż z tego, skoro rywal dominował przede wszystkim doświadczeniem, ograniem i przygotowaniem fizycznym.

Nie wolno obarczać tych młodych chłopaków winą za tak wysoką porażkę, za rywali mieli zawodników, którzy w seniorskiej piłce grają już jakiś czas, trzeba im wskazać gdzie popełniali błędy, co należy poprawić, aby w kolejnych meczach grać coraz lepiej i efektywniej. Oni się jeszcze uczą i mają prawo do błędów. Trzeba dodać, że w tym meczu szanse nie były równe spotkał się zespół seniorski z zespołem juniorów i inny wyniki niż wygrana Kryształu była by dużą niespodzianką.

Pojawia się pytanie, dlaczego do takiej sytuacji doszło, gdzie klub z tradycjami, wspaniałą historią, musiał uciekać się do wystawienia młodych chłopaków, nie mając na tę chwilę żadnego doświadczonego zawodnika? Nie mając też trenera?

tekst – Kibic UNII

Zdjęcia z meczu i komentarze na stronie
mksunia.futbolowo.pl >>

___

Pozostałe mecze:

Nord 98 Wysokie – Roztocze Szczebrzeszyn 2-3
Cosmos Józefów – Włókniarz Frampol 2-4
Hetman II Zamość – Korona Łaszczów 2-0
Echo Zawada – Ostoja Skierbieszów 0-1
Victoria Łukowa/Chmielek – Orkan Bełżec 2-0
Huczwa Tyszowce – Omega Stary Zamość 5-3, Rafał Oleszczuk grając w Omedze w 39 min. Strzelił gola
Sparta Wożuczyn – Olimpiakos Tarnogród 3-2

Tabela po 3 rundach:

1.Victoria Łukowa/Chmielek 9 7-1
2.Kryształ Werbkowice 7 15-2
3.Huczwa Tyszowce 7 9-5
4.Roztocze Szczebrzeszyn 7 6-3
5.Ostoja Skierbieszów 6 5-2
6.Nord 98 Wysokie 6 8-6
7.Hetman II Zamość 6 5-5
8.Sparta Wożuczyn 4 5-6
9. Korona Łaszczów 3 5-6
10.Włókniarz Frampol 3 5-6
11.Unia Hrubieszów 3 4-16
12.Echo Zawada 3 2-4
13.Cosmos Józefów 3 4-7
14.Olimpiakos Tarnogród 2 4-5
15.Omega Stary Zamość 0 4-9
16.Orkan Bełżec 0 1-6

Kolejka 4 – 30-31 VIII

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 30 VIII 17:00
Orkan Bełżec – Kryształ Werbkowice 31 VIII 16:00
Roztocze Szczebrzeszyn – Olimpiakos Tarnogród 31 VIII 16:00
Omega Stary Zamość – Sparta Wożuczyn 31 VIII 17:00
Ostoja Skierbieszów – Victoria Łukowa/Chmielek 31 VIII g.16.00
Korona Łaszczów – Echo Zawada 31 VIII 17:00
Włókniarz Frampol – Hetman II Zamość 31 VIII g. 17.00
Nord 98 Wysokie – Cosmos Józefów przełożony na 17 IX

***

Wypowiedź zasłużonego piłkarza:

Niestety nie jedyna i czy ostatnia? Czy tak być powinno w demokratycznym kraju.

„W Hrubieszowie piłkarzy się nie szanuje. Wokół klubu nie ma atmosfery. Jakiś czas temu podobnej wypowiedzi udzieliłem do lokalnej prasy i teraz mam kłopoty” – wypowiedział się w Lubelskim Sport Express, zasłużony dla hrubieszowskiej piłki 32 – letni Daniel Maciejewski. Panie Danielu proszę podać nazwiska to je opublikujemy na LubieHrubie.

***

Zamojska Klasa „A”

Huragan Hrubieszów – Ruch Machnów Nowy 2:2
Płomień Spartan Nieledew – Igros Krasnobród 6:5

Kolejka 3 – 30-31 VIII

Ruch Machnów Nowy – Płomień Spartan Nieledew
Legion Komarów – Huragan Hrubieszów
Andoria Mircze – Perła Telatyn
Pogoń 96 Łaszczówka – Granica Lubycza Królewska
Igros Krasnobród – Szumy Susiec
Sparta Łabunie – Olimpia Miączyn

***

Wojewódzka Liga Trampkarzy Starszych

Jedynka Krasnystaw – Unia Hrubieszów 2:0

Następny mecz

Unia Hrubieszów – Niedźwiadek

***

Ekstraklasa

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0), Tomasz Kiełbowicz z numerem 11 grał cały mecz

***

III Liga

Tomasovia – Avia Świdnik 0:2 (0:0), Łukasz Kamiński grał przez pierwsze 77 minut, Adam Onkiewicz wszedł w 90 minucie.
Stal Mielec – Łada Biłgoraj 0:1 (0:0), Piotr Fulara grał cały mecz

Po 4 rundach Avia jest 4-ta w tabeli po trzech zwycięstwach, natomiast Łada13-ta z 3 punktami, prowadzi Resovia Rzeszów.

***

IV Liga

POM Piotrowice – Włodawianka 7:1 (4:0), Krystian Okoniewswki grał cały mecz. Jego drużyna POM na 2 miejscu w tabeli o 2 pkt. Za Wisłą Puławy.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Zasłużony zawodnik z MKS „Unia” Hrubieszów Maciejewski Daniel, który za szczere wypowiedzi ma kłopoty, więc zawiesił korki na kołku, a miał chęć jeszcze grać, szkoda, bo często lokował piłkę w bramce przeciwników.