Piłkarskie ligi 27-28.05.2017 r.

Walcząca o utrzymanie się w IV lidze Unia Hrubieszów wysoko pokonała ostatnią drużynę w tabeli. Kryształ Werbkowice przegrał po meczu pełnego emocji z Hetmanem Zamość, w którym występuje dwóch wychowanków Unii Hrubieszów Kamiński i Otręba. W klasie A dwie drużyny z naszego powiatu poniosły porażki, co Huragan Hrubieszów kosztuje czerwoną latarnią. W klasie B liderujący Kryształ II Werbkowice znokautował rywali. W nadchodzącym tygodniu w IV lidze przewidziano dwie kolejki.

IV liga

Kolejka 30 – 27-28 maja 2017 r.

Unia Hrubieszów – LKS Milanów 6:0 (1:0)

Tak miało być i było!

Walcząca o utrzymanie się w IV lidze Unia Hrubieszów straciła sporo punktów w innych meczach, w których mogła uzyskać korzystniejsze dla siebie konta, tym razem z najsłabszą drużyną nie było niespodzianki na minus, chociaż pierwsza bramka dla gospodarzy padła tuż przed przerwą.

Bramki: Aleksander Poterucha 45′, Ivan Oleksiuk 46′, Piotr Fulara 78′ (rzut karny), 82′, Mateusz Oleszczuk 87′, Krzysztof Garbacz 90+2′.

Unia: Żygawski – A. Oleszczuk, Mikulski (82′ K. Goch), Oleksiuk, Pietrusiewicz, Fulara, Podgórski, Kazan, Poterucha (68′ Garbacz), Filipczuk (46′ Pańko), Stepaniuk (46′ M. Oleszczuk).

Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

Mecz był rozgrywany przy słonecznej i wysokiej temperaturze, być morze to wpłynęło, że pomimo wyraźnej przewagi gospodarzy długo na tablicy wisiał wynik bezbramkowy. Na szczęście ostatnio skuteczny skrzydłowy Poterucha strzelił bramkę „do szatni”, która dodała miejscowym pozytywnego impulsu, co się uwidoczniło szczególnie w drugiej połowie, kiedy jeszcze pięciokrotnie piłka wpadła do bramki przeciwników.

– W dzisiejszym spotkaniu zagrało kilku zmienników. Jakub Żygawski w bramce był trochę spanikowany. W początkowej fazie meczu może wpływ na chłopaków miała duża presja korzystnego wyniku? Cieszy wygrana, ale już myślimy o pozostałych czterech meczach, w których trzeba zdobywać punkty. Kondycyjnie wytrzymamy, trenowaliśmy i trenujemy solidnie – podsumował mecz i dalsze plany trener Unii Dariusz Herbin.

– Z Milanowem każdy w lidze wysoko wygrywa, więc to nie jest żaden wyczyn. Meczami „prawdy” będą te z Lewartem (środa, 31 maja) i Lublinianką (niedziela, 4 czerwca), zwłaszcza z Lublinianką. Jeżeli chcemy pozostać w IV lidze w przyszłym sezonie to trzeba to wygrać. Zawsze gramy o zwycięstwo – przekazał prezes Unii Ernest Lipski.

***

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 5:3 (2:2)

Bramki: Luterek (26′), Drozd (40′, 69′), Ziółkowski (49′), Baran (90+2) – Śmiałko (30′), Rybka (34′ – rzut karny, 59′ – rzut karny)

Hetman: Tomczyszyn, Omański, Kanarek, Bubeła, Luterek, Kamiński, Markowski, Czady, Otręba, Ziółkowski, Drozd

Kryształ: Suchodolski, Musiał, Dobromilski, Wójtowicz (62′ Reszczyński), Śmiałko, Wołoch K., Całka A.(81′ Kaczoruk), Rybka, Kaznokha (70′ Borys), Wołoch A., Nieradko (62′ Dec)

Żółte kartki: Tomczyszyn, Kamiński, Kanarek x2, Kamiński – Wójtowicz, Rybka

Czerwone karki: Kamiński (90+5′ – za faul), Kanarek (81′ – za drugą żółtą)

Arbiter główny: Rek

Widzów: 400

Ze strony kshetman.zamosc.pl:

Mecz pełen emocji i zwrotów akcji zobaczyli kibice, którzy zgromadzili się przy Królowej Jadwigi 8. O Początek meczu to sprawdzanie się obu drużyn i dużo gry w środku pola. W 8 minucie spotkania mocny strzał z rzutu wolnego oddał Kaznocha, jednak nie sprawił on bramkarzowi Hetmana większych problemów. W 19 minucie pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Hetman jednak piłka uderzana przez Ziółkowskiego poszybowała wysoko nad bramką. Chwilę później bliski szczęścia był Kamiński, który głową starał się skierować piłkę do bramki rywali. W 28 minucie Michał Luterek zabrał się z piłką po skrzydle, minął jednego z obrońców i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza i wyprowadził Hetman na prowadzenie. Dwie minuty później błąd naszego bramkarza wykorzystał Śmiałko i doprowadził do wyrównania. Pięć minut później arbiter główny tego spotkania dopatrzył się przewinienia w polu karnym Hetmana, i mimo sprzeciwów defensorów biało-zielono-czerwonych wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Rybka i po raz pierwszy wpisał się w tym spotkaniu na listę strzelców. Hetman nie poddawał się i chwilę później było już 2:2. Hetman wywalczył sobie rzut wolny w odległości 18 metrów od bramki rywala. Piłkę mocno w okienko bramki strzeżonej przez Suchodolskiego skierował Filip Drozd.

W drugiej połowie spotkania Hetman wyszedł wysoko na swojego rywala i widać było, że chce wygrać to spotkanie. W 50 minucie Kamiński zagrał do znajdującego się na 7 metrze Ziółkowskiego, ten poczekał, aż piłka odbije się od podłoża, oszukał obrońcę i wyprowadził zamościan na prowadzenie. W 59 minucie spotkania sędzia dopatrzył się znów przewinienia w polu karnym Hetmana. Tym razem Czady faulował Wołocha. Do piłki ponownie podszedł Rybka i doprowadził do wyrównania. W 69 minucie Rafał Turczyn wrzucił piłkę z prawej strony boiska, wyskoczył Drozd, który zaskoczył bramkarza werbkowiczan i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Na sam koniec kibice zobaczyli wisienkę na torcie, czyli bramkę na 5:3 w wykonaniu Damiana Barana. Strzałem z połowy boiska z rzutu wolnego pokonał bezradnego Suchodolskiego. Warto odnotować, że Hetman, kończył to spotkanie w dziewiątkę po tym jak czerwone kartki dostali Przemysław Kanarek oraz Łukasz Kamiński. Ostatecznie Hetman pokonał Kryształ 5-3 i dopisał kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.

Damian Otręba Hetman Zamość, wychowanek Unii Hr.

– Mecz bez historii, byliśmy faworytem tego spotkani i je wygraliśmy. Aczkolwiek Kryształ postawił wysoko poprzeczkę, ponieważ wygrywał 1-2 i musieliśmy odrabiać straty.

Danuta Muzyczka na facebooku informuje:

Kryształ II Werbkowice rozgromił Duet Wychody Hubale 16:1, bramki dla werbkowickiego zespołu strzelili: Dawid Steciuk – 5, Kamil Dudas – 3, Adrian Brzozowski – 2, Paweł Kaczoruk – 1, Jarek Kaczoruk – 1, Maciej Wójtowicz – 1, Tomasz Królicki – 1, Tomasz Nowak – 1, Andrzej Kusiak – 1.

JUNIORZY MŁODSI

Omega Stary Zamość – Mlks Kryształ Werbkowice 2:0

Nic się nie stało, przed nimi jeszcze dużo wygranych meczy.

Agnieszka Tauz – 1

To był bardzo dobry mecz, nasze gwiazdy nie dały przeciwniczkom żadnych szans, gratulujemy!