Piłkarskie ligi 29-30.10.2016 r.

W IV lidze Unia Hrubieszów po zaciętym meczu wygrywa w Lublinie z Lublinianką i jest już 13. W tabeli, Kryształ Werbkowice męczył się, ale dopisuje trzy punkty i plasuje się na 6 miejscu. W nadchodzącej kolejce zagrają razem! W klasie A w ostatniej rundzie jesiennej Andoria znowu wygrywa i kończy rundę jesienną na 4 miejscu, świetnie, że wygrał Huragan i opuścił ostatnie miejsce. W klasie B Kryształ II rozniósł rywala z Deszkowic i I rundę zakończy na szczycie. Od kiedy zacząłem pisać o Unii Białopole, to są same zwycięstwa, ciekawe, jak pójdzie w ostatnim meczu rundy ze spadkowiczem z IV ligi Hetmanem Żółkiewka.

Hat trick Unii Hrubieszów!

IV liga. Lublinianka – Unia Hrubieszów 1:2 (1:2)

Unia Hrubieszów pokonała na wyjeździe spadkowicza z trzeciej ligi Lubliniankę i jest to podopiecznych trenera Dariusza Herbina trzecie zwycięstwo z rzędu, co daje nadzieję na dalszą skuteczną grę w celu utrzymania się w IV lidze.

Bramki: Erwin Sobiech 37’ – Mariusz Podgórski 23’, Dominik Karaszewski 31’

Unia: Ryć, Kazan, Jędrzejuk, Oleksiuk, Wiejak, Fulara, Goch (90’ Bil), Podgórski, Poterucha, Karaszewski (90’ Smoła), Perin (46’ Stepaniuk, 86’ K. Oleszczuk)

Czerwona kartka: 84’ Kosiarczyk za dwie żółte

Sędziował: Bartosz Kapłon (Zamość)

Piłkarze Lublinianki od pierwszego gwizdka starali się przenieść ciężar gry na połowę Unii i nawet im się to udawało, ale tym razem dwie kontry gości były skuteczne i ku zdumieniu kibiców przyjezdni prowadzili po pół godzinie gry 0:2 i to po całkiem ładnych bramkach Podgórskiego i ostatnio skutecznego Karaszewskiego, którzy otrzymywali piłkę po precyzyjnych podaniach szybkiego Aleksandra Poteruchy. Kilka minut później sędzia zarządził rzut wolny po kontrowersyjnym faulu Michała Wiejaka (zdaniem wielu było odwrotnie), piłka rotacyjnie uderzona przez Sobiecha zmyliła Rycia i padła bramka kontaktowa. Z jednej i drugiej strony były sytuacje na kolejne bramki, ale nic takiego się nie stało.

Po przerwie miejscowi ruszyli do ataku, ale znowu kilka strzałów była niecelna lub wyłapana przez bramkarza. Czym bliżej końca meczu, to gra zaostrzała się od strony gospodarzy, więc posypały się żółte kartki a za drugą tego koloru Kosiarczyk zobaczył czerwoną. Za chwilę trener Herbin wprowadził na boisko Krystiana Oleszczuka, który został sfaulowany w polu karnym, ale sędzia był innego zdania. Jeszcze słupek uratował Lubliniankę od straty trzeciego gola, a Sławek Ryć z Unii przytomnie obronił strzał głową zawodnika z Lublina. Ostatni gwizdek sędziego spowodował wybuch radości piłkarzy Unii i towarzyszących im kibiców. W kolejnym meczu Unia podejmuje u siebie Kryształ Werbkowice (w poprzednim sezonie 1:1 i 0:2), zapewne wielu kibiców zechce naocznie przekonać się, kto tym razem będzie lepszy.

Kapitan Unii Hrubieszów Piotr Fulara: Kolejna wygrana, która cieszy. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała naprawdę bardzo fajnie i mimo różnych opinii o tej części meczu uważam, że byliśmy drużyną lepszą, co potwierdza wynik do przerwy. Co prawda Lublinianka złapała kontakt i w drugiej połowie dążąc do wyrównania i była drużyną lepszą, ale my graliśmy z dużą determinacją a chyba najbardziej Sławek Ryć. Już myślimy o kolejnym spotkaniu z Kryształem, bo każdy wie, jaka jest otoczka i atmosfera wokół derbów, jesteśmy na fali wznoszącej, więc zapowiada się ciekawy pojedynek. Na szczęście brak u nas kontuzji i nikt nie pauzuje za kartki, wiec jesteśmy dobrej myśli.

Dominik Karaszewski: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wygrać trzeci mecz z rzędu, zwłaszcza na trudnym terenie, z takim zespołem, jakim jest Lublinianka. Ale nie podniecamy się, skupiamy sie na kolejnym ciężkim derbowym meczu, który również musimy wygrać.

Prezes Unii Ernest Lipski: Niestety na meczu nie mogłem być. Sama wygrana oczywiście bardzo cieszy. Gratuluję trenerowi i drużynie.

***

Szczęśliwa wygrana!

Przed meczem pewnym faworytem był Kryształ, ale przez cały mecz dodatkowo rządził wiatr i gra była wyrównana na remis, w końcu w ostatnich minutach Andrzej Całka ustalił korzystny wynik dla gospodarzy.

Kryształ Werbkowice – Victoria Żmudź 2:1 (1:1)

Bramki: Gałka (24′), Całka (88′) – Fornal (35′)

Kryształ: Suchodolski, Paweł Musiał, Dobromilski, Wurszt, K. Wołoch, Reszczyński, A. Całka, Rybka, Kaznokha (41’ Nieradko, 80’ Wójtowicz), A. Wołoch, Gałka (65’ Dec).

Gospodarze mecz rozpoczęli z powracającym po kontuzji bramkarzem Robertem Suchodolskim i z wiatrem, z czego po pewnym czasie skorzystał Stanisław Rybka, z dość daleka trafił w poprzeczkę, piłkę przejął doświadczony Przemysław Gałka i ulokował ją w bramce rywala. Pomimo tego goście nadal atakowali i jeszcze przed przerwą wyrównali. Po przerwie gra nadal była wyrównana, lecz dobrze kondycyjnie przygotowani do sezonu gospodarze przeprowadzili atak lewą stroną, który rozpoczął Krystian Wołoch, lecz został sfaulowany. Dośrodkowanie Bartłomieja Reszczyńskiego przejął Andrzej Całka, który ustalił wynik meczu. Najbliższy mecz Kryształ w Hrubieszowie rozegra mecz derbowy z miejscową Unią, która będzie chciała zapewne zrewanżować się za ostatnią porażkę, z tym, że drużyna z Werbkowic ani myśli kapitulować.

Dawid Dobromilski: Do czasu strzelenia bramki byliśmy drużyną lepszą, ale po głupio straconym golu gra sie wyrównała. W zasadzie cały mecz na remis, ale bardzo cieszymy się, że udało się strzelić zwycięską bramkę.

Trener Kryształu Robert Wieczerzak: Poziom spotkania weryfikowały warunki atmosferyczne, ale my walczyliśmy do końca do zwycięstwa i to zostało nagrodzone.

Zamojska Klasa A – grupa II

Andoria Mircze – Ruch Machnow Nowy 1:0 (1:0)

Bramka: M.Matysiak

Skład: Goncharuk – Pacaj, Sitarz, Sobieniak, Jarosz (46 Jakubski) – Łukaszczyk (87 Smal), Baran, K.Matysiak (90 Neć), Tracz (85 Skowronek) – Brzyski (60 Lizun), M.Matysiak.

Trener Andorii Mariusz Kozyra: Mecz z Ruchem Machnów Nowy stał na bardzo słabym poziomie. Byliśmy lepsi od rywala pod każdym względem, ale zabrakło skuteczności, bo okazji bramkowych mieliśmy bardzo dużo. Rundę jesienną kończymy na czwartym miejscu i włączyliśmy się do walki o awans. Już myślimy o przygotowaniach zimowych, chcemy też wzmocnić trochę skład.

Kolejka 11 – 29-30 października

Granica Lubycza Królewska 1-2   Orkan Bełżec

Andoria Mircze  1-0     Ruch Machnów Nowy

Szumy Susiec    2-1     Delta Nielisz

Huragan Hrubieszów br. Robert Cymborski 47’ i 49’, Artur Strycharczuk 57’  3-0 (0:0)Perła Telatyn

Kryształ II Werbkowice – Perła Deszkowice 8:0

Kryształ II: Całka Mariusz, Kaczoruk Jarosław, Ślusarz Paweł, Wójtowicz Radosław, Romański Mikołaj, Dudas Kamil, Maliuk Taras, Dec Szymon, Wójtowicz Maciej, Sebastian Laszuk, Nowak Tomasz

Zawodnicy rezerwowi: Brzozowski Adrian, Nieradko Patryk, Musiał Piotr, Kot Piotr, Kośiuk Robert, Tyrka Dariusz, Grabik Kamil

Bramki: Kaczoruk Jarosław, Nowak Tomasz, Dec Szymon, Brzozowski Adrian, Nieradko Patryk x2, Musiał Piotr, Kot Piotr

Kolejka 10 – 29-30 października

Duet Wychody-Hubale     1-2     GKS Tarnawatka

Kryształ II Werbkowice  8-0     Perła Deszkowice

Orkan II Bełżec         1-4     Graf Chodywańce