25 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 5.06.2016 r.

W IV lidze dwie porażki naszych najlepszych drużyn z powiatu Kryształ w ostatnim meczu w Werbkowicach z liderem Podlasie Biała Podlaska a w meczu beniaminków coraz szczuplejsza kadrowo Unia Hrubieszów przegrała z Lutnią w Piszczacu. W klasie A Spartanie z Wożuczyna stłumili hrubieszowski Huragan, Andoria Mircze zremisowała na wyjeździe. W nadchodzący weekend koniec rozgrywek ligowych a rozpoczynają się Mistrzostwa Europy z Biało – Czerwonymi włącznie!

IV liga lubelska

Kolejka 29 – 5 czerwca 2016 r.

Lutnia Piszczac – Unia Hrubieszów 1:0 (1:0). Bramka: Mateusz Zaciura 41′

Unia: Ryć – Smoła (75′ Tabuła), Oleksiuk, Jędrzejuk, Wiejak, Kazan, Borys (80′ Grui), Kondrat, Błaziak, Garbacz, Stepaniuk

Żółte kartki: Jakub Magier, Mateusz Cydejko – Siergiej Borys, Patryk Błaziak, Krzysztof Garbacz. Sędziował: Wojciech Rek (Lublin).

O meczu…

Siergiej Borys

Tak to jest w piłce nożnej. Jak liga się zaczyna to jest 20 osób, kiedy się kończy to na zmianie zostają dwie osoby… W przyszłym sezonie trzeba znaleźć ludzi, którzy grają do ostatniego meczu bez względu na to czy zostają w klubie czy nie… Jak wygrywamy to jest wtedy dużo chętnych do gry, a kiedy przegrywamy to chętnych brak. W meczu ostatnim zadecydował jeden błąd, który wykorzystał przeciwnik a poza tym walka w środku boiska bez klarownych sytuacji z obydwu stron.

Marcin Stepaniuk

W pierwszej odsłonie mecz z lekką naszą przewagą, lecz przegraliśmy tę połowę. W drugiej moim zdaniem za mało dokładności i może chęci, żeby coś więcej ugrać na boisku w Piszczacu. Kolejna porażka na swoje życzenie, gdzie można było ugrać komplet oczek.

Patryk Błaziak

Do Piszczaca pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie mimo to wyszliśmy, żeby wygrać ten mecz. Zaczęliśmy zdecydowanie i z dużą determinacją, co dało nam przewagę w pierwszych minutach, po naszych atakach w pierwszych 15 minutach gra się uspokoiła i toczyła się w środku boiska. Nie było to za ciekawe widowisko, klasyczny mecz na remis, ale moja nonszalancja i strata w bocznej strefie dała Lutni 3 punkty. Zostawiliśmy dużo zdrowia i zasłużyliśmy przynajmniej na 1 punkt. Patrząc na nasze wyniki w ostatnich meczach trzeba wziąć się w garść zostawić jeszcze więcej zdrowia, walki i determinacji i na meczu z Orionem dać kibicom i trenerowi powód do uśmiechu, bo nie może być tak, że trener, zarząd i wszyscy, którzy sprzyjają i dopingują Unii nie są zadowoleni z naszej postawy. My jako zawodnicy bierzemy to na przysłowiową klatę i na pewno w ostatnim meczu pokażemy, że jesteśmy drużyną, która potrafi stawić czoła w trudnych momentach!!!

Tomasz Smoła

W Piszczacu w końcu mój debiut. Grałem od 1-szej minuty do 75’. Mimo braku niektórych zawodników meczu nie możemy zaliczyć do najgorszych. typowy mecz walki do ostatniego gwizdka. W defensywie wyszło na plus a z przodu brakowało strzałów, akcji podbramkowych i zimnej krwi dla niektórych zawodników.

Dominik Kazan

Szkoda bramki tuż przed przerwą. My nie stworzyliśmy sobie żadnej klarownej sytuacji, ale mogliśmy wywieźć remis..

Kamil Tabuła

Niestety kolejna porażka, odczuwalne były braki podstawowych zawodników, momentami przeważaliśmy na boisku, ale straciliśmy głupią bramkę po własnym błędzie, niestety straty nie udało się już odrobić. Jedyne, co mnie cieszy to fakt, że zadebiutowałem w IV lidze.

***

Kryształ Werbkowice – Podlasie Biała Podlaska 1:4 (1:3). Bramki: Bartłomiej Reszczyński 38′ – Kamil Kocoł 23′ (rzut karny), 32′ Tomasz Nieścieruk 42′, Adam Barwiejuk 90+3′

Kryształ: M. Całka – Pa. Musiał, Dobromilski, Mazur (72′ Pi. Musiał), Śmiałko, Sołtysiuk (63′ Dec), Rybka, Podgórski (55′ Poterucha), Nieradko (75′ Steciuk), Reszczyński, A. Całka.

Żółte kartki: Dawid Dobromilski, Bartłomiej Reszczyński, Kordian Sołtysiuk, Aleksander Poterucha, Szymon Dec – Iwo Czumer, Adrian Hołownia. Czerwona kartka: Stanisław Rybka 89′ (za faul). Sędziował: Rafał Reszka (Lublin).