Piłkarskie Ligi 8 – 12.09.2021 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice po kolejnym zwycięstwie a remisie Stali Kraśnik zasiadł na fotelu lidera. Jestem pełen wiary, że najbliższy mecz z dołującym Hetmanem, tego nie zmieni. W klasie okręgowej Andoria Mircze po wysokiej wygranej w zaległym meczu i remisie plasuje się na 9 pozycji. W klasie A Unia Hrubieszów niespodziewanie remisuje i jest dla wielu aż czwarta w tabeli. W klasie B Huragan Hrubieszów wygrywa na wyjeździe i przed zespołem mecz zaległy po którym może mieć komplet punktów.

Świdniczanka Świdnik 1-1 Huczwa Tyszowce 11 września, 15:00

IV liga. Kryształ Werbkowice – Start Krasnystaw 2:1 (1:1)

– Kryształ nadal błyszczy i ląduje na fotelu lidera!

Bramki: Mateusz Oleszczuk (26′), Jakub Jarosz (65′) – Dawid Sołdecki (37′ – po rzucie karnym). Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Śmiałko (52′ Mulawa), Borys, Wanarski, Reszczyński (60′ Otręba), Denkiewicz (66′ Pupeć), Jarosz, Oleszczuk (63′ Wołoch), Rybka (81’Sas), Grzęda. Start: Krupa – Piwko (90′ Niedrowski), Kraiko, Sołdecki J. (59′ Kożuchowski), Chariasz, Lando, Ciechan (69′ Lenard), Saj, Skiba, Sołdecki D., Florek, Żółte kartki: Oleszczuk, Borys – Florek x2, Czerwone kartki: Ziarkowski (za komentowanie orzeczeń) – Florek (52′ za dwie żółte kartki). Arbiter główny: Konrad Łukiewicz (OKS Zamość). Widzów: 100

Pierwsza połowa przebiegała przy lekkiej przewadze gości, ale po odbitej piłce od obrony z woleja na bramkę huknął Mateusz Oleszczuk i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Po kilkunastu minutach ku rozpaczy miejscowych kibiców Wanarski sfaulował Kryspina Florka w narożniku pola karnego i sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Dawid Sołdecki i po zmyleniu zwodem bramkarza ulokował piłkę w prawym rogu bramki. Po zmianie stron nadal mecz był wyrównany i zacięty. W 65 minucie piłkę w pole karne Startu posłał Mikołaj Grzęda, do której wyskoczył Jakub Jarosz i głową ulokował piłkę w siatce. Podniosła się temperatura meczu posypały się żółte i czerwone kartki, nawet dla trenera Kryształu Jacka Ziarkowskiego lecz wynik nie uległ zmianie i po ostatnim gwizdku gospodarze z okrzykami odtańczyli taniec zwycięstwa!

– Start to solidny zespół i tym bardziej cieszymy się, ponieważ dopisaliśmy trzy punkty. Teraz przygotowujemy sie do kolejnego meczu, bo i pozycja lidera zobowiązuje. Co do mojej kartki, to… uważam, że poniosłem karę za… błędy sędziego – podsumował trener Kryształu Jacek Ziarkowski

– Chociaż to Kryształ zdobył pierwszy gola wyrównaliśmy i mieliśmy stu procentową sytuację tuż przed przerwą, gdy Daniel Chariasz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, niestety nie wykorzystał jej. Druga połowa zaczęła się od drugiej żółtej i czerwonej kartki Kryspina Florka i ta sytuacja miała kluczowy wpływ na wynik tego spotkania. Nasz cel, czyli pierwsza szóstka jest ciągle realny i w każdym meczu będziemy walczyć o trzy punkty – mówi trener Stary Marek Kwiecień

– Start to bardzo solidny zespół i niech nikogo nie myli ich pozycja w tabeli, ponieważ zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. My gramy konsekwentnie, to, co nam nakreśla trener i to przynosi wyniki cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, ale liga jeszcze długa także myślimy już o kolejnym przeciwniku i pracujemy dalej – przekazał nam bramkarz Kryształu Robert Suchodolski

– Bardzo cieszą kolejne trzy punkty, bo od początku wiedzieliśmy, że mecz nie będzie należał do tych najłatwiejszych. W następnej kolejce jedziemy do Zamościa, jako lider, co bardzo nas cieszy. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo – stwierdził  A. Wołoch z Kryształu

w pierwotnym terminie (25 sierpnia, 17:00) odwołany

Strona Andoriii – Andoria Mircze – KS Tur Turobin 4:1 (1:1)

Po bardzo dobrym spotkaniu w niedzielę z Koroną Łaszczów przyszedł czas na zaległy mecz 3 kolejki z Turem Turobin. Nasz stadion od zawsze był dodatkowym atutem i pokazujemy to w kolejnym juz spotkaniu (bez przegranej w Mirczu).  Pewna i zasłużona wygrana, bo tak z przebiegu meczu można śmiało wnioskować. 4 bramki w siatce rywali, 8 miejsce w tabeli po 5 kolejkach cieszą. Dominowaliśmy w środowym meczu niemal przez całe spotkanie, jednak budowane skrupulatnie akcje w pierwszej połowie nie skutkowały bramkami. Niemoc przełamał w 30′ trener Sioma. I wydawało się, że bedzie juz tylko łatwiej, jednak goście wyrównali już 3 minuty później. Trzeba przyznać, że drużyna z Turobina kilka razy zagrażała naszej bramce po bardzo dobrze konstruowanych kontratakach. W drugiej połowie tworzyliśmy może nieco mniej okazji, ale na szczęście skuteczność była o wiele lepsza. Bramki Artura Maca, Wojtka Barana i na koniec meczu Sebastiana Surmacza zadecydowały o pewnym zwycięstwie. Najważniejsze, że możemy dopisać kolejne punkty w ligowej rywalizacji i spokojnie przygotowywać się do kolejnych starć.

Włókniarz – Andoria

Po pierwszej połowie było 2:2 (obie bramki Artur Mac).

Drugą rozpoczęliśmy od bramki Przemysława Siomy – prowadzimy 2:3.

Końcówka meczu – gospodarze doprowadzają do wyrównania 3:3 po strzale z rzutu wolnego.

Kolejka 6 – 11-12 września
Łada 1945 Biłgoraj 3-1 Victoria Łukowa 12 września, 16:00
Błękitni Obsza 1-0 Roztocze Szczebrzeszyn 11 września, 16:00
Tur Turobin 0-1 Granica Lubycza Królewska 12 września, 16:00
Metalowiec Goraj 0-3 Omega Stary Zamość 12 września, 16:00
Korona Łaszczów 0-2 Tanew Majdan Stary 12 września, 16:00
Włókniarz Frampol 3-3 Andoria Mircze 12 września, 12:00
Olimpia Miączyn 0-1 Olimpiakos Tarnogród 12 września, 16:00