Piłkarskie Ligi 8-9.10.2022 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice wygrał mecz ligowy dopiero w 9 kolejce i to z wiceliderem Tomasovią i opuścił miejsce zwane czerwoną latarnią. W niedzielę zagra z liderem. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów gromi kolejnego rywala, ale Łada też wygrywa i nadal lideruje z pięciopunktową przewagą nad drużyną Waldemara Koguta. Prezesem Łady jest Mirosław Laskowski, który w młodości grał w piłkę w Olimpii Strzyżów, ale i ze mną startował w zawodach lekkoatletycznych, znam go, nie odpuści, ale to jest sport, więc poczekajmy. W klasie A Andoria Mircze i Huragan Hrubieszów pokonali swoich rywali i zajmują wysokie miejsca w tabeli, ale zapewne zechcą w najbliższym czasie wskoczyć na podium, czego im życzę!

Kryształ Werbkowice 3-2 Tomasovia Tomaszów Lubelski 9 października, 15:00

Kryształ Werbkowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (1:2)

– Hat trick Rybki dał pierwsze zwycięstwo Kryształowi

­

Bramki: (Rybka 45” – z karnego, 61’, 87’ – Szuta 25’, Słotwiński 29’ – z karnego).Kryształ:  Rojek, Maliszewski, Wójtowicz, Śmiałko, Borys, Rybka, Sienkiewicz (90’ Janicki), Garbacz, J. Jarosz, Michalak, Lis, Iwon, Dudas, Reszczyński, Tomasovia: Avdiejev, Błajda, Dropsa (80’ Krosman), Krawczyk (65’ Orzechowski), Piatnoczka, Popko, Słotwiński, Smoła, Szuta, Towbin (65’ Orzechowski) , Wójtowicz. Żółte kartki: Michalak 86’ (K). Czerwona kartka: 43; Jakub Piatnoczka (T) za faul. Sędzia: Kacper Gil (OKS Zamość)

Po ośmiu meczach Kryształ na swoim koncie miał jeden punkt i był czerwoną latarnią. Tomasovia była wiceliderem, więc było jasne, kto jest faworytem do zwycięstwa. Cztery dni wcześniej podopieczni Piotra Welcza wygrali spotkanie w ramach Puchar Polski, dlatego kibice liczyli, że awans do finału doda zawodnikom więcej wiary w ich umiejętnościach. Jednak już po 29 minutach Tomasovia prowadziła 2:0 po golach: Szuty i Słotwińskiego. Sytuacja zmieniła się jednak bliżej przerwy. Najpierw za faul na Bartłomieju Sienkiewiczu czerwoną kartkę zobaczył Jakub Piatnoczka, a za chwilę Stanisław Rybka zaliczył kontaktowe trafienie po strzale z rzutu karnego. Po przerwie goście z Tomaszowa przeważali, ale gospodarze czekali na swoją okazję i w końcu w 61 minucie po minięciu obrońcy gości Rybka doprowadził do wyrównania. Gra się wyrównała, oba zespoły dążyły do zdobycia kolejnej bramki. Wreszcie po rzucie rożnym wykonanym przez Krystiana Michalaka błąd popełnił bramkarz Tomasovii, z którego skorzystał Rybka, strzałem głową wyprowadza Werbkowiczan na prowadzenie i jak się okazało zapewniając swojej drużynie arcyważne trzy punkty.

– Jeszcze po 40 minutach nie spodziewałem się, że zdobędziemy trzy punkty. To jest jednak cała piłka nożna, te punkty zwrotne w meczu są nieprzewidywalne. Bartek Sienkiewicz wychodził sam na sam i został przewrócony, nie było wątpliwości, że należał nam się karny. Zresztą to była bardzo dobra akcja. W drugiej połowie z żelazną konsekwencją dalej realizowaliśmy nasz plan i to przyniosło pozytywne efekty. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i będziemy koncentrować się na każdym kolejnym spotkaniu – mówi szkoleniowiec Kryształu Piotr Welcz

– Ja ten mecz nazwałam „z piekła do nieba”. Tomasowia to mocny przeciwnik i kiedy goście prowadzili 2:0 straciliśmy nadzieję na wygraną. Jednak losy meczu potoczyły się inaczej, czerwona kartka zawodnika gości, karny dla Kryształu i Rybka strzela karnego, ten sam piłkarz w drugiej połowie strzela bramkę na remis i pomimo zmasowanego ataku piłkarzy Tomasowi na naszą bramkę, Staś zalicza hat tricka i podwyższa wynik na 3:2. Mecz zakończył się zwycięstwem Kryształu, wyczekiwanym i upragnionym, przez kibiców, trenera i samych piłkarzy. Wszyscy mamy nadzieję, że nastąpił przełom w naszej drużynie i w następnym meczu ze Startem Krasnystaw powalczą tak jak dzisiaj do końca – twierdzi spikerka meczu Danuta Muzyczka

Huczwa Tyszowce 1-0 Korona Łaszczów 9 października, 14:00

Unia Hrubieszów – Granica Lubycza Królewska 8:1 (3:0)

– Pięć goli Marcela Pędlowskiego

W meczu X kolejki zamojskiej klasy okręgowej, Unia Hrubieszów na własnym boisku rozgromiła Granicę Lubyczę Królewską 8:1. Katem dla zespołu zamykającego ligową tabelę okazał się Marcel Pędlowski, który pokonał bramkarza gości pięciokrotnie.

Bramki: Pędlowski 25′, 28′, 60′, 63′, 73′, Posikata 45′, Niderla 81′, Rząd 85′ – Oleksandr Kushch-Vasylyshyn 78′. Skład Unii: Grzęda (71′ B. Nowak), Wanarski (75′ Kozak), Starushkevych, Sas (75′ Barzał), Blicharz (59′ S. Oleszczuk), Pędlowski, Śliwa (59′ Kuron), Posikata, Rząd, M. Oleszczuk, Rybak (72′ Niderla). Skład Granicy: Watrak, Oleksandr Kushch-Vasylyshyn, J. Kulpa (75′ Muca), Czereczun, Nazarowicz (46′ Frąc), B. Kulpa, Tasior (30′ Olenkiewicz), Ligęza, Grzelak, Bojarczuk, Roci. Żółte katki: – J. Kulpa, Olenkiewicz. Sędziował: Tomasz Ostrowski

Początek meczu był dosyć wyrównany i ku zdziwieniu publiczności to goście wypracowali sobie pierwszą dogodną sytuację na zdobycie gola, jednak napastnik Granicy przelobował piłkę ponad bramką. Sytuacja ta podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Waldemara Koguta, którzy zaczęli przeważać. Strzelanie goli Unia rozpoczęła w 25 minucie. Najpierw lewą stroną boiska ruszył Marcel Pędlowski i podał do Krystiana Śliwy, ten odegrał z pierwszej piłki ponownie do Pędlowskiego, który lewą nogą pokonał Mateusza Watraka. Trzy minuty później Ernest Rząd  z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Arkadiusza Sasa a od niego piłka trafiła pod nogi Pędlowskiego, a ten ponownie pokonał bramkarza Granicy. W 45 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Rząda do piłki najwyżej wyskoczył Jakub Posikata i uderzeniem głową pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie w 60 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Krzysztofa Rybaka Pędlowski dobił piłkę głową do pustej bramki. Trzy minuty później na listę strzelców znowu  wpisał się Pędlowski zwanym przez kolegów „Pędzlem”. W 72 minucie z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Rząd wprost na głowę… Pędlowskiego a ten ze stoickim spokojem zdobył swojego piątego gola w tym spotkaniu. W 78 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z nowo wprowadzonym bramkarzem Unii Borysem Nowakiem znalazł się Kushch-Vasylyshyn z Granicy, który uderzeniem pod poprzeczkę zdobył, jak się okazało honorowego gola dla swojej drużyny.  Unia na straconą bramkę odpowiedziała już po trzech minutach. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Adam Niderla i sam zakończył ją uderzeniem po krótkim słupku. W 85 minucie E. Rząd zdecydował się na strzał z dystansu i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

– Kontynuujemy dobrą passę. Wygraliśmy szósty mecz z rzędu. W ostatnich trzech spotkaniach strzeliliśmy, aż 18 goli tracąc przy tym 4 bramki. Na pewno w ofensywie jesteśmy mocni, jednak przed nami w najbliższych dwóch kolejkach dwaj wymagający rywale (Igros i Hetman), więc musimy postarać się zagrać tak, aby nie stracić gola. Co do dzisiejszego spotkania to cała kadra pokazała się z bardzo dobrej strony, jednak dzisiaj swój dzień miał Marcel Pędlowski, który pokonał bramkarza Granicy pięciokrotnie – mówi prezes Unii Wioletta Krawczuk

Str. fb Andoria Mircze

Dziś wygraliśmy z Piastem Babice 3:0 (1:0), a najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Oleksii Huryn, który otrzymał upominek od naszego partnera Super Labs! Bramki: 23’ Hosho, 77’P. Szwiec, 91’ K. Matysiak

Ze str. Huragan Hrubieszów

W 8. kolejce Zamojskiej „Klasy A” GKS Huragan Hrubieszów pokonuje GKS DELTA Nielisz wynikiem 2:1. Skład: Żygawski, Panasiewicz, Przeworski, Zając, Garbacz, Tabuła, Kamiński, Hryniak, Fulara, Kondrat, Lisiczyński Na zmianę wszedł: Gałczyński. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Lisiczynski, Piotr Fulara