Piłkarskie ligi w dniu 11 XI 2015 r.

W IV lidze po ostatniej dotkliwej porażce Kryształ Werbkowice pewnie wygrywa z dobrą drużyną z Kocka, a bohaterem meczu był strzelec trzech bramek B. Reszczyński. Unia Hrubieszów remisuje na wyjeździe, co jest na ogół dobrym wynikiem, szczególnie wtedy, kiedy drużyna jest w dolnej części tabeli, bo jej zależy. Po rundzie jesiennej Kryształ na 5. Pozycji, a Unia na 7., Ale jeszcze przed nimi mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej, miejmy nadzieję, że będzie na plus.

IV Liga Lubelska

Kolejka 15 – 11 listopada 2015 r.

Kryształ Werbkowice – Polesie Kock 4:2 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Reszczyński 4′ (rzut karny), 49′, 76′, Patryk Nieradko 56′ – Karol Rycaj 59′, Arkadiusz Adamczuk 90+3′

Kryształ: Suchodolski – Mroczek, Dobromilski, Mazur, Śmiałko, Maliuk (46′ Poterucha), Podgórski, Karwacki (73′ Całka), Nieradko (89′ Steciuk), Rybka (83′ Kulik), Reszczyński.

Żółte kartki: Taras Maliuk, Dawid Dobromilski, Konrad Karwacki – Piotr Struski

POMECZOWE KOMENTARZE

Robert Semeniuk (kierownik Kryształu) dla lubsport.pl

Sprawę znacząco ułatwił nam rzut karny i czerwona kartka, Idealne rozpoczęcie zawodów,. Dla nich zaczęło się to kiepsko, bramkarz wrócił po pauzie za czerwoną kartkę i od razu zszedł. Z przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem, choć goście nieźli kontrowali. W końcówce zawaliliśmy, lekko zlekceważyliśmy rywala. Oni grali do końca, w końcówce my odpuściliśmy. Gol na 4:2 nie powinien paść. Wygrana zasłużona, byliśmy nieco lepszym zespołem, nie grało to tak, jakbyśmy chcieli, ale liczy się wynik. Ta gra po porażce w Białej Podlaskiej była nieco słabsza, być może nieco siedzi nam w głowach tamto spotkanie. Najważniejsze są trzy punkty. Zamiast ruszyć przy prowadzeniu 1:0 – nieco się cofnęliśmy, oni próbowali grać na naszej połowie, stwarzali zagrożenie. Takich sytuacji być nie powinno. Niepotrzebna nerwówka w końcówce. Przed przerwą wyglądało to średnio, dopiero reprymenda w szatni pomogła, tak jak wejście Aleksandra Poteruchy. On ożywił nasz bok. Pierwsza połowa – wyrównana, niepotrzebnie się cofnęliśmy, zamiast grać swoje. Przy 2-3:0 gra się lepiej, dopiero po przerwie to wyglądało solidniej. Nie powinniśmy stracić bramek. Gra się do końca, szkoda frajerskich  bramek. Wynik 4:2 wskazuje na wyrównaną walkę, ale gole dla przeciwnika wynikały z naszych błędów. Oni grali do końca, inni by pewnie odpuścili. Brawo dla nich, gra się do końca i to popłaca.

Danuta Muzyczka – Kryształ Werbkowice

No, Reszczyński na samym początku został faulowany przez bramkarza Polesia, sędzia podyktował karnego, ale nasi dostali skrzydeł i Reszczyński się rozstrzelał. Na 3:0 Polesie strzeliło kontaktową bramkę i jeszcze w ostatniej minucie na 4:2 nasi chyba juz trochę odpuscili,Kryształ zagrał ładnie i powinni wygrać w niedzielę z Janowaianką!

***

Orion Niedrzwica Duża – Unia Hrubieszów 1:1 (1:1)

Bramki: Artur Kawarski 6’ (gol samobójczy) – Paweł Chochowski 14’

Unia: Ryć – Jędrzejuk, Oleksiuk, Wiejak (75’ Garbacz), Kawarski, D. Kazan, Fulara, Kamiński, Otręba, Oleszczuk (65’ Stepaniuk), Chochowski

Żółte kartki: Krzysztof Skiba, Przemysław Gorczyca – Piotr Fulara, Adrian Oleszczuk

Marcin Nowak (trener Unii Hrubieszów) na lubsport.pl

– Spotkały się dwie drużyny, które zagrały bardzo dobry mecz. Gra toczyła się głównie w środku pola, była ona szybka i płynna. Obie ofensywy nie potrafiły przebić się przez dobrze grające formacje defensywne.

Patryk Krygiel – Unia Hrubieszów

Niestety o ostatnim środowym meczu nic nie mogę powiedzieć, gdyż nie grałem, bo studia. Natomiast o tym przyszłym niedzielnym to jedziemy na teren byłego trzecioligowca, który u siebie z pewnością będzie chciał zgarnąć 3 punkty. My będziemy walczyć o pełną pulę i mam nadzieję, że uda nam się wywieźć stamtąd cenne punkty.

Wywiady i opracowanie – mak

Źródło: Lubsport.pl, Łączy nas piłka, strony klubowe, facebook, 90minut, inwencja własna