Piłkarskie ligi w dniu 31 X 2015 r.

W IV lidze, najważniejsze derby powiatowe 2015 Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów ze szczęśliwym remisem gospodarzy. W klasie A Płomień Spartan Nieledew wygrywa błyskawicznie w doliczonym czasie gry, Andoria Mircze dopisuje 3 punkty po pokonaniu na wyjeździe outsidera z Deszkowic, niewielka porażka Huraganu Hrubieszów, pomimo strzeleckiej formy weterana piłki Andrzeja Kowalczuka. Klasa A zakończyła rundę jesienną, w tabeli najwyżej nieledewska drużyna Andrzeja Jaworskiego i Prezesa Wojciecha Łysiaka.

IV Liga Lubelska

Kolejka 13 – 31 października

Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 1:1 (0:1)

Bramki: Błażej Omański 90+2′ – Damian Otręba 23′

Kryształ: Suchodolski – Mroczek, Mazur, Śmiałko, Dobromilski (73′ Wójtowicz), Maliuk (46′ Całka), Podgórski, Karwacki (70′ Poterucha), Reszczyński, Rybka, Nieradko (75′ Omański)

Unia: Ryć- Kawarski, Jędrzejuk, Oleksiuk, D. Kazan, Otręba, Kamiński, Fulara, Wiejak, Krygiel (82′ A. Oleszczuk), Chochowski (62′ Kondrat)

Żółte kartki: Bartłomiej Reszczyński, Bartłomiej Mazur, Taras Maliuk

Czerwona kartka: Artur Kawarski 61′

Sędziował: Karol Bancerz (Lublin).

POMECZOWE KOMENTARZE

Trener Kryształu Werbkowice – Jacek Szczyrba

Jak zwykle w meczu derbowym było dużo emocji. Było dużo walki, dramaturgii, padły 2 bramki. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo, zupełnie nie tak, jak sobie zakładaliśmy w szatni. Dużo chaosu, niedokładności z naszej strony i niestety stało się, to, czego najbardziej się obawiałem, czyli straciliśmy bramkę. Wiadomo, jak ciężko odrabia się bramkę w meczu derbowym. Na szczęście rozmowy w przerwie przyniosły efekt w postaci większego zaangażowania i walki w 2 połowie, co przełożyło się na to, że stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Unii. Po czerwonej kartce dla zawodnika gości postawiliśmy wszystko na jedną kartę i udało się doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry. Wynik uważam za sprawiedliwy, ale nie jestem zadowolony, bo liczyliśmy na komplet punktów.

Damian Otręba – strzelec bramki dla Unii

Mecz do łatwych nie należał, pierwsza polowa dość wyrównana z tym, że my strzeliliśmy bramkę po błędzie obrońcy Kryształu – Patryk Krygiel dograł mi piłkę, a mi pozostało tylko wykończyć akcję. W drugiej połowie za bardzo cofnęliśmy się i do tego graliśmy w osłabieniu 30minut. Kryształ atakował nas, aż w końcu udało im się wyrównać, szkoda, że w ostatniej minucie, bo 3 pkt. były blisko.

Patryk Krygiel – asystent przy bramce Unii

Mecz dobrze nam się ułożył, bo strzeliliśmy bramkę w 23 minucie i stworzyliśmy sobie kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale niestety nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie czerwona kartka i grając w osłabieniu musieliśmy zmienić taktykę na defensywną i niewiele brakowało, aby zgarnąć 3pkt. Niestety w ostatniej akcji meczu Kryształ strzelił na 1:1 i takim wynikiem mecz się zakończył. Pozostał niedosyt, bo gdyby nie gra w osłabieniu, myślę, że wynik byłby inny.

Tomasz Przeworski – były zawodnik Unii Hrubieszów i Kryształu Werbkowice

Ostatni mecz był szczególny dla kibiców, bo derby na tym poziomie rozgrywek były już bardzo dawno temu i dla mnie również był to mecz szczególny, bo jak wiadomo jestem wychowankiem Unii a ostatnie kilka dobrych lat spędziłem w Krysztale, więc można powiedzieć, że spotkały się moje kluby. Sam mecz to typowe derby bardzo wyrównany mecz, dużo walki, zwroty akcji i dużo emocji, tzn. Czerwona kartka, bramka w doliczonym czasie gry, jednak trochę mało jakości, którą oba zespoły dysponują naprawdę dużą patrząc na personalia w Unii profesorowie Fulara, Kamiński, czyli najlepszy środek w lidze i szybki Damian Otręba na skrzydle w Krysztale natomiast oczywiście Bartek Reszczynski, Robert Suchodolski czy Łukasz Śmiałko i grający bardzo dobrze Mariusz Podgórski no i oczywiście dwóch młodych zdolnych ambitnych i bardzo dobrych trenerów na przeciwko siebie. Pierwsza połowa z przewagą Unii druga połowa pod dyktando Kryształu min. ze względu na przewagę jednego zawodnika. I z 'przebiegu meczu myślę, że remis jest wynikiem sprawiedliwym. Ja obecnie jeszcze dochodzę do formy po ciężkiej kontuzji kolana jednak na szczęście jest już lepiej i mam nadzieję, że po przepracowaniu zimy na wiosnę pojawię się w końcu na boisku! W jakim klubie? Tego jeszcze nie wiem sam (hehe), czy mnie gdzieś zechcą, czekam na propozycję i szykuję formę na wiosnę! Pozdrawiam Pana Panie Marku i wszystkich kibiców!

Danuta Muzyczka Werbkowice – kibic sportowy, onegdaj znakomita tenisistka stołowa

Gra wyrównana, wg mnie wynik sprawiedliwy. Niewykorzystane sytuacje po obu stronach Unia grała w 10. po czerwonej kartce, a faulował bramkarz Unii, ale z boiska został wyrzucony inny zawodnik. Nagranie poszło do wydziału dyscypliny i gier obserwator zażyczył sobie, żeby włączyć to nagranie.

Marcin Lebiedowicz – wieloletni podstawowy zawodnik i kapitan Unii Hrubieszów, ale grał i… w Krysztale Werbkowice.

Witam, niestety nie byłem na meczu, bo musiałem być na służbie. Ale na bieżąco byłem informowany o wyniku spotkania. Jest mały niedosyt, bo można było dowieźć 3 punkty. Szkoda bramki w 92 min, może, jak byśmy nie grali w osłabieniu, to wynik byłby korzystniejszy. Mimo to remis na ciężkim i wymagającym terenie cieszy. Jak dobrze Unia przepracuje zimę i naładuje akumulatory na wiosnę, na pewno będzie ciężka do zatrzymania. Dodatkowo może uda mi się wznowić treningi, więc będzie to z korzyścią dla mnie, ale i mam nadzieję, że i dla drużyny.

Adrian Oleszczuk – piłkarz Unii Hrubieszów

Niestety, nie udało się wygrać a byliśmy o krok. Strzeliliśmy bramkę i próbowaliśmy dobić rywala, niestety mecz kończyliśmy w 10 w ostatniej minucie Kryształ wykorzystał błąd w naszym ustawieniu i zdobyli wyrównującą bramkę. Jestem do tej pory wkurzony!

Stanisław Rybka – Kryształ Werbkowice

Bardzo ciężki mecz. Dwa zespoły męczyły się na boisku. Sędzia 4 ligi nie potrafił podjąć decyzji meczowych na boisku. Unia dobrze ustawiła swój tył i nie dala praktycznie nam nic zrobić w okolicach bramki.

Sparta Wożuczyn 1-2 (0-0) Płomień Spartan Nieledew

Skład Płomienia: M.Całka – Kondratiuk, Oleszczuk, Bednarczuk – Gałan, Nosal, Dyjak, Strycharczuk (Błaszczuk), Echta (Bogucki) – M.Bobak, Musiał. Bramki: Bogucki, M. Bobak (obie bramki w doliczonym czasie gry 2 połowy). Trener – Andrzej Jaworski

Zdjęcia z meczu Sparta Wożuczyn – Płomień Spartan Nieledew

Wojciech Łysiak – Prezes Płomienia Spartan Nieledew

Dawno nie przeżywałem tak mocno meczu jak ten z Wożuczynem. Emocje ogromne, ciekawe akcje z jednej i z drugiej strony. Lepszą drużyną byłą Sparta, ale nam dopisywało szczęście i znakomita dyspozycja bramkarza Mariusza Całki. Bramka, która padła akurat była po rykoszecie od naszego obrońcy i Mariusz nie miał szans na obronę. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego – piłka po odbiciu przez bramkarza wylądowała za linią końcową. Dyjak Damian wykonywał rzut rożny idealnie na głowę Echty Tomasza, ten uderzył „jak w książce napisano”, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Obie bramki strzeliliśmy w ostatnich minutach meczu i szczęśliwie wygraliśmy. Łatwo jest wygrać ze słabszym przeciwnikiem – sztuką jest pokonać mocniejszego. Nam się udało…meczu Unii i Kryształu nie oglądałem, ale z opowieści remis chyba był sprawiedliwy.

Orion Jacnia – Huragan Hrubieszów 3-2 (2:0)

Huragan: Kamil Wypchła, Wojciech Bańka, Sebastian Bida, Wojciech Gajewski,Andrzej Kowalczuk, Marcin Kowalczuk, Paweł Krempla, Kamil Kuźmiński, Artur Trybuła, Hubert Wójcik (72’ Mirosław Gogół), Michał Zalewski, Mateusz Brodziak, Konrad Majewski, trener Paweł Wołoszynek  – 2 bramki 40-latka Andrzeja Kowalczuka 43’ i 82’.

Perła Deszkowice – Andoria Mircze 1-3

Andoria: Łukasz Klamer, Wojciech Baran (bramka), Paweł Borusiewicz, Piotr Jakubki, Łukasz Jarosz, Karol Kot, Szymon Małyszem, Maciej Nowosad (bramka), Kamil Sitarz, Kamil Skowronek (bramka), Dariusz Sobienia, na zmianę weszli: Bartłomiej Brzyski 78’, Paweł Dąbrowski 90’, Patrych Socha 85’, Marian Wyrwa 63’. Trener – Mariusz Kozyra

Sparta Łabunie       –     Metanoja Lipsko

Wywiady i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)

Źródło, fot.: Lubsport.pl, Łączy nas piłka, strony klubowe, facebook, 90minut, inwencja własna