Piłkarskie Ligii 22 – 23.10.2022 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice przegrał dziewiąty mecz z jedenastu. Smutne. W okręgówce Unia wróciła do normy i gromi bądź, co bądź z wielką przeszłością Hetman Zamość. W klasie A w meczu derbowym Andoria Mircze uciszyła Huragan Hrubieszów i wyprzedziła go w tabeli. Wracam do lubelskiej klasy B, w której Kadet Lisów po kilku latach przerwy prowadzi wychowanek Unii Hrubieszów Marek Hubert Kitliński i zespół odniósł wreszcie pierwsze zwycięstwo.

Start Krasnystaw 2-0 Tomasovia Tomaszów Lubelski 23 października, 14:00

IV Liga. POM Iskra Piotrowice – Kryształ Werbkowice 5:2 (2:1)

Bramki: Orłowski, Szabłowski, Białek, Fularski, Jurko – Rybka x2 . Kryształ: Suchodolski – Maliszewski, Borys, Niewiński, Garbacz, Jarosz, Michalak, Sienkiewicz, Reszczyński, Rybka, Lis. Arbiter główny: Karol Kowalski (KS Lublin).

Korona Łaszczów 2-0 Pogoń 96 Łaszczówka 22 października, 15:00
Klasa okręgowa. Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 6:1 (1:0)

– Po wpadce z Igrosem po meczu z Hetmanem Unia w euforii

Bramki: Pędlowski 45+1′, 71′, 77′, 83′, M. Oleszczuk 48′, Rybak 58′ – Ciurysek 80′. Unia: Grzęda, Niderla (60′ Śliwa), Posikata, Starushkevych, Kozak (55′ Lackowski), Pędlowski, Sas (46′ Kuron), Rząd, M. Oleszczuk, Rybak (85′ Banit), Karaszewski (65′ Blicharz). Hetman: Wyłupek, Kostrubiec, Melnychuk, Zakrzewski. Szura, Laskowski (69’ Ciurysek), Nowak, Łazar (46’ Maksymenko), Oszust, Łapiński (46’ Kravchenko – 75’ Oseła), Buczek. Żółte kartki: 67’  M. Oleszczuk, 85’ Lackowski – 45’ Kostrubiec, 62’ Maksymenko. Sędziował: Mikołaj Łaba

W początkowych minutach meczu przeważali goście z Zamościa, pomimo tego ani razu poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Grzędę, który dobrze radził sobie szczególnie ze strzałami z dystansu. W doliczonym czasie gry z kontratakiem ruszył Krzysztof Rybak, który był faulowany, lecz sędzia pokazał przywilej korzyści, ponieważ piłka trafiła pod nogi Mateusza Oleszczuka, który wpadł w pole karne zespołu z Zamościa, a tam z kolei i on został sfaulowany. Główny arbiter zarządził rzut karny, który wykorzystał Marcel Pędlowski. Tak, więc Unia do szatni schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie meczu szybko prowadzenie miejscowych podwyższył M. Oleszczuk, który uderzeniem z woleja trafił w okienko bramki. W 58 minucie gospodarze zadali Hetmanowi kolejny cios, kiedy to Rybak znalazł się sam na sam z Wyłupkiem i uderzeniem przy bliższym słupku pokonał bramkarza gości. W 71 minucie błąd popełnił obrońca Hetmana, który wdał się w drybling z Pędlowskim i ją stracił. Skrzydłowy Unii pewnie skierował piłkę do bramki. Po 10 minutach Unia na swoim koncie miała już piąte trafienie po strzale Pędlowskiego. Wreszcie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Bartłomieja Ciuryska, a ten z bliskiej odległości pokonał Grzędę, zdobywając honorowego gola dla Hetmana. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Pędlowskiego, który po odebraniu piłki w środkowej strefie rajdem przez pół boiska, wpadł w pole karne i umieścił piłkę w bramce zdobywając swojego czwartego w tym meczu gola, jednocześnie ustalając ostateczny wynik meczu.

– Zagraliśmy dobry mecz. Od samego początku wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć. W każdej formacji wszystko funkcjonowało, jak należy. Brawa należą się całej drużynie. Wysoki wynik to mądra i konsekwentna gra z szybkiego kontrataku. Cieszy skuteczność i zaangażowanie. Zimny prysznic w Krasnobrodzie a dzisiaj metamorfoza. Walczymy dalej o cenne ligowe punkty. Mamy swój cel i go realizujemy – powiedział nam trener Unii Waldemar Kogut

– Brakowało nam skuteczności, nie zrealizowaliśmy założeń taktycznych. W drugiej połowie otworzyliśmy się za bardzo, co natychmiast wykorzystał przeciwnik – martwi się Bartłomiej Ciurysek z Hetmana

– Można powiedzieć, że Hetman w pierwszej połowie był drużyną, która prowadziła grę, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Zdobyliśmy bramkę do szatni, dzięki temu trafieniu drużyna z Zamościa od początku drugiej połowy próbowała znów narzucić swój styl gry. Fantastyczne trafienie Mateusza Oleszczuka pokrzyżowało im plany. Z każdą kolejną minutą mieliśmy coraz więcej miejsca na boisku, co przekładało się na zdobywanie przez nas kolejnych bramek. Zdobyliśmy kolejne zasłużone 3 punkty i z optymizmem podchodzimy do kolejnych spotkań – mówi Marcel Pędlowski

Piast Babice 3-1 Tarpan Korchów 23 października, 14:00
Ze strony Andorii – W derbach lepsza Andoria!

Wygralismy dziś z Huragan Hrubieszów 7:1, a zawodnikiem meczu wybrany został Kacper Matysiak, autor hat-tricka. Tradycyjnie już upominek ufundował Super Labs producent suplementów diety. 9′ 0:1 Oleszczuk K. (rz. karny)

17′ 1:1 Matysiak (rz. karny)

45’+ 2:1 Matysiak (as. Huryn)

56′ 3:1 Matysiak

66′ 4:1 Mac

74′ 5:1 Mac

80′ 6:1 Huryn

88′ 7:1 Pryl P.

Ze strony Huraganu

W 10 kolejce Zamojskiej „Klasy A” GKS Huragan Hrubieszów przegrywa z GKS Andoria Mircze wynikiem 1:7 Skład: Żygawski, Panasiewicz, Przeworski, Oleszczuk A., Musiał, Kondrat, Tabuła, Wiejak, Hryniak, Fulara, Oleszczuk K. Ponadto zagrali również:

Zając, Rutkowski, Lisiczyński, Remiszewski. Bramkę dla naszej drużyny zdobył: Krystian Oleszczuk

1.  Potok Sitno 10 28 9 1 0 42-8 5 0 0 19-2
2.  Metalowiec Goraj 9 27 9 0 0 29-8 5 0 0 14-5
3.  Sparta Łabunie 10 23 7 2 1 30-13 3 1 0 10-2
4.  Andoria Mircze 9 19 6 1 2 34-12 4 0 1 25-7
5.  Huragan Hrubieszów 10 17 5 2 3 19-22 3 1 1 12-8
6.  Roztocze Szczebrzeszyn 10 14 4 2 4 24-23 1 1 2 11-11
7.  Piast Babice 10 13 4 1 5 15-21 4 0 2 12-10
8.  Olender Sól 10 11 3 2 5 13-15 1 1 2 4-6