Piłkarskie rozgrywki

Hrubieszów Po rozgrywkach ligowych Kryształ Werbkowice jest najwyżej sklasyfikowaną drużyną z naszego powiatu. Niedługo mecz o Puchar Starosty pomiędzy Unią Hrubieszów, a Płomieniem/Spartanem Nieledew wykaże kto jest 2 zespołem. Juniorzy Altusa Szychowice zostali Mistrzami kl. ”B” i walczą o mistrza okręgu.

Reklamy

***

Zamojska Klasa Okręgowa

Ostatnia kolejka z 21 VI
Roztocze Szczebrzeszyn – Huczwa Tyszowce 2-1
Kryształ Werbkowice – Sparta Wożuczyn 3-2
Victoria Łukowa/Chmielek – Olimpiakos Tarnogród 0-2
Echo Zawada – Omega Stary Zamość 4-0
Hetman II Zamość – Unia Hrubieszów 0-4
Cosmos Józefów – Orkan Bełżec 4-0
Nord 98 Wysokie – Ostoja Skierbieszów 3-3
Włókniarz Frampol – Korona Łaszczów 2-4

***

Hetman II Zamość – Unia Hrubieszów 0-4 (0-0)

Hetman:
Prus – Krawiec (46` Ziarkiewicz), Rysak, Burak, Ulanowski, Rymarz, Suski, Markiewicz, Wybranowski (85` Kasprzak), Kozioł, Galant

Unia:
Płandowski – Ślązak, Baran, Skrzyński, Trześniewski, Doroszuk, Wlaź, Bogatko, Czyrka (46’ Wierzbicki), Hasiak J. (77’ Bednarek), Hasiak G. (60’ Otręba).

Bramki: Hasiak G. (51’), Hasiak J. (62’), Baran (72’), Wierzbicki (80’).

Końcowa tabela sezonu 2008/2009
1. Roztocze Szczebrzeszyn 75 77-20 24 3 3
2. Huczwa Tyszowce 65 73-32 20 5 5
3. Korona Łaszczów 54 65-40 17 3 10
4. Nord 98 Wysokie 50 59-52 15 5 10
5. Ostoja Skierbieszów 47 58-52 13 8 9
6. Kryształ Werbkowice 46 54-34 12 10 8
7. Sparta Wożuczyn 42 49-46 11 9 10
8. Olimpiakos Tarnogród 42 46-38 12 6 12
9. Echo Zawada 41 49-53 11 8 11
10. Victoria Łukowa/Chmielek 41 43-45 12 5 13
11. Omega Stary Zamość 36 56-59 10 6 14
12. Cosmos Józefów 32 43-77 9 5 16
13. Hetman II Zamość 30 36-55 7 9 14
14. Unia Hrubieszów 28 39-80 8 4 18
15. Włókniarz Frampol 27 39-57 6 9 15
16. Orkan Bełżec 14 28-74 3 5 22

Kolejno: ilość punktów, stosunek bramek, ilość zwycięstw, remisy, porażki

Awans do IV ligi wywalczył pierwszy zespół, do klasy „A” spadły trzy ostatnie zespoły.

Kadra Kryształu 2008/2009:
1. Suchodolski Robert (83)- bramkarz
2. Hadło Krzysztof (84) – bramkarz
3. Juszczuk Bartosz (86) – obrońca
4. Wyszyński Tomasz (86) – obrońca
5. Krupa Krzysztof (81) – obrońca
6. Juszczuk Sebastian (89) – obrońca
7. Musiał Paweł (85) – pomocnik
8. Flejszer Marcin (83) – obrońca
9. Łyko Mateusz (84) – obrońca
10. Brzozowski Adrian (82)– pomocnik
11. Śmiałko Łukasz (86) – obrońca
12. Pomykała Marcin – pomocnik
13. Musiał Piotr (86) – pomocnik
14. Kaczoruk Paweł (81) – pomocnik
15. Reszczyński Przemysław (89) – pomocnik
16. Szczyrba Jacek (78) – obrońca
17. Wójtowicz Wiktor (91) – pomocnik/napastnik
18. Wójtowicz Radosław (89) – pomocnik/napastnik
19. Reszczyński Bartłomiej (88) – pomocnik/napastnik
20. Musiał Mariusz (83) – pomocnik/napastnik
21. Grula Michał (84 – obrońca
22. Mac Artur – napastnik
23. Reszczyński Dawid (88)– pomocnik/napastnik
24. Wyszyński Wojciech (90) – (obrońca)
25. Łazarczyk Tomasz (90) – pomocnik
26. Kiliszek Arkadiusz (92) – pomocnik
27. Reszczyński Dawid (90) – napastnik

Trener – Janusz Grula
Prezes – Edmund Kawka
Kierownik drużyny – Robert Semeniuk

Król strzelców:

Bartek Reszczyński (Kryształ Werbkowice) oraz Sylwester Zdunek (Nord 98 Wysokie) zostali ex aequo królami strzelców zamojskiej klasy okręgowej w sezonie 2008/2009. Obaj snajperzy zgromadzili na swoich kontach po 21 bramek.

***

Puchar Starostów

GLKS Jarosławiec – Płomień/ Spartan Nieledew 3:7

1/2 finału 28.06.2009 r. godz. 17:00

Kresy Dołhobyczów – Kryształ Werbkowice
Płomień/Spartan Nieledew – Unia Hrubieszów

***

Zamojska Klasa „A” – grupa 2

Legion Komarów – Sparta Łabunie 1:7

Tabela końcowa
1. Granica Lubycza Królewska 50 47-10 15 5 2
2. Płomień Spartan Nieledew49 79-33 15 4 3
3. Igros Krasnobród 45 86-33 14 3 5
4. Szumy Susiec 38 38-26 11 5 6
5. Olimpia Miączyn 37 55-46 11 4 7
6. Ruch Machnów Nowy 36 43-36 10 6 6
7. Sparta Łabunie 32 50-39 10 2 10
8. Huragan Hrubieszów 26 43-43 7 5 10
9. Perła Telatyn 26 39-53 7 5 10
10. Pogoń 96 Łaszczówka 23 38-56 7 2 13
11. Andoria Mircze 7 15-68 2 1 19
12. Legion Komarów 5 26-116 1 2 19

Kolejno: ilość punktów, stosunek bramek, ilość zwycięstw, remisy, porażki

***

Mistrzostwa okręgu zamojskiego juniorów

W niedzielę 28 VI od g. 10.00 na boiskach za Rotundą w Zamościu rozegrane zostaną po raz pierwszy mistrzostwa okręgu zamojskiego juniorów grających przy seniorach w klasach „O”, „A” i „B”. Wystąpią: Włókniarz Frampol – mistrz kl. „O”, Tur Turobin – mistrz gr. I kl. „A”, Igros Krasnobród – mistrz gr. 2 kl. „A”, Tarpan Korchów – mistrz gr. I kl. „B”, Altus Szychowice – mistrz gr. 2 kl. „B”.

***

Lubelska Klasa „A” – grupa 3

W ostatnim meczu drużyna GKS Niedźwiada grającego trenera z Hrubieszowa Marka Huberta Kitlińskiego pokonała Pogoń 07 z Lubartowa 2:1 i przy porażce LKS Trawniki na wyjeździe z Wodnikiem Uścimów 7:2 zakończyła rozgrywki na 3 miejscu w tabeli. Jednocześnie trener Kitliński jest dodatkowo zadowolony ponieważ jego juniorzy wygrali ligę juniorów i jeżeli Zarząd Klubu i Gmina znajdą pieniądze na udział to będą występować w wojewódzkiej II lidze juniorów.

1. Tur Milejów 55 87-23 18 1 3
2. Świdniczanka Świdnik Mały 51 82-42 16 3 3
3. GKS Niedźwiada 43 51-64 14 1 7
4. LKS Trawniki 42 75-63 14 0 8
5. Błękit Cyców 35 61-53 11 2 9
6. Wodnik Uścimów 30 61-44 9 3 10
7. Perła Rokitno 28 43-58 9 1 12
8. LKS Kamionka (k. Lublina) 24 43-62 7 3 12
9. Pogoń 07 Lubartów 22 39-44 6 4 12
10. Ludwiniak Ludwin 20 36-53 6 2 14
11. Huragan Siostrzytów 18 46-83 5 3 14
12. Perła Mełgiew 16 41-76 5 1 16

Kolejno: ilość punktów, stosunek bramek, ilość zwycięstw, remisy, porażki

Opracował – mak

Na zdjęciu – Bartłomiej Reszczyński z Kryształu Werbkowice zdobył najwięcej bramek dla swojego zespołu (zdjęcie ze strony int. Kryształu).

Hrubieszow LubieHrubie 2009