Piłkarskie rozgrywki drużyn z powiatu hrubieszowskiego w dn. 12/13 sierpnia 2006 r.

Zamojska Liga Okręgowa

Reklamy

Korona Łaszczów – Unia Hrubieszów 4:2 (do przerwy1:1)
Bramki dla Unii zdobyli: Maciejewski w 36 min. (1:0 dla Unii) i Porowczuk w 71 – ej (na 2:2), w 38 min. czerwoną kartkę otrzymał Stadnicki i Unia grała w 10-ciu.

Po I meczu w tabeli Unia uplasowała się na 11 miejscu (na 16 drużyn w lidze). Trener Robert Kulik.

Należy nadmienić, że dwóch utalentowanych osiemnastolatków z Unii zadebiutowało w czwartoligowej Ładzie Biłgoraj remisując z Podlasiem Biała Podlaska 2:2. Piotr Fulara grając w pomocy z lewej strony został wyceniony za grę na 6 pkt. i rozegrał cały mecz, otrzymując wysokie recenzje od trenera i miejscowych kibiców, natomiast bramkostrzelny Rafał Oleszczuk wszedł na boisko w 63 minucie i zszedł w 90-tej. Jego grę oceniono na 4 pkt., miał okazję na zdobycie bramki, ale tym razem nie udało się.

Warto wspomnieć, że obaj zawodnicy są absolwentami Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie i zdali do klas maturalnych w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie.

Inny zawodnik Unii – Jacek Błaszczyński zadebiutował w czwartoligowym zespole Lewart Lubartów przegrywając w Poniatowej ze Stalą 4:1. Grał cały mecz w pomocy, lecz jego gra została wyceniona zaledwie na 3 pkt.

Jeszcze inny wychowanek – Unii Krystian Okoniewski przeszedł z III – ligowej Avii Świdnik do IV-to ligowej Unii Bełżyce i zremisował z Czarnymi Dęblin 0:0. Grał na prawej obronie a jego grę wyceniono na 6 pkt.

Następny mecz Unia również rozegra na wyjeździe w Starym Zamościu z Omegą o godz. 17:00 już 15 sierpnia (we wtorek).

Pierwszy mecz w Hrubieszowie odbędzie się 20 sierpnia (niedziela) od godz. 17-tej z Hetmanem II Zamość.

Kryształ Werbkowice – Ostoja Skierbieszów 3:0 (2:0)

Bramki dla Kryształu zdobyli: Adrian Brzozowski w 28 min., Śmiałko w 35 i Paweł Musiał w 70-tej. Trener Ireneusz Suchowierzch.

Po I meczu Kryształ jest na na 1 miejscu !!!

W Krysztale zadebiutował były bramkarz Unii i Płomienia Adam Bogucki. Dobrze prezentował się na obronie, również były wychowanek Unii 37-mioletni Mariusz Bednarz.

Następny mecz 15 sierpnia o godz. 17:00 w Józefowie z Cosmosem. Kolejny 19 sierpnia (w sobotę) na boisku w Werbkowicach o godz. 14:00.

Huczwa Tyszowce – Płomień Spartan Nieledew 3:2 (1:1)

Bramki dla Płomienia zdobyli Janicki w 30 min. i Hawro w 60-tej. Trenerem zespołu jest również wychowanek Unii, zaledwie 24 – letni Marcin Nowak, który również jest zgłoszony jako zawodnik, lecz w tym meczu nie zagrał. Po I meczu Płomień jest na 9-tym miejscu.

W Płomieniu również zagrała spora grupa zawodników z Unii np. Kowalczuk, Kwaśniewski, Oleszczuk, Janicki. Grają jeszcze w Huraganie i innych okolicznych klubach.

Jaki z tego wniosek? Że Unia, która miała gromadzić w swoich szeregach najlepszych zawodników z powiatu jest dostarczycielem zawodników dla innych klubów… Czy tak być powinno i co jest tego przyczyną ?

Następny mecz 15 sierpnia w Trzeszczanach z Szumy Susieć o godz. 17:00 i kolejny w Różancu z Gromem 20 sierpnia o godz. 17.00

W Orange Ekstraklasie doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy Legią Warszawa a GKS Bełchatów. Wygrał GKS 1:2. Przypominam że w Legii gra wychowanek Unii Tomasz Kiełbowicz, który wszedł na boisko w 36 min. zmieniając Alcantara. W GKS gra inny wychowanek Unii, Dawid Nowak (brat stryjeczny w/w Marcina z Płomienia), ale na razie kontuzja obojczyka nie pozwala uczestniczyć w rozgrywkach. GKS Bełchatów po 3 wygranych meczach jest na I miejscu w lidze, a Legia 8-ma.

Na zdjęciu Daniel Maciejewski – strzelec bramki dla Unii w meczu z Koroną.

Tekst opracował na podstawie Lubelskiego Sport Express – mak