Piłkarskie szaleństwo w Jedynce

Od miesiąca Gimnazjum nr 1 bierze udział w ogólnopolskiej akcji upowszechniania kultury fizycznej po hasłem „Rusz się człowieku”!

Reklamy

br />Po wielu mniejszych przedsięwzięciach nadszedł czas na kulminację. Nastąpiła ona w dniu 28.03.2007 na szkolnym boisku. Co tam się nie działo?

Drużyny wyłonione we wcześniejszym losowaniu rozgrywały ze sobą piłkarskie pojedynki. Od godziny 815 – do 1330 piłkarskie szaleństwo opanowało wszystkich uczniów. Udzieliło się także drużynie szczególnej, bo złożonej z Pań Nauczycielek.

Mecze oglądała cała społeczność szkolna, a ku naszej radości zainteresowanie wzbudziliśmy wśród maluchów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Odwiedzili nas również absolwenci naszego Gimnazjum. Nikt się nie nudził.

Turniej sprawił, że nie było osoby, która nie angażowała się, chociaż częściowo w organizację przedsięwzięcia. Zanim stanęliśmy na boisko, zostało ono ozdobione „kosmiczną piłką” namalowaną przez wolontariusz akcji. Był to nasz symbol Święta Piłki Nożnej.

Mecze rozgrywane z wielką pasją i poświęceniem wyłoniły zwycięzców i ….. zwycięzców, bo w tym dniu nie było drużyn przegranych – wszyscy chętni mogli wziąć udział w zmaganiach piłkarskich. Wiedzieliśmy, że to też małe święto naszej szkoły.

Nasz akcja spotkała się też z życzliwością mieszkańców bloku sąsiadującego z naszym boiskiem. Dziękujemy jego Mieszkance za to, że pozwoliła naszej „dziennikarce” z balkonu swojego mieszkania wykonać panoramiczne zdjęcia. To bardo miły gest.

Nie zawiedli nas także Panowie Nauczyciele, którzy choć w pikę nie grali to sędziowali z oddaniem, prowadzili konferansjerkę i czuwali nad sprawnym przebiegiem turnieju.
Dziękujemy naszemu starszemu koledze Erwinowi Kopczyńskiemu za poświęcenie swojego wolnego czasu i wystąpienie w roli sędziego głównego zawodów. Dzięki Erwin!!!!

Wiadomo – przy zaciętej walce nie obyło się bez kontuzji, ale wszyscy, którzy przez nie zmuszeni byli opuścić boisko, schodzili z uśmiechem, a w miarę możliwości zaraz wracali do gry.

Niesamowite, jak sport potrafi jednoczyć. Chyba nikt z „rozkręcających” akcję w naszej szkole nie spodziewał się takich rezultatów i takiego rozmachu.

Sport niejednemu z nas dał okazję do zaprezentowania pięknych, dobrych zachowań, okazji do pomocy temu, który upadł. Cała zabawa przebiegła w duchu przyjaźni i zachowań fair play. Na szczególną uwagę zasługuje zachowanie naszej koleżanki z klasy Ic – Sylwii Dżygało, która to przerwała swoją akcję, aby nieść pomoc rywalce. Brawo Sylwia!!!

Przebiegiem naszego turnieju zainteresował się też Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Dolecki i sekretarz Urzędu Miasta Pan Marek Watras. To miłe, że obaj Panowie znaleźli czas, by aż dwukrotnie w ciągu dnia odwiedzić nas i zobaczyć, jak potrafimy się bawić. Dziękujemy bardzo!

Podsumowaniem sportowych i radosnych zmagań było wręczenie nagród. Wszystkie drużyny uhonorowane zostały dyplomami, zaś zwycięzcy w rywalizacji sportowej pucharami i statuetkami. Dekoracji dokonali nasi honorowi goście wraz z Panem dyrektorem naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyniesie chęć aktywniejszego fizycznie spędzania wolnego czasu, dlatego też nie kończymy jej i zachęcamy – „Rusz się człowieku”!!!

A oto wyniki sportowej rywalizacji:

Dziewczęta
1.I A
2.IIB
3.Nauczycielki
Najlepsza zawodniczka Turnieju – Martyna Daruk.

Chłopcy
1.III B
2.III D
3.III C

Najlepszy zawodnik Turnieju – Damian Daciuk.
Nagroda fair play – Sylwia Dżygało.

Cała społeczność naszego gimanzjum gorąco pozdrawia wszystkich i zachęca „Rusz się człowieku”!

K.P.

zobacz zdjęcia >>