Piłkarskie tabele wyższych klas za sezon 2011/2012

Najwyższa w naszym kraju piłkarska liga to Ekstraklasa, następnie I liga, z kolei dwie II ligi i osiem III lig. Na podstawie tych lig i ich miejsc w tabelach za sezon 2011/2012 ułożyłem 20 najlepszych zespołów z województwa lubelskiego za wspomniany sezon. Poniżej tabele sezonu 2011/2012 i to zestawienie.

Reklamy

Według poniższych tabel najlepsze drużyny z województwa lubelskiego w sezonie 2011/2012 to:

1. Bogdanka Łęczna I liga

2. Motor Lublin II liga

3. Wisła Puławy II liga

4. Avia Świdnik III liga

5. Podlasie Biała Podlaska III liga

6. Orlęta Radzyń Podlaski III liga

7. Tomasovia Tomaszów Lubelski III liga

8. Stal Kraśnik III liga

9. Chełmianka Chełm III liga

10. Wieniawa Lublin IV liga

11.  Orlęta Łuków IV liga

12.  Bogdanka II Łęczna IV liga

13.  Omega Stary Zamość IV liga

14.  Lewart Lubartów IV liga

15.  Sparta Rejowiec Fabryczny IV liga

16.  Janowianka Janów Lubelski IV liga

17.  Ruch Ryki IV liga

18.  Włodawianka Włodawa IV liga

19.  Orion Niedrzwica Duża IV liga

20.  Podlasie II Biała Podlaska IV liga

 

Tłustym drukiem to drużyny z tzw. Zamojszczyzny

 

Tabele wyższych klas piłkarskich sezon 2011/2012

 

Ekstraklasa 2011/2012

1. Śląsk Wrocław 56 17 5 8 47-31 

2. Ruch Chorzów 55 16 7 7 44-28

3. Legia Warszawa 53 15 8 7 42-17

4. Lech Poznań 52 15 7 8 42-22

5. Korona Kielce 48 13 9 8 34-29

6. Polonia Warszawa 45 13 6 11 33-32

7. Wisła Kraków 43 12 7 11 29-26

8. Górnik Zabrze 42 11 9 10 36-30

9. Zagłębie Lubin 40 11 7 12 36-42

10. Jagiellonia Białystok 39 11 6 13 35-45

11. Widzew Łódź 39 9 12 9 25-26

12. Podbeskidzie Bielsko-Biała 35 9 8 13 26-39

13. Lechia Gdańsk 31 7 10 13 21-30

14. GKS Bełchatów 31 7 10 13 34-36

15. Łódzki KS 24 5 9 16 23-53

16. Cracovia 22 4 10 16 20-41

Spadły dwie ostatnie drużyny. W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Legię Warszawa, w Lidze Europy zagra czwarta drużyna ekstraklasy – Lech Poznań.

 

Nowy sezon I runda

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 sierpnia, 13:30

Lech Poznań            –     Ruch Chorzów 18 sierpnia, 18:00

Lechia Gdańsk         –     Polonia Warszawa 20 sierpnia, 18:30

Legia Warszawa      –     Korona Kielce 19 sierpnia, 17:00

Piast Gliwice             –     Górnik Zabrze 17 sierpnia, 20:30

Pogoń Szczecin        –     Zagłębie Lubin 17 sierpnia, 18:00

Widzew Łódź           –     Śląsk Wrocław 18 sierpnia, 15:45

Wisła Kraków           –     GKS Bełchatów 19 sierpnia, 14:30

 

Młoda Ekstraklasa 2011/2012

1.    Legia Warszawa (ME)             70  21  7    2    71-27

2.    Zagłębie Lubin (ME)                59  18  5    7    57-38

3.    Śląsk Wrocław (ME)                53  16  5    9    45-33

4.    Polonia Warszawa (ME)          50  14  8    8    62-45

5.    GKS Bełchatów (ME)               50  15  5    10  44-46

6.    Górnik Zabrze (ME)                 49  14  7    9    53-37

7.    Korona Kielce (ME)                  47  14  5    11  51-45

8.    Lech Poznań (ME)                   46  13  7    10  53-41

9.    Widzew Łódź (ME)                  43  11  10  9    42-45

10.  Jagiellonia Białystok (ME)        40  10  10  10  39-39

11.  Ruch Chorzów (ME)                35  9    8    13  45-47

12.  Wisła Kraków (ME)                  32  9    5    16  33-54

13.  Cracovia (ME)                         28  8    4    18  38-52

14.  Łódzki KS (ME)                        24  5    9    16  39-59

15.  Podbeskidzie Bielsko-Biała (ME) 24 6 6    18  38-67

16.  Lechia Gdańsk (ME)                17  4    5    21  35-70

 

I liga

1.    Piast Gliwice                        64  19  7    8    57-40

2.    Pogoń Szczecin                   61  18  7    9    54-30

3.    Zawisza Bydgoszcz             59  16  11  7    47-39

4.    Kolejarz Stróże                   57  16  9    9    40-34

5.    Termalica Bruk-Bet Nieciecza 56      15  11  8      42-26

6.    Bogdanka Łęczna               54  15  9    10  50-37

7.    Arka Gdynia                         51  13  12  9    50-41

8.    Flota Świnoujście                49  12  13  9    46-43

9.    Ruch Radzionków                48  13  9    12  46-51

10.  Warta Poznań                     46  12  10  12  44-36

11.  Olimpia Grudziądz               43  10  13  11  46-41

12.  Sandecja Nowy Sącz           40  10  10  14  42-46

13.  GKS Katowice                      39  9    12  13  33-38

14.  Dolcan Ząbki                       39  10  9    15  40-53

15.  Polonia Bytom                     36  9    9    16  37-51

16.  Wisła Płock                          35  9    8    17  39-50

17.  KS Polkowice                       30  7    9    18  40-64

18.  Olimpia Elbląg                     22  4    10  20  33-66

Pierwsze dwie awansowały, cztery ostatnie spadły.

 

Nowy sezon I runda

4-5 sierpnia

Flota Świnoujście        –     Olimpia Grudziądz

Ruch Radzionków        –     Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Sandecja Nowy Sącz   –     Zawisza Bydgoszcz

GKS Tychy                   –     Kolejarz Stróże

Miedź Legnica             –     Bogdanka Łęczna

Okocimski KS Brzesko       –     Cracovia

Arka Gdynia                –     Warta Poznań

GKS Katowice              –     Łódzki KS

Stomil Olsztyn             –     Dolcan Ząbki

 

II liga wschodnia

1.    Okocimski KS Brzesko           71  21  8    1    50-11

2.    Stomil Olsztyn                       55  17  4    9    43-32

3.    Puszcza Niepołomice             52  15  7    8    41-30

4.    Znicz Pruszków                     51  13  12  5    34-18

5.    Motor Lublin                         50  14  8    8    43-36

6.    Resovia                                 48  14  6    10  43-24

7.    Stal Stalowa Wola                 39  11  6    13  35-39

8.    Wisła Puławy                       38  9    11  10  33-32

9.    Pogoń Siedlce                       37  11  4    15  36-40

10.  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 36  10  6    14  30-32

11.  Stal Rzeszów                        36  9    9    12  31-34

12.  Wigry Suwałki                       34  9    7    14  27-33

13.  Garbarnia Kraków                 34  8    10  12  33-47

14.  Pelikan Łowicz                       31  8    7    15  31-42

15.  Jeziorak Iława                       25  6    7    17  25-45

16.  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski24      6    6    18  16-56

Awansowały dwie pierwsze drużyny, spadły dwie ostatnie.

 

Nowy sezon I runda

4-5 sierpnia

Siarka Tarnobrzeg –      Wigry Suwałki

Garbarnia Kraków –      Resovia

Unia Tarnów          –     Wisła Płock

Znicz Pruszków     –     Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Radomiak Radom   –     Pogoń Siedlce

Start Działdowo     –     Stal Stalowa Wola

Wisła Puławy         –     Motor Lublin

Pelikan Łowicz       –     Puszcza Niepołomice

Stal Rzeszów         –     Olimpia Elbląg

 

II liga zachodnia

1.    Miedź Legnica             64  19  7    8    62-23

2.    GKS Tychy                   59  16  11  7    50-27

3.    Bytovia Bytów            54  14  12  8    47-45

4.    Jarota Jarocin             52  14  10  10  41-36

5.    Ruch Zdzieszowice     50  12  14  8    36-36

6.    Górnik Wałbrzych       50  13  11  10  37-29

7.    Elana Toruń                50  14  8    12  46-41

8.    Chrobry Głogów         49  12  13  9    36-38

9.    Chojniczanka Chojnice     49  13  10  11 58-45

10.  MKS Kluczbork            48  13  9    12  44-35

11.  Raków Częstochowa  44  12  8    14  37-51

12.  Czarni Żagań              44  12  8    14  34-53

13.  Energetyk ROW Rybnik 44      12  8    14 46-59

14.  Zagłębie Sosnowiec   40  10  10  14  46-45

15.  Tur Turek                    38  10  8    16  41-46

16.  Calisia Kalisz              36  9    9    16  47-60

17.  Nielba Wągrowiec      29  7    8    19  36-62

18.  Bałtyk Gdynia             29  5    14  15  29-42

Awansowały dwie pierwsze drużyny, spadły cztery ostatnie.

 

III liga lubelsko – podkarpacka

1.    Siarka Tarnobrzeg                 57  17  6    7    55-28

2.    Avia Świdnik                        55  16  7    7    39-27

3.    Podlasie Biała Podlaska      53  16  5    9    47-30

4.    Orlęta Radzyń Podlaski       50  15  5    10  40-29

5.    Partyzant Targowiska           49  14  7    9    48-35

6.    Tomasovia Tomaszów Lubelski45  12  9 9 37-32

7.    Izolator Boguchwała             41  10  11  9    28-26

8.    Stal Kraśnik                         39  11  6    13  48-50

9.    Karpaty Krosno                     38  10  8    12  29-34

10.  Stal Mielec                             38  11  5    14  28-31

11.  KS Zaczernie                         36  10  6    14  28-41

12.  Stal Sanok                             35  8    11  11  32-36

13.  Polonia Przemyśl                   35  8    11  11  31-43

14.  Unia Nowa Sarzyna               34  8    10  12  31-34

15.  Strumyk Malawa                    29  7    8    15  31-53

16.  Chełmianka Chełm               26  7    5    18  31-54

Pierwszy zespół awansował, trzy ostatnie spadły.

 

III liga łódzko – mazowiecka

1.    Radomiak Radom            67  19  10  1    52-17

2.    MKS Kutno                      59  16  11  3    46-21

3.    Legionovia Legionowo   51  15  6    9    47-25

4.    Broń Radom                    47  13  8    9    46-28

5.    KP Piaseczno                  45  13  6    11  36-35

6.    Start Otwock                  43  11  10  9    34-30

7.    Orzeł Wierzbica              43  12  7    11  28-30

8.    Ursus Warszawa           43  12  7    11  46-35

9.    Omega Kleszczów          43  11  10  9    42-38

10.  Zawisza Rzgów              39  11  6    13  27-30

11.  Sokół Aleksandrów Łódzki39 10  9    11  27-30

12.  Mazur Karczew               35  9    8    13  33-34

13.  Hutnik Warszawa           34  9    7    14  38-42

14.  Włókniarz Zelów             32  9    5    16  31-53

15.  Warta Sieradz                30  7    9    14  34-45

16.  Narew Ostrołęka            9    2    3    25  10-84

Pierwszy zespół awansował, trzy ostatnie spadły.

 

III liga małopolsko – świętokrzyska

1.    Unia Tarnów                       62  19  5    6    43-24

2.    Poprad Muszyna                56  16  8    6    37-19

3.    Limanovia Limanowa          54  15  9    6    54-27

4.    Granat Skarżysko-Kamienna 51  14  9    7       45-26

5.    Przebój Wolbrom               50  14  8    8    40-23

6.    Juventa Starachowice        49  15  4    11  53-36

7.    Szreniawa Nowy Wiśnicz   48  14  6    10  46-35

8.    Janina Libiąż                      47  12  11  7    33-34

9.    Dalin Myślenice                   42  12  6    12  35-39

10.  Wierna Małogoszcz            40  9    13  8    31-30

11.  Beskid Andrychów              35  8    11  11  32-39

12.  Łysica Bodzentyn               33  8    9    13  24-31

13.  Lubań Maniowy                  30  7    9    14  29-53

14.  Orlicz Suchedniów              24  6    6    18  28-59

15.  Górnik Wieliczka                 21  5    6    19  26-51

16.  Naprzód Jędrzejów            15  3    6    21  17-47

Pierwszy zespół awansował, trzy ostatnie spadły.

 

III liga podlasko – warmińsko – mazurska

1.    Start Działdowo             59  17  8    5    53-25

2.    Concordia Elbląg            58  18  4    8    51-21

3.    Dąb Dąbrowa Białostocka56  16  8    6   59-31

4.    Warmia Grajewo            54  16  6    8    44-24

5.    Olimpia Zambrów           54  15  9    6    46-23

6.    ŁKS 1926 Łomża            51  15  6    9    53-31

7.    Huragan Morąg              49  15  4    11  52-40

8.    Motor Lubawa               46  13  7    10  38-33

9.    Olimpia 2004 Elbląg       43  12  7    11  45-39

10.  Granica Kętrzyn             39  12  3    15  38-47

11.  MKS Korsze                    39  12  3    15  55-63

12.  Mrągowia Mrągowo       38  12  2    16  38-44

13.  Orzeł Kolno                    37  11  4    15  36-47

14.  Pogoń Łapy                   24  6    6    18  33-65

15.  Zatoka Braniewo           19  5    4    21  32-64

16.  Czarni Olecko                11  2    5    23  20-96

Pierwszy zespół awansował, cztery ostatnie spadły.

 

III liga dolnośląsko – lubuska

1.    MKS Oława                                  56  17  5    6    49-24

2.    Promień Żary                               55  17  4    7    67-38

3.    Lechia Zielona Góra                     51  15  6    7    42-22

4.    Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 47  13  8    7    44-25

5.    Polonia/Sparta Świdnica              45  13  6    9    45-35

6.    Polonia Trzebnica                        40  11  7    10  31-27

7.    Ilanka Rzepin                               40  12  4    12  45-41

8.    Orzeł Ząbkowice Śląskie              40  11  7    10  45-43

9.    Lechia Dzierżoniów                      39  10  9    9    43-46

10.  Orzeł Międzyrzecz                        38  9    11  8    39-37

11.  Bielawianka Bielawa                    37  11  4    13  31-37

12.  Prochowiczanka Prochowice        36  10  6    12  49-41

13.  Pogoń Świebodzin                       26  7    5    16  21-44

14.  Arka Nowa Sól                             22  5    7    16  24-58

15.  Celuloza Kostrzyn nad Odrą        12  3    3    22  20-77

Pierwszy zespół awansował, dwa ostatnie spadły.

 

III liga kujawsko – pomorsko – wielkopolska

1.    Lech Rypin                        67  21  4    5    79-31

2.    Unia Swarzędz                 55  17  4    9    52-38

3.    Polonia Środa Wielkopolska53     16  5    9         53-30

4.    Sokół Kleczew                  51  15  6    9    65-29

5.    Lubuszanin Trzcianka       51  14  9    7    52-32

6.    Wda Świecie                     50  15  5    10  63-39

7.    Cuiavia Inowrocław          47  13  8    9    54-34

8.    Piast Kobylin                     42  12  6    12  32-39

9.    GKS Dopiewo                    42  11  9    10  46-35

10.  Górnik Konin                     42  12  6    12  39-41

11.  Notecianka Pakość           40  11  7    12  47-46

12.  Polonia 1912 Leszno        38  11  5    14  39-48

13.  Unia Janikowo                  38  10  8    12  32-42

14.  Sparta Brodnica                33  8    9    13  27-50

15.  Victoria Koronowo            11  3    2    25  17-88

16.  Chemik Bydgoszcz            12  3    3    24  16-91

Pierwszy zespół awansował, sześć ostatnie spadły.

 

III liga opolsko – śląska

1.    Rozwój Katowice             66  19  9    2    67-23

2.    Skra Częstochowa           56  17  5    8    47-27

3.    LZS Leśnica                     51  14  9    7    44-30

4.    Polonia Łaziska Górne     51  13  12  5    43-27

5.    Szczakowianka Jaworzno      50  14  8    8          57-30

6.    Odra Opole                      47  12  11  7    46-33

7.    Pniówek Pawłowice Śląskie47     14  5    11        41-31

8.    Przyszłość Rogów            42  10  12  8    45-34

9.    BKS Stal Bielsko-Biała      41  8    17  5    37-33

10.  Skałka Żabnica                40  10  10  10  44-39

11.  LZS Piotrówka                 36  10  6    14  39-44

12.  Start Namysłów               27  6    9    15  25-49

13.  Start Bogdanowice          26  6    8    16  23-56

14.  Victoria Chróścice            25  7    4    19  33-57

15.  Victoria Częstochowa      24  6    6    18  26-59

16.  TOR Dobrzeń Wielki         22  5    7    18  21-66

Pierwszy zespół awansował, dwa ostatnie spadły.

 

III liga 2011/2012, grupa: pomorsko-zachodniopomorska

1.    Gryf Wejherowo                 64  19  7    4    63-18

2.    Orkan Rumia                       64  20  4    6    52-25

3.    Kotwica Kołobrzeg              63  18  9    3    50-23

4.    Gwardia Koszalin                46  13  7    10  35-33

5.    Cartusia Kartuzy                45  12  9    9    44-35

6.    Pogoń Barlinek                   44  13  5    12  44-38

7.    Błękitni Stargard Szczeciński40      10  10  10     37-39

8.    Chemik Police                     39  11  6    13  32-35

9.    Lechia II Gdańsk                38  11  5    14  35-36

10.  Gryf Słupsk                         37  9    10  11  35-35

11.  Dąb Dębno                         34  9    7    14  33-50

12.  Koral Dębnica                     34  10  4    16  31-50

13.  Drawa Drawsko Pomorskie      33  9    6    15     36-45

14.  Bałtyk Koszalin                   30  7    9    14  28-35

15.  Kaszubia Kościerzyna         30  8    6    16  27-41

16.  Gryf 2009 Tczew                 25  7    4    19  24-68

Pierwszy zespół awansował, cztery ostatnie spadły.

 

 

Na podstawie portalu int. 90minut

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Wychowanek Unii Hrubieszów Dawid Nowak w barwach GKS Bełchatów rozegrał w Ekstraklasie 130 meczów, strzelając przeciwnikom 41 goli.