Piłkarskie wieści

Pomimo, że w piłce nożnej trwa przerwa w rozgrywkach, to działacze ustalają terminy rozgrywek, przydzielono sędziów, kluby już trenują lub zaczną, przygotowują obiekty, trwają transfery. Poniżej trochę informacji na niektóre tematy.

Reklamy

u>Sędziowie

KL. „O” – OKRĘGOWA

1. Bazan Marian

2. Borowiński Marek

3. Góra Andrzej

4. Kostrubała Konrad

5. Kozłowski Piotr

6. Kuryj Krzysztof

7. Lachowicz Dariusz

8. Ostrowski Tomasz

9. Pociennik Tomasz

10. Skierski Artur – Hrubieszów

11. Szczurek Mariusz

12. Tymecki Artur – Hrubieszów

13. Ukalski Piotr

14. Węgrzyn Ireneusz

15. Węgrzyn Mariusz

KL. „A”

1. Dzido Tomasz

2. Folusiewicz Tomasz

3. Kapitan Dariusz

4. Kapłon Bartosz

5. Kędziora Robert

6. Kiełbiński Jerzy

7. Kwaśniewski Tomasz – Hrubieszów

8. Lenard Tomasz – Hrubieszów

9. Lipczuk Piotr

10. Łyś Rafał

11. Michalec Wojciech

12. Pawęzka Adam

13. Radliński Sławomir

14. Szarowolec Mirosław

15. Szczepańska Magdalena

16. Szczygieł Zdzisław

17. Szykuła Grzegorz

18. Talabski Jarosław

19. Winiarczyk Janusz

20. Wróbel Krzysztof

KL. „B”

1. Adamczuk Sylwester

2. Antoniewicz Wojciech

3. Gawron Zenon

4. Jarzyna Paweł

5. Jasina Jarosław

6. Kapuściński Marek

7. Pakuła Tomasz

8. Pełech Damian

9. Samulak Daniel

10. Swatowski Jacek

11. Tucki Paweł

12. Winiarski Radomir

13. Zychowicz Dariusz

***

Terminy rozpoczęcia rozgrywek prowadzonych przez Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej w sezonie 2008/2009

Klasa Okręgowa – 9/10 sierpnia 2008 r.
Klasa A – 16/17 sierpnia 2008 r.
Klasa B i grupy młodzieżowe – w zależności od ilości drużyn

Ostateczny termin zgłoszenia zespołów do rozgrywek upływa w piątek 18 lipca 2008 roku.

***

Po reformie, składy i terminarz pierwszych kolejek niektórych lig

Ekstraklasa 2008/09

– 16 zespołów

Kolejka 1 – 25-27 lipca

Górnik Zabrze -GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok -Cracovia

Lech Poznań -Odra Wodzisław Śląski

Legia Warszawa -Lechia Gdańsk

Łódzki KS -Śląsk Wrocław

Wisła Kraków -Ruch Chorzów

Piast Gliwice -Znicz Pruszków

Arka Gdynia -Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski/Polonia Warszawa ?

I liga 2008/09

– 18 zespołów

Kolejka 1 – 26-27 lipca

Dolcan Ząbki -Zagłębie Lubin

Górnik Łęczna -Motor Lublin

Polonia Warszawa -Warta Poznań

Stal Stalowa Wola -Odra Opole

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock

GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) – Znicz Pruszków

Tur Turek -GKS Katowice

Kmita Zabierzów -Flota Świnoujście

Korona Kielce -GKP Gorzów Wielkopolski

II liga 2008/09

– grupa wschodnia

– 18 zespołów

Kolejka 1 – 26-27 lipca

Jeziorak Iława -OKS 1945 Olsztyn

Start Otwock -Hetman Zamość

Ponidzie Nida Pińczów -KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Okocimski KS Brzesko -Wigry Suwałki

Widzew Łódź -Przebój Wolbrom

Sokół Aleksandrów Łódzki -Sandecja Nowy Sącz

ŁKS Łomża -Stal Poniatowa

Kolejarz Stróże -Górnik Wieliczka

Pelikan Łowicz -Ruch Wysokie Mazowieckie

Jest jeszcze II liga zachodnia

III liga 2008/09

– grupa lubelsko – podkarpacka

16 zespołów

Kolejka 1 – 9-10 sierpnia

Stal Kraśnik -Stal Rzeszów

Orlęta Łuków -Wisłoka Dębica

Spartakus Szarowola -Unia Nowa Sarzyna

Orlęta Radzyń Podlaski -Orzeł Przeworsk

Krośnianka-Karpaty Krosno -Avia Świdnik

Izolator Boguchwała -Górnik II Łęczna

Tomasovia Tomaszów Lubelski -Łada Biłgoraj

Resovia -Stal Mielec

W sumie jest 7 trzecich lig

IV liga – lubelska

16 zespołów

Kolejka 1 – 9-10 sierpnia

POM Iskra Piotrowice -Lublinianka Lublin

Sokół Adamów -Start Krasnystaw

Orion Niedrzwica Duża -Huragan Międzyrzec Podlaski

Włodawianka Włodawa -Wisła Puławy

BKS Unia Bełżyce -Chełmianka Chełm

Sparta Rejowiec Fabryczny -Podlasie Biała Podlaska

Opolanin Opole Lubelskie -Janowianka Janów Lubelski

Olender Sól – Lewart Lubartów

***

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010

Grupa 3 – I runda 2008 r.

Polska -Słowenia 6 września

Słowacja -Irlandia Północna 6 września

San Marino -Polska 10 września

Słowenia -Słowacja 10 września

Irlandia Północna -Czechy 10 września

Polska -Czechy 11 października

Słowenia -Irlandia Północna 11 X

San Marino -Słowacja 11 października

Słowacja -Polska 15 października

Czechy -Słowenia 15 października

Irlandia Północna -San Marino 15 X

San Marino -Czechy 19 listopada

***

Ekstraliga kobiet

Tabela 2007/08

1. AZS Wrocław 50 55-8

2. Medyk Konin 47 59-16

3. Unia Racibórz 34 33-28

4. Gol Częstochowa 22 40-48

5. AZS PWSZ Biała Podlaska 12 13-49

6. Czarni Sosnowiec 8 12-63

opracował – mak

Na zdjęciu – Artur Skierski, wychowanek Unii Hrubieszów, będzie sędziował w sezonie 2008/2009 mecze piłkarskie -zamojskiej klasy okręgowej.