Piłkarze trenują i grają kontrolnie

Rundy jesienne już dawno za nimi, ale dorobek z niej jest zapisany i będzie ważny przy podsumowaniu końcowym. Przed nimi runda druga, wiosenna, więc trenują, sparują, szukają wzmocnień… Dodatkowo… blisko Halowe Mistrzostwa Okręgu, o czym poniżej.

Reklamy

 

 

IV liga sparingi – Wygrana Kryształu Werbkowice

W przygotowaniach do rundy wiosennej zespół z Werbkowic dopiero w czwartym meczu kontrolnym odniósł pierwsze zwycięstwo. Kryształ pokonał dziewiąty zespół zamojskiej klasy okręgowej, Victorię Łukowa/Chmielek 3:1 (1:0). Bramki Kryształu: Krystian Wołoch 35′, Stanisław Rybka 59′, Arkadiusz Sas 85′, a w meczu wystąpili: Stachyra – K. Wołoch, Borys, Śmiałko, Luterek, Reszczyński (46′ Dec), Nieradko (46′ Sas), Rybka, Mazur, Łappo, Pakuła (60′ A. Wołoch). Wyniki wcześniejszych sparingów Kryształu: Mazur Karczew 1:3. Bramka: Adrian Wołoch (21′), Motor Lublin (0:7), Tomasovia Tomaszów Lubelski (2:4) Bramki: Smoła, Rataj, Raczkiewicz, Witkowski – Rybka x2. Kryształ w środę o godzinie 17. gra w Zamościu z Hetmanem a następnie z Powiślakiem Końskowola.

– Szukamy cały czas gracza, który dołączyłby do naszego środka, ale nic na siłę. Jeśli chodzi o ubytki, to karierę zakończył Paweł Kaczoruk, a Paweł Musiał nie pojawił się na treningach, także Karol Tucki nie dokończył z nami rundy. Na pewno nie zobaczymy ich na wiosnę w naszych szeregach. W dotychczasowych meczach nie wszyscy zawodnicy mogli zagrać przez kontuzje bądź sprawy osobiste. Testowaliśmy kilku zawodników, w tym Siergieja Borysa, który będzie starał się przekonać mnie do siebie. Na kolejne konfrontacje już wszyscy zawodnicy będą dostępni – mówi trener Kryształu Piotr Welcz. 


***


IV liga, sparingi Huczwy Tyszowce – Dwa mecze i dwa zwycięstwa

Piłkarze Huczwy Tyszowce w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali dotychczas dwa mecze kontrolne z drużynami zamojskiej klasy okręgowej. W pierwszym czwarto ligowiec zmierzył się z Victorią Łukowa/Chmielek. Podopieczni Marcina Łysia pokonali rywali 4:0 (1:0), po bramkach Dawida Dworaka, Kamila Droździela i dwóch zawodników testowanych. W drugim po rozegranych trzech tercja 3 x 30 min pokonali Roztocze Szczebrzeszyn 2:0 po bramkach Damiana Ziółkowskiego. W Huczwie wystąpili, pierwsza tercja: Joniec, Mieźdzwiedź, Testowany, Testowany, Materna, Ziółkowski, Bukowski, Testowany, Maliszewski, Testowany, Testowany. Ponadto zagrali: Dworak, Sobolewski, Testowany 6, Baran, Denkiewicz, Testowany 7. Najbliższe mecze kontrolne to 16 luty – Gryf Gmina Zamość i tydzień później Grom Różaniec. W marcu sparingi z drużynami z wyższej półki: Łada Biłgoraj, Klos Chełm, Start Krasnystaw i Tomasovia.

– Sparingi uznajemy, jako udane, cieszą zwycięstwa, ale nie jest to sprawa najważniejsza w tej chwili. Obserwujemy, zbieramy informacje i szukamy rozwiązań, które pomogą nam się utrzymać w IV lidze Testujemy kilku zawodników, na podanie nazwisk jeszcze jest za wcześnie, ale co najmniej pięciu nowych do nas dołączy. Frekwencja na treningach jest obiecująca, bo dysponujemy 15-20 zawodnikami na każdych zajęciach – przekazał informację prezes Huczwy Tyszowce Tomasz Walentyn

 

***


Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1

Bramka dla Tomasovii: Łukasz Mruk.

Mecz w Zamościu na boisku ze sztuczną nawierzchnia.

Tomasovia: Piwowarczyk – P. Krawczyk, Piątkowski, Błajda, Łeń – Wojtowicz (60′ M. Orzechowski), Mruk, Smoła, Witkowski – Towbin, Rataj.

Unia Hrubieszów – brak danych.


Plan gier kontrolnych Unii Hrubieszów:

4 Luty Unia Białopole Godzina 11-00 Boisko Treningowe w Hrubieszowie

7 luty Juniorzy Tomasovia Tomaszów Lubelski godzina 11-0 Boisko w Lubyczy Królewskiej

10 luty Korona Łaszczów godzina 10-30 Boisko w Lubyczy Królewskiej

17 Luty Roztocze Szczebrzeszyn godzina 17-00 boisko w Zamościu

24 Luty Victoria Żmudź Godzina 17-00 Boisko w Zamościu 3 Marca Omega Stary Zamość godzina 15-00 boisko w Zamościu

10 Marca Górnik Łęczna boisko w Łęcznej


Tutaj więcej..

https://mksuniahrubieszow.futbolowo.pl

 

***

 

Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej informuje, że TURNIEJ FINAŁOWY XXVII OTWARTYCH OKRĘGOWYCH MISTRZOSTW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SENIORÓW odbędzie się dnia 16 lutego 2019 r. (sobota) godz. 9:15 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju ul. Cegielniana 24, pierwszy mecz o godz. 9:30.

 

Powiat Biłgorajski: KS Włókniarz Frampol i GKS Błękitni Obsza

Powiat Hrubieszowski: MKS Unia Hrubieszów i GKS Huragan Hrubieszów

Powiat Tomaszowski: TKS Huczwa Tyszowce i LKS Orkan Bełżec

Powiat Zamojski: LKS Olimpia Miączyn i GKS Delta Nielisz

 


Na podstawie sportwoych stron internetowych opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – mksuniahrubieszow.futbolowo.pl