Piotr Guzina i ks. Tomasz Szady – Maratończycy The Best!

W dniu 6 X 2019 r. odbył się 7. PKO Rzeszowski Maraton, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Piotr Guzina z Mircza, który z nowym rekordem życiowym zajął wysokie 6 miejsce open i 1. w kategorii M40. Natomiast, ks. Tomasz Szady po 100 dniach przygotowań fizyczno – mentalnych w debiucie mając taki cel przebiegł poniżej 3 godzin i został Mistrzem Polski w klasyfikacji Duchowieństwo. Wielkie gratulacje dla Obu!

mak

Osobiście jest mi bardzo przyjemnie, ponieważ ci w/w biegający bohaterowie w latach szkolnych próbowali swoich sił pod moim kierunkiem. Dzisiaj są dorosłymi osobami, pełnią ważne funkcje z wielkim zaangażowaniem w swoich pracach zawodowych a w przypadku Piotra jeszcze rodzinnych. Nikt im nie każe, to wewnętrzna potrzeba pcha ich do takiego stylu życia i… niech tak będzie, jak najdłużej!!!

5; DZIUBA Bogdan; Jastkowice; 2:39:21

6; GUZINA Piotr; Mircze; 2:42:25 (1. M40)

7; BARAN Wojtek; Wieliczka; 2:43:07

8; KOBYLARZ Piotr; Rzeszów; 2:50:16

13.; SZADY Tomasz; 1985; Mężczyźni; Tomaszów Lubelski/Unia Hrubieszów 2:55:01 (5. M30)

Kobiety

1.; CZARNECKA Lidia; 1985; ; Blizyn; CZARNECKI RUN TEAM; 2:50:58

2.; WYCHOWAŁEK Martyna; 1994; ; Zduńska Wola; AkademiaBiegacza.pl S.L. SALOS-WODNA Łódź; 2:51:24

3.; GOLBA Kasia; 1989; ; Mielec; AZS AWF KATOWICE/ 1 second team; 2:52:32

4.; GRZEGÓRZEK Paulina; 1987; ; Szczecin; Labosport Team; 2:54:50

5.; TRACZ Paulina; 1990; ; Wierzbna; 1990; 3:03:08

Sklasyfikowano 422 osoby, w tym 52 kobiety i 369 mężczyzn.

Piotr Guzina – Maraton Rzeszowski 2019

Maraton Rzeszowski był moim drugim biegiem w tym roku. Na wiosnę startowałem w Orlen Warsaw Marathon, gdzie uzyskałem czas 2:43:17. Zaraz po nim rozpocząłem przygotowania do jesiennego maratonu, który jak zwykle chciałem pobiec w Rzeszowie. Z przygotowań nie byłem do końca zadowolony, gdyż dość dużo treningów kończyłem przed czasem. Dlatego do Rzeszowa jechałem nie do końca pewny wyniku, na jaki mogę liczyć. Na dodatek w sobotę przed startem dopadło mnie przeziębienie, co mi się raczej nie zdarza. Na szczęcie bieg się udał, pobiegłem nową życiówkę (2:42:25), zająłem 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 1 w kategorii czterdziestolatków. Na zawody jak zwykle jeździłem z żoną i młodszym synem, którzy pomagali mi na trasie podając napoje i żele energetyczne oraz dopingiem i wzmacniali mnie swoją obecnością.

Ze strony Drużyna Jezusa – ks. Tomasz Szady

Ach, co to był za weekend, nie da się opisać tego w jednym poście. Czekajcie na więcej! „W dobrych zawodach wystąpiłem …”. Siódemka wspaniałych wystąpiła w Mistrzostwach Polski Duchowieństwa – księży i kleryków – w Maratonie, które odbyły się w trakcie 7. PKO Maraton Rzeszowski w niedzielę 6 października 2019r.  Mistrzostwa wygrał w swoim debiucie Tomasz Szady, równocześnie poprawiając najlepszy do tej pory czas księdza Łukasza Tkaczyka – 02:58:25. Tomasz osiągnął swój cel łamiąc 3 godziny o prawie 5 minut. Biegł równym tempem od początku. 17 kilometrów biegł ze średnią 4:04 na kilometr. Później delikatnie zwolnił i … Zdecydowanie wygrał. 4 minuty po Tomaszu na linię mety zdobywając srebro wbiegł Paweł Jędrzejewski. Brąz zdobył organizator i obrońca tytułu Michał Kozak, który w tym roku był wyjątkowo gościnny!