Piotr Kitliński zaprasza

Ten Hrubieszowianin zaprasza uczących się studentów i uczniów, pracujących w Lublinie, ale tak jak On pochodzących z Hrubieszowa i okolic (chociaż nie tylko) do poprawienia swojej kondycji, sylwetki, zdrowia i urody na sesje biegowe.

Reklamy

Gdzie i kiedy? Poczytaj poniżej i nie zwlekaj, zgłoś się !!!

W kilku gazetach lubelskich ukazały się z tym byłym Mistrzem i Reprezentantem Polski w biegach średnich, wychowankiem „Unii” Hrubieszów, wywiady na temat tej akcji – poczytaj o co chodzi.

W Lublinie już drugi rok prowadzisz zajęcia na „Ścieżkach Biegowych” NIKE. Co to jest takiego?

Jest to akcja zachęcająca mieszkańców największych miast Polski między innymi takich jak: Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Lublin do rozpoczęcia przygody z bieganiem.

Dlaczego właśnie bieganie?

Bieg jest, oprócz marszu, najbardziej naturalną formą ruchu, więc biegać może każdy. Jeżeli wytrwasz miesiąc dwa lub dłużej narodzisz się na nowo: stracisz zbędne kilogramy, odzyskasz radość życia, wzmocnisz serce, spowolnisz tętno, i zmniejszysz ciśnienie krwi.

Najtrudniej jednak zrobić ten pierwszy krok?

Tak. Dlatego właśnie trzeba zadbać aby początek był miły i dodatkowo szukać źródeł motywacji. W tym celu właśnie powstały „Ścieżki biegowe”. Po pierwsze jesteś pod okiem wykwalifikowanego biegającego trenera, po drugie przychodzisz na określoną godzinę, co powoduje że w końcu się wybierzesz, po trzecie będą tam osoby takie jak Ty, tzn. co nigdy nie biegały i zastanawiały się jak zacząć, po czwarte będą tam osoby „zaczarowani na bieganie’ tzw. pasjonaci dla których bieganie to nie tylko wysiłek to sposób na życie.

Kto dotychczas uczęszczał na „Ścieżki biegowe”?

Według regulaminu w zajęciach brać mogą wszyscy od 16 roku życia. U nas byli i 16- latkowie jak również 50- latkowie, zarówno mężczyźni jak i kobiety, uczniowie, studenci i osoby już pracujące.
Na wspólnym bieganiu zameldowali się również znani lubelscy zawodnicy – medaliści Mistrzostw Polski: Barbara Pudło- Klepka, Darek Skura, Agnieszka Gołębiowska i wielu innych.

Co jest potrzebne do biegania?

Do biegania niewiele potrzeba. Podstawą są dobrze dopasowane buty. Na trening warto ubierać odzież niekrępującą ruchy, dopasowaną do warunków atmosferycznych.

Gdzie i kiedy można biegać ?

Biegać możemy wszędzie ale najlepiej w terenie zielonym i możliwie miękkim podłożu. Dlatego „Ścieżka biegowa” w Lublinie została utworzona w Parku Ludowym (zbiórka przy tablicy informacyjnej „Ścieżki Biegowe” Nike naprzeciwko stacji paliw), praktycznie w centrum miasta z dojazdem z każdego miejsca w naszym mieście. W tym roku spotykamy się 2 razy w tygodniu we wtorki o godzinie 18.00. i w soboty o godzinie 10.00. W soboty będziemy się starali o dodatkowe atrakcje.

Co to będą za atrakcje?

Oprócz tradycyjnego biegania będzie: prezentacja systemu Nike+, sprawdzimy kondycje w kwietniu i po 3 miesiącach biegania w czerwcu, zaprosimy gości ( w tę sobotę będzie słynny bosonogi biegacz z Nałęczowa Stanisław Marzec), przeprowadzimy Test Coopera (ile przebiegniesz a nawet przejdziesz w 12 minut, a za jakiś czas porównamy czy jest poprawa kondycji czy nie), będą też gry i zabawy, wycieczki biegowe nie tylko po naszej ścieżce. W czerwcu na wszystkich ścieżkach w kraju, w tym samym czasie zorganizujemy zawody sportowo – rekreacyjne wyłaniając najlepszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki zobaczymy w Internecie.

O akcji możemy się dowiedzie z Internetu?

Jest wiele stron internetowych piszących o bieganiu. Ja bardzo polecam nową stronę internetową www.sciezkibiegowe.pl gdzie możemy dowiedzieć się wiele interesujących interesujące informacji o bieganiu związanych z Lublinem i nie tylko. Zapisać się do Klubu Biegacza Ścieżek Biegowych.

Wiele osób będzie myślało, że nie wytrzyma tempa biegu?

To już moja rola, aby tak pokierować zajęcia, aby każdy był zadowolony. Zawsze na początku treningu rozmawiam z wszystkimi nowymi osobami o jego poziomie wytrenowania. Ja biegnę z tymi, którzy zaczynają by odpowiednio dostosować tempo biegu do ich możliwości, kiedy trzeba iść to idziemy, robimy rozgrzewkę, ćwiczenia. Przecież to ma być przyjemność i odpoczynek po ciężkiej pracy.

A więc do zobaczenia na ścieżkach. Od kiedy?

Zaczynamy w sobotę 29 marca 2008 r. w Parku Ludowym (zbiórka przy tablicy informacyjnej „Ścieżki Biegowe” Nike naprzeciwko stacji paliw),jeżeli ktoś nie może, zapraszam następnym razem. Zapraszam!

opracował – mak

Na zdjęciu – Piotr Kitliński, biega od zawsze, teraz zachęca i innych.