Piotr Kitliński zaprasza…

W sobotę 16.04. 2011w Lublinie po raz 6 organizuję TEST COOPERA. Chętnych proszę o zgłoszenie gotowości na mój adres mailowy piotrkit@wp.pl. To w celu zorientowania się w ilości startujących. Oczywiście w dniu TESTU również będę zapisywał. Wystarczy podać Imię i Nazwisko oraz rok urodzenia. To do tabelek.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Piotr Kitliński

Prawdopodobnie gościem na Ścieżce a zarazem być może i uczestnikiem TESTU będzie nasza olimpijka Dorota Gruca, która akurat planuje przyjazd do Lublina.

Gdyby jeszcze ktoś nie wiedział na czym polega ten test oraz jego historię w Lublinie to klikamy: http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=46&t=17507&start=345 i zdjęcia http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=46&t=17507&start=75

Pozdrawiam Piotr K.

Wikipedia

Test Coopera (czyt. test Kupera)

– próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.

Próba biegowa 12-minutowa powinna odbywać się na miękkiej nawierzchni, najlepiej na tartanie na stadionie lekkoatletycznym. Odległości powinny być wyraźnie zaznaczone co 100 m.

Trzy poniższe tabele zawierają wyniki uwzględniające wiek i płeć testowanej osoby. Sportowcy profesjonalni podlegają ocenie w odmiennych (wyższych) kryteriach.

Uwaga!

8.05.2011 roku w Werbkowicach odbędzie się Bieg Cukrownika na dystansie ok. 8 km. Oprócz biegu głównego będzie rozegranych szereg innych biegów dla dzieci i młodzieży, samorządowców, plantatorów itp.

Natomiast 29.05 w Hrubieszowie odbędzie się Bieg Herbowy na dystansie 4.200 m, Oprócz biegu głównego będzie rozegranych szereg innych biegów dla dzieci i młodzieży, w tym dla przedszkolaków!

Widzę, że dużo osób amatorsko biega w Hrubieszowie, dlatego warto zaprezentować się podczas wyżej wskazanych zawodów. Organizatorzy zapraszają!!!

***

Opracował – mak