Piotr Kitliński zaprasza do… biegania

Jak co roku podajemy do publicznej wiadomości informację dotyczącą propagowania amatorskiego biegania w Lublinie. Dzięki temu, co raz więcej ludzi wstaje z fotela i stara się pokonać kolejne kilometry w biegu. We wrześniu szykuje się wiele atrakcji na Ścieżce Biegowej, którymi chcę przyciągnąć jeszcze większą ilość wahających się. Zawsze dużą radość sprawia mi, kiedy uczestniczą w zajęciach osoby, które są związane z moim rodzinnym miastem Hrubieszowem czy powiatem. Zajęcia są bezpłatne.

Reklamy

Na zdjęciu – miejsce zajęć.

Miejsce spotkań i treningu

Sobota o godzinie 10.00 w Wąwozie LSM (od strony ul. Nadbystrzyckiej). Zbiórka przy niebieskiej tablicy informacyjnej o bieganiu.

Najbliższy program 2011 rok

10 września – pierwsze zajęcia
17 września – Test Coopera i testowanie profesjonalnego sprzętu biegowego dla uczestników zajęć
24 września – Biegi na orientację
2 października – organizuję wspólny wyjazd na największy bieg w Polsce BIEGNIJ WARSZAWO w Warszawie (ok. 10000 uczestników), można jeszcze dołączyć.

Motto
„Moi rodzice zaszczepili Mi chęć do biegania, ja chcę wszczepić tę chęć innym.”

***

Jesienią Piotr Kitliński zaprasza na Ścieżki Biegowe!!!

Od 2007 roku w Lublinie na Ścieżkach Biegowych zaczęli regularnie się spotykać biegacze-amatorzy. Akcja prowadzona jest do dnia dzisiejszego m.in. prze takie miasta jak Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin. To tylko kilka miast, które propagują bieganie wśród społeczeństwa.

W tym roku w Lublinie rozpoczęcie nowego sezonu biegowego zaplanowano na 10 września. Mimo, że przez cały okres trwania akcji (do wakacji 2012) można dołączyć do grupy biegowej, bez względu na przygotowanie, to termin wrześniowy wydaje się najlepszy.

Organizator Ścieżek Biegowych trener Piotr Kitliński (brązowy medalista Mistrzostw Świata w Canicrossie w Hiszpanii, mistrz Polski w tej dyscyplinie oraz biegu lekkoatletycznym na 1500 m, mgr historii) przygotował we wrześniu wiele atrakcji.

Pierwsze zajęcia, które odbędą się 10 września w Wąwozie LSL o godz. 10.00 to czas zgłoszenia się i określenia przez trenera stopnia wytrenowania organizmu. Nie ważne czy ktoś przebiegnie 500 metrów czy maraton, każdy traktowany jest indywidualnie i ma odpowiednio dobrany trening. Truchtamy, ćwiczymy, biegamy.

Szalenie atrakcyjnie zapowiada się spotkanie 17 września. Wtedy to na Ścieżce Biegowej będzieTESTOWANIE BUTÓW z najnowszej kolekcji biegowej firmy NIKE. Pozostawiając dowód osobisty będzie można sprawdzić na własnych nogach różne modele profesjonalnych butów biegowych.

Tego dnia dla chętnych organizowany będzie TEST COOPERA , który na Ścieżce Biegowej przeprowadzany jest dwukrotnie: wiosną i właśnie jesienią. Testem tym sprawdzamy aktualną naszą wytrzymałość. Dla wszystkich, którzy wezmą w nim udział (bez względu na wynik) przygotowane będą dyplomy i nagrody.

24 września to kolejne atrakcje dla biegaczy. W ramach zajęć rozegrane zostaną zawody: BIEG NA ORIENTACJĘ. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które należy w jak najszybszym czasie odnaleźć. Zapowiada się super zabawa, bo krótką 2 kilometrową trasę można pokonać w różnym czasie.

1 października to pokaz lekkiego treningu przed zawodami. Dlatego takie zajęcia, ponieważ uczestnicy Ścieżek Biegowych 2 października biorą udział w najliczniejszym (10 000 uczestników) w Polsce biegu BIEGNIJ WARSZAWO. Jeszcze do końca września można się zapisać na bieg i zdecydować się na wspólny wyjazd z grupą biegaczy Ścieżek Biegowych.

Zapraszam, więc do wspólnych zajęć w grupie na Ścieżce Biegowej w Lublinie.

Spotykamy się zawsze, co sobota o godzinie 10.00 w Wąwozie LSM (od strony ul. Nadbystrzyckiej). Zbiórka przy niebieskiej tablicy informacyjnej. Tuż przy trasie biegu jest parking, na którym można pozostawić bezpiecznie samochód.

Wszelkie informacje o bieganiu w Lublinie i różnych konkursach można przeczytać na www.sciezki-biegowe.pl – czytamy na stronie głównej lub wchodzimy na Forum i szukamy Lublin.

Zaprasza trener Ścieżek Biegowych
Piotr Kitliński

***

– Dzisiaj 8/09. w Radio Lublin o godz. 15.45 wywiad na w/w temat z trenerem ścieżek biegowych Piotrem Kitlińskim.

***

Opracował – mak