Plebiscyt TZ

Zostały ogłoszone wyniki XXIII Plebiscytu Sportowego „Tygodnika Zamojskiego” obejmującego swoim zasięgiem powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, krasnostawski, zamojski i miasto Zamość.

Reklamy

W plebiscycie rywalizowało 59 sportowców i 21 szkoleniowców, w tym gronie nie zabrakło przedstawicieli hrubieszowskiego sportu.

Laureaci – sportowcy:

1. Ilona Sakowicz Zam. Kl. Karate Trad.
2. Ewa Mizdal sztangistka Unii Hrub.
3. Paweł Bednarczuk Samuraj Zam. (ju jitsu)
4. Marzena Karpińska sztangistka Znicz B.
5. Emil Koszałka Sztangista Unii Hrub.
6. Michał Bednarczuk Samuraj Zam. (ju jitsu)
7. Sylwia Lalik sztangistka Unii Hrub.
8. Anna Jakubczak LA Agros Z.
9. Anna Szabat siatkarka Tomasovii
10. Piotr Typiak badminton Kiko Zam.

Laureaci – szkoleniowcy:

1. Ryszard Linek boks Hetman Zam.
2. Antoni Czerniak PC Unia Hrub.
3. Leszek Tarnawski PC Unia Hrub.
4. Piotr Nowicki Samuraj Zam. (ju jitsu)
5. Sławomir Moździoch Kiko Zam. Badminton

Zdecydowane poparcie głosujących dla sekcji podnoszenia ciężarów z naszej Unii, zaskakuje brak lekkoatletów z Rafałem Fedaczyńskim na czele, trenerzy tej sekcji nie mogli zająć jakiejkolwiek pozycji, ponieważ nikt ich do plebiscytu nie zgłosił.

Trochę historii statystycznej:

Najlepsi zawodnicy w historii plebiscytu, razem:

KOL. NAZWISKO I IMIĘ KLUB-DYSCYPLINA PKT Ile razy w pleb.
1. GRUCA DOROTA AGROS, LA 129 16
2. CIELICA SŁAWOMIR AGROS, LA 44 7
3. BĄK JUSTYNA ZNICZ, LA 35 4
4. GRESZETA ANDRZEJ UNIA, PC 35 4
5. OSUCH DARIUSZ ZNICZ, PC 34 4
6. POGUDŹ MAŁGORZATA AERO, SPADOCHR. 32 5
7. SAWA JANUSZ BIŁG., KAR. 30 4
8. ŁOŚ MARIUSZ AGROS, ZAP. 27 4
9. FEDACZYŃSKI RAFAŁ UNIA, LA 25 5
10. KUŚMIERZ ŁUKASZ ZAMO. KARATE 24 3

Najlepsi zawodnicy w historii plebiscytu,
tylko z Hrubieszowa :

KOL. NAZWISKO I IMIĘ DYSC PKT Ile x
1. GRESZETA ANDRZEJ PC 35 4
2. FEDACZYŃSKI RAFAŁ LA 25 5
3. CHWEDCZUK ANDRZEJ PC 23 4
4. MIZDAL EWA PC 20 3
5. KITLIŃSKI PIOTR LA 19 3
6. WOŹNIAK PIOTR PC 16 3
7. BRZOZOWSKA DOROTA LA 15 3
8. WYROSLAK IZABELA LA 14 3
9. MUSUR EWA LA 13 2
10. MUZYCZUK MAŁGORZATA LA 11 3
11. SIENKIEL GRZEGORZ PC 11 2

Szkoleniowcy razem:

KOL. NAZWISKO I IMIĘ KLUB-DYSC. PKT ILE x
1. LINEK RYSZARD HETMAN, Boks 51 13
2. KITLIŃSKI MAREK UNIA, LA 38 14
3. KULCZYŃSKI ANDRZEJ UNIA, LA 30 7
4. SWATOWSKI WOJCIECH AGROS, LA 27 7
5. CZERNIAK ANTONI UNIA, PC 26,5 8

Szkoleniowcy tylko z Hrubieszowa:

KOL. NAZWISKO I IMIĘ DYSC PKT ILE x
1. KITLIŃSKI MAREK LA 38 14
2. KULCZYŃSKI ANDRZEJ LA 30 7
3. CZERNIAK ANTONI PC 26,5 8
4. TARNAWSKI LESZEK PC 14,5 4
5. LEBIEDOWICZ HENRYK PC 8 3

Przypominam, kto chętny może wziąć jeszcze udział w plebiscycie piłkarskim organizowanym przez „Kronikę Tygodnia” oraz w plebiscycie na najlepszych w Hrubieszowskim sporcie w „Dzienniku Wschodnim”.

Opracował – mak

Na zdjęciu Ewa Mizdal.