Podnoszenie ciężarów: Z Unii Hrubieszów na Mistrzostwa Europy!

Od soboty, 23 września 2017 r. w Prisztinie region Kosowo trwają 4. Mistrzostwa Europy do lat 15 oraz 15. Mistrzostwa Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W turnieju startuje 117 dziewcząt i 147 chłopców z 32 krajów, w tym 26-osobowa reprezentacja Polski, a wśród nich Julia Janiak i Jakub Dziewiczkiewicz z MKS Unia w Hrubieszowie! Poniżej link do transmisji LIVE.

Reklamy

 

Jakub Dziewiczkiewicz z Hrubieszowa i Julia Janiak z Mircza wystartują na Mistrzostwach Europy w w Prisztinie (Kosowo) do lat 15 i 17, oboje startują w kategorii wiekowej do lat 15. Jest to ich pierwszy start na zawodach Międzynarodowych. Julia w tegorocznych tabelach jest na bardzo wysokiej pozycji, ma szanse medalowe, także Jakub ma szanse medalowe.

Oboje startują 29.09., Julia o 14:00 a Jakub o 19:00. Trzymajmy kciuki za naszych mocno!!! Trenerami ich są Antoni Czerniak i Leszek Tarnawski oraz jeszcze do sierpnia śp. Andrzej Greszeta!

Reklamy

TRANSMISJA_LIVE_ME U15_U17


***


mak –  Dwie osoby z Unii startuje na ME U15, ty startowałaś, co im doradzisz aby im poszło, jak najlepiej?

 

Natalia Bobrowska – Podczas takich zawodów rządzi nami ogromny stres, co nie zawsze jest korzystne, dlatego radzę, aby zdusili to uczucie i skupili się na tym, co mogą osiągnąć. Julia i Kuba mają za sobą kilka solidnie przetrenowanych obozów i są pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Trzymam za nich kciuki i mam nadzieję że zaliczą wszystkie podejścia i ustanowią nowe rekordy życiowe. Kibicujemy z całym klubem MKS UNIA Hrubieszów. Polamania sztang kochani!!!

 

***


Tak było 2 lata temu…

W dniach 2 – 8.08.2015 r. w Landskronie (Szwecja) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W tej pierwszej kategorii wiekowej Polskę reprezentowała filigranowa Natalia Bobrowska z MKS Unia w Hrubieszowie jednocześnie uczennica Gimnazjum w ZSM nr 3 w Hrubieszowie zajmując z nowymi rekordami życiowymi 6. miejsce w kategorii wagowej 44 kg z wynikami 104kg (47+57).

 

 

Opracował – mak

Foto – sekcja pc Uni Hrubieszów