Podsumowanie Ligi Tenisa Stołowego

W piątek w gościnnej sali Szkoły Podstawowej Nr 3 kolejny raz spotkali się młodzi tenisiści stołowi. Rozegrano indywidualny turniej na podsumowanie rozgrywek Powiatowej Szkolnej Ligi Szkół Ponadpodstawowych.

Reklamy

Bezkonkurencyjni okazali bracia Kowalczukowie z UKS „Ogólniak”. W finale Łukasz pokonał starszego brata Patryka. W walce o trzecie miejsce Adam Drop  pokonał  Ernesta Esinga.

W przerwie podczas turnieju odbyło się uroczyste podsumowanie kilkumiesięcznych ligowych zmagań. Dekoracji drużyn dokonał  Sekretarz Starostwa Powiatowego Pan Tomasz Ożóg.

Reklamy

Kolejność  końcowa ligi sezonu 2011/2012:

1. UKS Ogólniak – Gimnazjum, trener Zbigniew Krawczuk

2. Zespół Szkół Nr 1, trener Jacek Jaworski

3. UKS Ogólniak – Liceum, trener Zbigniew Krawczuk

4. Zespół Szkół Nr 4, trener Paweł Padkowski

5. Zespół Szkół Nr 3, trener Marcin Nowak

6. Gimnazjum Nr 1, trener Andrzej Pachla

Najlepszym zawodnikiem, z największą ilością zwycięstw, został Patryk Kowalczuk.

Odbyło się również podsumowanie konkursu  „Mistrzostwa w tenisie stołowym w mojej szkole”. Rozgrywki miały na celu przygotowanie młodzieży do udziału w turniejach tenisa stołowego na różnym szczeblu rozgrywek. Cel został osiągnięty i w części szkół powiatu hrubieszowskiego zostały zorganizowane mistrzostwa. Dokumentacją rozgrywek spłynęła do organizatorów (były to komunikaty, zestawienia, komentarze, zdjęcia).

Wyróżnione szkoły:

– Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

– Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie

– Zespół Szkół nr 4 w Hrubieszowie

– Gimnazjum Mircze

– Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie

– Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

Szkoły uczestniczące w rozgrywkach ligowych i wyróżnione w konkursie, otrzymały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego do tenisa stołowego.

Głównym fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie wsparte przez Urząd Miasta Hrubieszowa.

Organizatorzy powyższych imprez sportowych, Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” oraz Szkoła Podstawowa Nr 3, pragną gorąco podziękować sponsorom oraz wszystkim osobom, które wspierają rozwój hrubieszowskiego tenisa stołowego.

 

Organizator Zbigniew Krawczuk