Podsumowanie osiągnięć piłkarskich grup młodzieżowych MKS Unia Hrubieszów

Czas na krótkie podsumowanie naszych osiągnięć, jako klubu MKS Unia Hrubieszów. Grupy Młodzieżowe.

Reklamy

 

Powstały dwie nowe grupy tj. Żak Młodszy i Starszy, które biorą udział w turniejach organizowanych przez ZOZPN.

Pomimo tego, iż chłopcy dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną osiągają już bardzo dobre wyniki – wygrywając turnieje. W dużej mierze jest to zasługa trenerów M. Zająca oraz Ł. Kamińskiego, ale także dzieci i ich rodziców, którzy wkładają wiele wysiłku poprzez poświecony czas oraz zaangażowanie w życie klubu.

Należy także wspomnieć o dokonaniach starszych roczników, miedzy innymi grupy P. Fulary – Orlik Młodszy. Wygrywali wiele spotkań w swojej grupie, dając tym samym przekonanie, iż warto inwestować w tak młodych piłkarzy. Dzięki powstaniu owych grup, dzieci rozwijają swoja pasję oraz mile spędzają czas z rówieśnikami.

Miejscem, w którym dzieci mogły to wszystko rozwijać, były obozy organizowane przez nasz klub w okresie wakacji, przy wsparciu władz miasta. Każda z grup wybrała miejsce kilkudniowego pobytu, miedzy innymi Krasnobród, Susiec. Dzieci pod okiem trenerów, doskonaliły wiedzę taktyczną i umiejętności techniczne, w wolnym czasie nie zabrakło oczywiście wspólnych wyjść i zabaw.

Klub MKS Unia Hrubieszów, to także miejsce dla naszej młodzieży. Istnieją trzy grupy młodzieżowe tj. Młodzik Młodszy – trener J. Jaworski, Młodzik Starszy – trener P. Stadnicki oraz Junior Młodszy – trener P. Wierzbicki.

Grupa J. Jaworskiego przeszła do rozgrywek Młodzika Młodszego w okręgu zamojskim, klasyfikując się ostatecznie na szóstym miejscu.

Pozostałe grupy młodzieżowe rozgrywają swoje mecze w lidze wojewódzkiej, mierząc się z najlepszymi zespołami województwa lubelskiego. Tak wysokie osiągnięcie na pewno motywuje młodsze grupy oraz udowadnia, że szkolenie młodych piłkarzy organizowane przez klub przynosi efekty. Rezultatem tego, jest powołanie trzech zawodników Unii do kadry województwa lubelskiego.

Klub Unia Hrubieszów, aby mógł funkcjonować i przynosić takie wyniki, wymagał współpracy wielu osób. Począwszy od przedstawicieli lokalnych władz sportowych, rodziców, trenerów, kończąc na najważniejszych, bez których było by to niemożliwe – młodych piłkarzy. To oni będą kiedyś reprezentować nasze miasto i to właśnie oni są przyszłością naszego klubu.


źródło: http://mksuniahrubieszow.futbolowo.pl