Podsumowanie powiatowego plebiscytu sportowego 2011

Dnia 5.06.2012 r. podczas uroczystej sesji samorządów lokalnych zorganizowanej z okazji Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012” odbyło się podsumowanie Plebiscytu na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów za sezon 2011 powiatu hrubieszowskiego, organizowanego od 1999 r. przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Publikujemy również klasyfikację historyczną.

Reklamy

Kolejność czołówki – 2011:

Zawodnicy:

1. Paweł Szostak – 5024 UNIA Hrubieszów / lekkoatletyka

2. Artur Kern – 4422 MKS UNIA Hrubieszów / lekkoatletyka

3. Wiktoria Ciesielczuk – 4344 UNIA Hrubieszów / lekkoatletyka

4. Albin Zacharczuk – 3437 UNIA Hrubieszów / lekkoatletyka

5. Jan Zderkiewicz – 2847 Hrubieszów na Rowerach / kolarstwo

6. Ewa Mizdal – 2393 UNIA Hrubieszów / podnoszenie ciężarów

7. Patryk Fijołek – 2347 Hrubieszowska Sekcja Karate Kyokushin

8. Marek Jarzyński – 2262 Ogólniak Hrubieszów / tenis stołowy

9. Marcin Lebiedowicz – 1707 UNIA Hrubieszów / piłka nożna

10 Joanna Chodun – 1616 Hrubieszowska Sekcja Karate Kyokushin

11. Wąsiel Józef – 1569 Mircze/lekkoatletyka

12. Sołtysiak Wojciech  – 1455 Hrubieszów/brydż sportowy

13. Fijołek Bartłomiej – 1363 Hrubieszowska Sekcja Karate Kyokushin

14. Oliwiak Beata – 1362 WTZ Kusy Hrubieszów/tenis stołowy

15. Kucy Paweł – 1150 Huragan Hrubieszów/piłka nożna

16. Ptak Jacek – 1112 Huragan Hrubieszów/ piłka nożna

17. Popławski Szymon – 937 Ogólniak Hrubieszów/koszykówka

18. Skorupski Michał – 754 Hrubieszowska Sekcja Karate Kyokushin

19. Sarzyński Adam – 605 Unia Hrubieszów/podnoszenie ciężarów

20. Lalik Sylwia – 490 Unia Hrubieszów/podnoszenie ciężarów

 

Ponadto nominowani byli:

Barczuk Grzegorz – piłka siatkowa, ,,Kresy’’ Dołhobyczów

Bień Matylda – karate, Sekcja karate -Hrubieszów

Bosowski Kajetan – karate, Sekcja karate -Hrubieszów

Chudzik Marlena – podnoszenie ciężarów, MKS ,,UNIA’’ Hrubieszów

Dyrda Iga – podnoszenie ciężarów, MKS ,,UNIA’’ Hrubieszów

Jabłoński Piotr – piłka siatkowa, ,,Kresy’’ Dołhobyczów

Jakubasz Anna – podnoszenie ciężarów, MKS ,,UNIA’’ Hrubieszów

Jasik Michał – karate, Sekcja karate Hrubieszów

Juszczak Bartłomiej – piłka koszykowa UKS ,,Ogólniak’’

Kondziołka Marcin – podnoszenie ciężarów, MKS ,,UNIA’’ Hrubieszów

Kowalczuk Patryk – tenis stołowy, UKS ,,Ogólniak’’

Kusztykiewicz Krzysztof – karate, Sekcja karate Hrubieszów

Łysiak Wojciech – piłka nożna, ,,Płomień – Spartan’’ Nieledew

Musiał Piotr – piłka nożna, ,,Kryształ ‘’ Werbkowice

Pachniewski Marcin – brydż sportowy , Hrubieszowska Sekcja brydża sportowego

Piasecka Anna – podnoszenie ciężarów, MKS ,,UNIA’’ Hrubieszów

Pietrusiewicz Mikołaj – karate, Hrubieszowska sekcja karate

Poterucha Aleksander – piłka nożna, ,,Płomień – Spartan’’ Nieledew

Pryl Paweł  – piłka nożna, ,,Andoria’’ Mircze

Ptak Jacek – piłka nożna, ,,Huragan ‘’ Hrubieszów

Rudnicki Mateusz – podnoszenie ciężarów, MKS ,,UNIA’’ Hrubieszów

Sitarz Kamil – piłka nożna, ,,Andoria’’ Mircze

Slażyńska Matylda – karate, Hrubieszowska sekcja karate

lażyński Mikołaj – karate, Hrubieszowska sekcja karate

Słowik Konrad – karate, Hrubieszowska sekcja karate

Solarski Jakub – karate, Hrubieszowska sekcja karate

Steciuk Michał – piłka siatkowa, ,,Kresy’’ Dołhobyczów

Suchodolski Robert – piłka nożna, ,,Kryształ’’ Werbkowice

Tyszko Agata – podnoszenie ciężarów, MKS ,, UNIA’’ Hrubieszów

Węziński Patryk – piłka siatkowa, ,,Kresy’’ Dołhobyczów

Wielosz Piotr – modelarstwo, UKS ,,Orlik’’ Hrubieszów

Wołos Jan – karate, Hrubieszowska sekcja karate

 

Łącznie – 51 osób

 

Kilka pytań – Wiktoria Ciesielczuk:

 

Rok wcześniej zajęłaś 1 miejsce a obecnie 3., zmartwiłaś się?

– Bardzo się cieszę, że zajęłam 3 pozycję, ponieważ jest to dla mnie również bardzo wysokie docenienie moich osiągnięć.

 

Na co liczysz w plebiscycie za sezon 2012?

– Nadal trenuję i staram się w zawodach wypadać jak najlepiej, a głosowanie za sezon 2012 będzie zależało od głosujących.

 

Którą dyscyplinę sportową wolisz lekkoatletykę czy kolarstwo?

– Ciężko jest mi wybrać, ponieważ obie dyscyplina lubię, ale jestem jeszcze młodą zawodniczką, więc w końcu będę musiała wybrać, dzisiaj nie wiem.

 

Dlaczego trenujesz ?

– Ćwiczę dla siebie, bo lubię, ale kibicują mi rodzice, co dodaje mi motywacji, aby dalej trenować.

 

Co zrobisz, jakby za kilka lat pokonała cię siostra Oliwia?

– No cóż wtedy jej pogratuluję, ale trenować będę wówczas jeszcze mocniej, aby się zrewanżować!

 

 

Kolejność – Trenerzy za sezon 2011:

1 Andrzej Kulczyński 2232 MKS UNIA Hrubieszów / lekkoatletyka

2. Zbigniew Krawczuk 2190 UKS Ogólniak Hrubieszów / tenis stołowy

3. Krzysztof Brudnowski 1452 GKS Kresy Dołhobyczów / piłka siatkowa

4. Marcin Nowak 1202 MKS UNIA Hrubieszów / piłka nożna

5. Marek Wołos 1172 Hrubieszowska Sekcja Karate Kyokishin

6. Śliwiński Mieczysław – 936 WTZ Kusy Hrubieszów/ tenis stołowy

7. Gis Robert – 826 Huragan Hrubieszów/piłka nożna

8. Wołos Zdzisław – 522 Grot Werbkowice/karate kyokushin

9. Wierzbicki Piotr – 509 Andoria Mircze/piłka nożna

10. Czerniak Antoni – 427 Unia Hrubieszów/podnoszenie ciężarów

 

Ponadto nominowani byli:

Andrzej Greszeta (Unia, ciężary), 

Leszek Kryszczuk (Orlik, modelarstwo), 

Jacek Szczyrba (Kryształ, piłka nożna), 

Leszek Tarnawski (Unia, ciężary), 

Janusz Wójcicki (Płomień, piłka nożna).

 

Łącznie – 15 osób

 

W historii…

 

Plebiscyt powiatowy

– zawodnicy – po 13 edycjach:

 

1. Rafał Fedaczyński la, Unia 9 – 82

2. Ewa Mizdal pc, Unia 7 – 51

3. Artur Kern la, Unia 6 – 46

4. Sylwia Dąbrowska la, Unia 4 – 29

5. Justyna Paczała la, Unia 4 – 29

6. Sylwia Lalik pc, Unia 4 – 27

7. Aneta Tetrycz la, Unia 5 – 25

8. Marek Wąsiel la, Unia 3 – 23

9. Eryk Pietrusiński tr.s., Kryształ 2 – 19

10. Wiktoria Ciesielczuk la, kol. Unia, HnR 2 – 18

11. Ewa Paczała la, Unia 2 – 15

12. Rafał Kurowski tr.s., Kryształ 2 – 15

13. Mateusz Ślązak pn, Unia 2 – 15

14. Paweł Szostak LA Unia 2 – 15

15. Kamil Bełz la, Unia 2 – 14

16. Anna Śliwińska tr.s., Kryształ 2 – 13

17. Patryk Krygiel PN Unia 2 – 13

18. Damian Kaczanowski UN Grześ 2 – 12

19. Małgorzata Muzyczuk la, Unia 3 – 12

20. Kamil Lebiedowicz la, Unia 2 – 11

21. Monika Machometa un, Grześ 2 – 11

22. Marcin Lebiedowicz PN Unia 2 – 11

Kolejno: Miejsce, Imię, nazwisko, dyscyplina, klub, Ile razy w 10-tce, suma punktów

Punkty w historii plebiscytu zdobyły 72 osoby.

 

Plebiscyt powiatowy

 trenerzy po 13 edycjach

 

1. Antoni Czerniak PC Unia 10 – 41

2. Andrzej Kulczyński la Unia 9 – 31

3. Marek A. Kitliński la Unia 7 – 30

4. Leszek Tarnawski PC Unia 8 – 26

5. Małgorzata Muzyczuk LA Unia 5 – 10

6. Mirosław Szuper PN Unia 3 – 7

7. Marcin Nowak PN Unia 3 – 7

8. Eryk Pietrusiński TS Kryształ                       2 – 6

9. Zbigniew Krawczuk TS. PK OKS Ogólniak Hr. 3 – 6

10. Marek Wołos Hrub. Klub Karate Kyokushin          2 – 6

Kolejno: Miejsce, imię, nazwisko, dyscyplina, klub, ile razy w 10-tce, suma punktów

Punkty w historii plebiscytu zdobyło 21 osób.

 

Kto ile razy wygrał w 13 edycjach?

 

Zawodnicy

1. Rafał Fedaczyński la, Unia – 4

2. Ewa Mizdal pc, Unia – 3

3. Sylwia Dąbrowska la, Unia – 2

4-7. Artur Kern la, Unia

Eryk Pietrusiński tr. sił. Kryształ

Wiktoria Ciesielczuk la, kol., Unia, HnR po 1

 

Szkoleniowcy

1. Antoni Czerniak pc, Unia – 5

2. Marek A. Kitliński la, Unia – 4

3. Andrzej Kulczyński – la, Unia – 2

4-5. Leszek Tarnawski pc, Unia

Marek Wołos – Karate kyokishin po 1 razie

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – najlepsi szkoleniowcy w powiecie hrubieszowskim za sezon 2011.