Podsumowanie sezonu sekcji modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

W roku 2022 zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” wystartowali w zawodach i konkursach na różnych szczeblach.

Wyróżniający się zawodnicy są członkami Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Do największych sukcesów zaliczyć można: zdobycie złotego medalu i tytuł Drużynowego Mistrza Europy w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Macedonii w klasie modeli F1B oraz zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w roku 2022 przez instruktora Leszka Kryszczuka. Zawody zostały rozegrane w 30 krajach, zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Lotniczej. (FAI Free Flight World Cup 2022).

Dorobek medalowy sekcji modelarskiej w roku 2022 przedstawia się następująco: złote medale 10, srebrne medale 7, brązowe medale 15. Medale zostały zdobyte na zawodach rangi Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, Pucharu Świata, Pucharu Polski oraz Ogólnopolskich w klasach modeli F1A, F1B, F1Q, F1H, F1G, F1A/M, F1N, S6A, P30 we wszystkich grupach wiekowych indywidualnie jak i drużynowo. Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych: 3 miejsce Kacper Hołuj w klasie modeli F1G, Paweł Gumieniak w klasie modeli rakiet S6A, Karol Kowalski w klasie modeli F1Q/M oraz 2 miejsce Paweł Gumieniak w klasie modeli F1H. Drużyna w składzie: Kacper Hołuj, Paweł Gumieniak, Karol Kowalski i Kacper Maciejczyk zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych. W 87 Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów, Kacper Maciejczyk w klasie modeli F1Q zdobył 1 miejsce i tytuł Mistrz Polski, Karol Kowalski zajął 3 miejsce. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klasy F1A Standard dla Juniorów: Paweł Gumieniak zajął 1 miejsce i otrzymał tytuł Mistrza Polski. Drużyna UKS „Jedynka” zajęła 2 miejsce. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających rozgrywanych w Kietrzu; drużyna w składzie Paweł Gumieniak Kowalski Karol Piotr Wielosz-Hałasa drużynowo zajęła 3 miejsce. Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N Kacper Maciejczyk w kategorii wiekowej junior młodszy zajął 3 miejsce, drużyna w składzie: Kacper Maciejczyk, Kacper Hołuj oraz Karol Kowalski zajęła 1 miejsce i wywalczyła tytuł Drużynowy Mistrz Polski.

­

Pozostali modelarze, którzy corocznie odbywają szkolenie, uczestniczą w zawodach o zasięgu ogólnopolskim, osiągając znaczące sukcesy w kategorii modeli swobodnie latających.

Jak co roku, w miesiącu czerwcu, wręczono zawodnikom sekcji modelarskiej jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta Hrubieszowa za szczególne osiągnięcia sportowe. Modelarze, którzy otrzymali stypendium to: Paweł Gumieniak, Kacper Hołuj, Kacper Kaczmarek, Karol Kowalski, Kacper Maciejczyk, Mateusz Mięczak, Karol Szumiata.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do działalności naszego klubu. Podziękowania kierujemy, także w stronę rodziców modelarzy oraz samych modelarzy, bez udziału których nasze sukcesy nie miałyby miejsca.