Podsumowano Piłkarski Plebiscyt Kroniki Tygodnia 2013

W piątkowy wieczór 28.02.2014 r. w Sali widowiskowej 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego odbyła się Gala XIV Plebiscytu Piłkarskiego „Kroniki Tygodnia”. M.in. na wysokich miejscach zostali wyróżnieni Robert Suchodolski i Maciej Wójtowicz – obaj z Kryształu Werbkowice oraz MKS Unia Hrubieszów, jako zespół.

Reklamy


Wyniki XIV Plebiscytu Piłkarskiego Kroniki Tygodnia – rok 2013

 

PIŁKARZ ROKU

1. Łukasz Bartoszyk – bramkarz (Tomasovia) – 672 głosy,

2. Przemysław Gałka (AMSPN Hetman Zamość) – 590,

3. Robert Suchodolski – bramkarz(Kryształ Werbkowice) – 347,

4. Tomasz Przeworski (Kryształ Werbkowice) – 284,

5. Rafał Kycko (AMSPN Hetman Zamość) – 227,

6. Piotr Fulara (Omega Stary Zamość) – 198,

7. Tomasz Albingier (Roztocze Szczebrzeszyn) – 192,

8. Krystian Oleszczuk (Unia Hrubieszów) – 185,

9. Sebastian Skrzypek (Łada 1945 Biłgoraj) – 170,

10. Arkadiusz Kusiak (Grom Różaniec) – 168,

11. Norbert Raczkiewicz (Tomasovia) – 158,

12. Andrzej Świerczyński (Sokół Zwierzyniec) – 130.

13. Artur Cieślik (Dan-Mar Huczwa Tyszowce) – 124,

14. Piotr Borowiak (Korona Łaszczów) – 54,


TRENER ROKU

1. Ireneusz Zarczuk (Łada) – 739 głosów.

2. Jacek Paszkiewicz (Dan-Mar Huczwa/AMSPN Hetman) – 659,

3. Bogdan Antolak (Grom) – 586,

4. Jacek Szczyrba (Kryształ) – 553,

5. Tomasz Orłowski (Tomasovia) – 328,

6. Marcin Nowak (Unia) – 156,

7. Zbigniew Kuczyński (Korona Łaszczów) – 150,

8. Ernest Chomicz (Sokół) – 127,

 9. Dariusz Herbin (Omega) – 114,

10. Marek Hyz (Victoria/Łukowa Chmielek) – 87,


DRUŻYNA ROKU

1. AMSPN Hetman Zamość – 805 głosów,

2. Tomasovia – 657,

3. Unia Hrubieszów – 483,

4. Grom Różaniec – 375,

5. Łada Biłgoraj – 314,

6. Kryształ Werbkowice – 268,

7. Huczwa Tyszowce – 212

8. Roztocze Szczebrzeszyn – 122,

9. Sokół Zwierzyniec – 111,

10. Gryf Gmina Zamość – 89,

11. Sparta Wożuczyn – 63,


ODKRYCIE ROKU

1. Przemysław Dębski (AMSPN Hetman) – 679 głosów

2. Maciej Wójtowicz (Kryształ) – 601,

3. Piotr Bajwoluk (Dan-Mar Huczwa Tyszowce) – 496,

4. Przemysław Dębicki (AMSPN Hetman) – 479 głosów,

5. Mateusz Herda (juniorzy AMSPN Hetmana) – 463,

6. Damian Ziółkowski (Dan-Mar Huczwa) – 356.

7. Jakub Grasza (Grom) – 254,

8. Arkadiusz Smoła (Tomasovia) – 181,

9. Damian Otręba (Unia) – 156.

10. Bartłomiej Hajduk (Łada) – 134,

11. Paweł Lis (Olimpia Miączyn) – 96,

12. Dariusz Paniak (Cosmos Józefów) – 83.

 

Nagrody, m.in. ufundowali i wręczali: Tadeusz Garaj – burmistrz Hrubieszowa, Andrzej Barczuk – przewodniczący rady powiatu hrubieszowskiego, Lech Bojko – wójt Gminy Werbkowice, Edward Wyłupek – dyr. Cukrowni Werbkowice. Galę uświetnił m.in. występ zespołu Arabeska z Mircza.

    


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Maciej Wójtowicz został sklasyfikowany na 2 pozycji w klasyfikacji „Odkrycie roku” (zdj. mak).