Podsumowano – Piłkarski Plebiscyt Kroniki Tygodnia 2014 oraz wyróżnienia Kapituły ZOZPN

W piątkowy wieczór 13.02.2015 r. w Sali widowiskowej 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego odbyła się Gala XV Plebiscytu Piłkarskiego „Kroniki Tygodnia” oraz wręczono wyróżnienia aż w 11. kategoriach Kapituły Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i trzeba uważać, aby nie pomylić tych uroczystości. W Plebiscycie głosujący zadecydowali, że najlepszym zespołem została wybrana Unia Hrubieszów, a puchar odebrał prezes klubu p. Zdzisław Kosakowski. Natomiast w drugim wydarzeniu szczególnie cieszył się trener Kryształu Werbkowice Jacek Szczyrba, ale i jeszcze kilka dalszych osób, o czym poniżej.

Reklamy

 

Tak głosowali Czytelnicy „Kroniki Tygodnia”


PIŁKARZ ROKU

Przemysław Dębicki (AMSPN Hetman Zamość) 885
Piotr Fulara (Unia Hrubieszów) 734
Patryk Dorosz (Victoria Łukowa Chmielek) 445
Arkadiusz Kusiak (Grom Różaniec) 257
Łukasz Bartoszyk (Tomasovia) 206
Sebastian Skrzypek (Łada 1945 Biłgoraj) 114
Łukasz Mikulski (Omega Stary Zamość) 80
Stanisław Rybka (Kryształ Werbkowice) 78
Piotr Sasim (Ostoja Skierbieszów) 63
Kamil Droździel (Igros Krasnobród) 28


ODKRYCIE ROKU

Kamil Mroczek (Olimpia Miączyn) 803
Patryk Kierepka (AMSPN Hetman Zamość) 751
Wojciech Mazur (Roztocze Szczebrzeszyn) 399
Adrian Dziura (Victoria Łukowa Chmielek) 203
Michał Wiejak (Unia Hrubieszów) 130
Adrian Szopa (Gryf Gmina Zamość) 123
Szymon Dec (Kryształ Werbkowice) 101
Michał Blicharz (Łada Biłgoraj) 89
Bartłomiej Buczak (Igros Krasnobród) 78
Mateusz Decyk (Włókniarz Frampol) 67
Patryk Wróbel (Grom Różaniec) 60
Damian Karwacki (Tomasovia) 48
Michał Kosiński (Sokół Zwierzyniec) 38


TRENER ROKU

Piotr Welcz (juniorzy starsi Olimpii Miączyn) 808
Jerzy Bojko (kobiety Korony Łaszczów) 567
Andrzej Rycak (AMSPN Hetman Zamość) 468
Marcin Nowak (Unia Hrubieszów) 245
Krzysztof Rysak (Gryf Gmina Zamość, Omega Stary Zamość) 186
Jacek Szczyrba (Kryształ Werbkowice) 151
Bogdan Antolak (Grom Różaniec) 145
Ireneusz Zarczuk (Łada Biłgoraj) 138
Jacek Paszkiewicz (Igros Krasnobród) 72
Jan Złomańczuk (AMSPN Hetman Zamość, Tomasovia) 61
Zenon Tchórzewski (Włókniarz Frampol) 49


DRUŻYNA ROKU

Unia Hrubieszów 756
AMSPN Hetman Zamość 497
juniorzy starsi Olimpii Miączyn 482
kobiety Korony Łaszczów 356
Tomasovia 234
Grom Różaniec 190
Kryształ Werbkowice 176
Łada 1945 Biłgoraj 78
Gryf Gmina Zamość 66
Omega Stary Zamość 55



Dotychczasowi zwycięzcy Plebiscytu Piłkarskiego ”Kroniki Tygodnia”

PIŁKARZ ROKU

2000 – Marcin Pudysiak (Hetman Zamość)

2001 – Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość)

2002 – Mariusz Pliżga (Hetman Zamość)

2003 – Jarosław Czarniecki (Hetman Zamość)

2004 – Andrzej Rycak (Nord 98 Wysokie)

2005 – Artur Chałas (Hetman Zamość)

2006 – Ireneusz Zarczuk (Łada Biłgoraj)

2007 – Jakub Cieciura (Hetman Zamość)

2008 – Rafał Turczyn (Hetman Zamość)

2009 – Kamil Rozmus (AMSPN Hetman Zamość)

2010 – Łukasz Sękowski (Spartakus Szarowola, Omega Stary Zamość)

2011 – Mariusz Kycko (AMSPN Hetman Zamość)

2012 – Przemysław Gałka AMSPN Hetman Zamość

2013 – Łukasz Bartoszyk Tomasovia

2014 – Przemysław Dębicki AMSPN Hetman Zamość


TRENER ROKU

2000 – Marian Cisło (Unia Hrubieszów)

2001 – Włodzimierz Gąsior (Hetman Zamość)

2002 – Marian Cisło (Sparta Wożuczyn)

2003 – Robert Kulik (Hetman Żółkiewka, Echo Zawada)

2004 – Grzegorz Wesołowski (Hetman Zamość)

2005 – Zbigniew Kuczyński (Granica Lubycza Królewska)

2006 – Stanisław Pryciuk (Tomasovia Tomaszów Lubelski)

2007 – Michał Furlepa (Olender Sól)

2008 – Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)

2009 – Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)

2010 – Michał Furlepa (Olender Sól)

2011 – Dariusz Herbin (Omega Stary Zamość)

2012 – Bohdan Bławacki Tomasovia

2013 – Ireneusz Marczuk Łada 1945 Biłgoraj

2014 – Piotr Welcz Olimpia Miączyn

DRUŻYNA ROKU

2006 – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy starsi)

2007 – Olender Sól (klasa okręgowa)

2008 – AMSPN Hetman Zamość (trampkarze starsi)

2009 – AMSPN Hetman Zamość (juniorzy starsi)

2010 – Huczwa Tyszowce (IV liga)

2011 – Tomasovia Tomaszów Lubelski (III liga)

2012 – Omega Stary Zamość (IV liga) ( tym Piotr Fulara i Łukasz Kamiński)

2013 – AMSPN Hetman Zamość

2014 – MKS Unia Hrubieszów


ODKRYCIE ROKU

2010 – Damian Podolak Kryształ Werbkowice

2011 – Krystian Szura AMSPN Hetman Zamość

2012 – Łukasz Ramian Omega Stary Zamość

2013 – Przemysław Dębicki AMSPN Hetman Zamość

2014 – Kamil Mroczek Olimpia Miączyn

 


ZAMOJSKA GALA PIŁKARSKA XV PLEBISCYTU PIŁKARSKIEGO KRONIKI TYGODNIA

ZAMOŚĆ, 13 LUTEGO 2015 ROK KLUB BATALIONOWY

 

WYRÓŻNIENIA KAPITUŁY  ZAMOJSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

 

SAMORZĄDY POWIATOWE

1. Pan Marian Tokarski, starosta powiatu biłgorajskiego

2. Pan Józef Kuropatwa, starosta powiatu hrubieszowskiego

3. Pan Jan Kowalczyk, starosta powiatu tomaszowskiego

4. Pan Henryk Matej, starosta powiatu zamojskiego.

 

SAMORZĄDY MIEJSKO-GMINNE

1. gm. Lubycza Królewska – wójt Tomasz Leszczyński

2. gm. Hrubieszów – wójt Jan Mołodecki

3. m. Hrubieszów – burmistrz Tomasz Zając

4. gm. Zamość – wójt Ryszard Gliwiński

5. gm. Księżpol wójt Lech Rębacz

 

DZIAŁACZE

1. Stanisław Kapka (LKS Orion Dereźnia Solska)

2. Mieczysław Kostecki (GKS Huragan Hrubieszów)

3. Robert Kupczak (LKS Grom Różaniec)

4. Robert Semeniuk (MLKS Kryształ Werbkowice)

5. ks. Tomasz Winogrodzki (DKS Gaudium Zamość)


SPONSORZY

1.Tomasz Bober – Agrotex – sponsor kobiecej drużyny Korony Łaszczów

2. Krzysztof Goch – Granex – sponsor Omegi Stary Zamość

3. Piotr Kot – PW KOT – sponsor Kryształu Werbkowice

4. Krajowa Spółka Cukrowa w Toruniu – sponsor Kryształu Werbkowice (dyrektor Cukrowni Werbkowice Eward Wyłupek)

5. Stanisław Miazga – Przedsiębiorstwo Budowlane z Dzierżoniowa – sponsor Włókniarza Frampol

 

TRENERZY

Nominacje w tej kategorii otrzymali:

1. Bogdan Antolak (LKS Grom Różaniec)

2. Marcin Nowak (Unia Hrubieszów)

3. Andrzej Rycak (AMSPN Hetman Zamość)

4. Jacek Szczyrba (Kryształ Werbkowice)

5. Zenon Tchórzewski (Włókniarz Frampol)

LAUREAT: JACEK SZCZYRBA

 

KOBIECA PIŁKA NOŻNA

Nominowane:

1. Klaudia Boba (GLKS Omega Stary Zamość)

2. Klaudia Koryszko (MLKS Kryształ Werbkowice)

3. Monika Ostapińska (GKS Potok Sitno)

4. Paulina Stojko (ŁKS Korona Łaszczów)

LAUREATKA: PAULINA STOJKO

 

PIŁKARZ KLASY B

Nominowani:

GRUPA I

1. Mirosław Brodaczewski (KS Tur Turobin)

2. Wojciech Leśniak (GKS Błękitni Obsza)

GRUPA II

1. Łukasz Kupiec (ULKS Zryw Ulhówek)

2. Damian Monastyrski (LKS Orion-Stihl Jacnia)

LAUREAT: MIROSŁAW BRODACZEWSKI

 

PIŁKARZ KLASY A

Nominowani:

GRUPA I

1. Karol Karólak (LKS Cosmos Józefów)

2. Paweł Popik (Stowarzyszenia Delta Nielisz)

GRUPA II

1. Andrzej Całka (GLKS Płomień Spartan Nieledew)

2. Damian Łakus (LKS Orkan Bełżec)

LAUREAT: KAROL KARÓLAK

 

KLASA OKRĘGOWA

Lista nominowanych:

1. Piotr Fulara (MKS Unia Hrubieszów)

2. Arkadiusz Kusiak (LKS Grom Różaniec)

3. Marek Margol (MGKS Igros Krasnobród)

4. Krystian Oleszczuk (MKS Unia Hrubieszów)

5. Bartosz Stefanik (ŁKS Korona Łaszczów)

6. Daniel Waga (STS Gryf Gmina Zamość)

LAUREAT: PIOTR FULARA

 

III i IV LIGA

Nominowani:

1. Przemysław Dębicki (AMSPN Hetman Zamość)

2. Dawid Konopka (Łada 1945 Biłgoraj)

3. Łukasz Mikulski (GLKS Omega Stary Zamość)

4. Robert Suchodolski (MLKS Kryształ Werbkowice)

5. Marcin Żurawski (TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski)

LAUREAT: PRZEMYSŁAW DĘBICKI

 

SĘDZIOWIE

Nominowani:

1. Piotr Burak

2. Arkadiusz Łaszkiewicz

3. Marcin Kluk

4. Piotr Lipczuk

5. Mariusz Słoboda

LAUREAT: PIOTR BURAK

 

 

Nagrody i okolicznościowe puchary wręczali min.: Gość Specjalny: Dyrektor Departamentu ds. Mediów i Marketingu PZPN Janusz Basałaj, Prezes LZPN Zbigniew Bartnik, Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, Wiceprezes ZOZPN ds. Organizacyjnych Edmund Kawka, Wiceprezes ds. Szkoleniowych ZOZPN Jerzy Bojko, Sekretarz Zarządu ZOZPN Tadeusz Gontarz, Członek Zarządu i OKS ZOZPN Andrzej Duda, Członek Zarządu ZOZPN Kazimierz Małyska. Od strony samorządowej wyróżnienia i nagrody wręczali: Starosta Zamojski Henryk Matej, Wicestarosta Biłgorajski Jarosław Piskorski, Wicestarosta Tomaszowski Jerzy Wereszczak,Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego Stanisław Sitarz

Przybyli na uroczystość mieli okazję relaksować się podczas występu kabaretu „Szara Eminencja” z Werbkowic, a późnie do samego rana był ballllllllll…

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)