POLSKA BIEGAła 2009 z Audycją Sportową Ole w Krasnobrodzie

HrubieszówKrasnobród

Reklamy

Za nami kolejna, piąta edycja biegu ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, która ma przekonać Polaków do biegania oraz propaguje zdrowy i aktywny tryb życia. Do tej pory, w kolejnych edycjach akcji, wystartowało łącznie ponad sto tysięcy biegaczy. Obecny rok przyniósł nam 544 biegi.

Organizatorami akcji „Polska Biega” są: Gazeta Wyborcza, TVP SPORT i Radio ZET. W tym roku sztabem regionalnym (sztab zamojsko-krasnobrodzki) została załoga Audycji Sportowej Ole, która nadawana jest w Katolickim Radiu Zamość 90,1 fm we wtorki od 19:45.

Podczas zawodów zorganizowanych w Krasnobrodzie w ramach regionalnej edycji akcji „Polska Biega 2009” zwyciężył Zbigniew Olszewski z Krasnobrodu, drugi był Patryk Momot z Łabuń – zawodnik Agrosu Zamość, a trzeci Jan Kuna z Zamościa. Wystartowało 20 zawodników, głównie amatorów. Wszyscy pokonali dystans 4 km i dobiegli do mety. Najmłodszy uczestnik miał 14 lat, najstarszy 45. Trasa zaczynała się w centrum Krasnobrodu aby ludzie zauważyli, że istnieje taka akcja jak „Polska Biega”, a rywalizację oficjalnie ogłosił Burmistrz Krasnobrodu Pan Janusz Oś. Zwycięzca biegu powiedział: „Przy tym się dobrze czuję. Ciągle powtarzam, że bieganie jest dobre na niepogodę ducha. Lekkoatletyka czy bieganie po krzakach nie są widowiskowe jak piłka nożna ale to się robi dla siebie.” Takie podejście powinna mieć cała społeczność. Jasiek (stanął na najniższym stopniu podium) dodał, że „bieganie mimo dużego wkładu sił uczy pokory w stosunku do samego siebie” i zaprasza za rok.

Jeden z organizatorów akcji – Tomasz Pakuła, przyznaje, że spodziewał się większej liczby biegaczy. Dodał, że trudno jest zachęcić ludzi do biegania ale liczy na to, że za rok liczba uczestników będzie co najmniej trzy razy większa. My także mamy taką nadzieję! Dziękujemy sponsorom, patronom medialnym oraz wszystkim, którzy mieli wkład w akcję „Polska Biega 2009 – sztab zamojsko/krasnobrodzki” i okazali pomoc przy organizacji imprezy.

Ze sportowymi pozdrowieniami,
Załoga Audycji Sportowej Ole!

P.S. W ramach akcji „Polska Biega” działa profesjonalna internetowa platforma poświęcona bieganiu – www.polskabiega.pl, która w założeniu ma skupiać wszystkie osoby zainteresowane bieganiem. Użytkownicy mogą m.in. zakładać na niej prywatne blogi i strony, wymieniać się doświadczeniami, umawiać na biegi i treningi.

Zdjęcia z „Polska Biega 2009” w Krasnobrodzie

Tutaj >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009