Polskie rankingi sztangistek za sezon 2011

Portal internetowy „Polska sztanga” przedstawił rankingi najlepszych w Polsce sztangistek w różnych kategoriach wagowych, jak i wiekowych. Dwukrotnie na czele tabel, z rekordami Polski jest znakomita zawodniczka hrubieszowskiej Unii, pochodząca z Moniatycz Ewa Mizdal. Oprócz niej na wysokich pozycjach znajdują się i inne reprezentantki tego klubu.

Reklamy

Seniorki

Kat. 48 kg
1 KARPIŃSKA Marzena 88 Znicz Biłgoraj 183 05.11. Paryż
2 FELEDYN Katarzyna 93 Wisła Puławy 150 11.09. Bukareszt
3 LALIK Sylwia 87 Unia Hrubieszów 146 01.10. Siedlce
4 JASTRZĘBSKA Wioleta 92 WLKS Siedlce 146 01.10. Siedlce

Kat. 69 kg
1 MIZDAL Ewa 87 Unia Hrubieszów 228 09.11. Paryż
2 LEŚNIEWSKA Anna 85 Mazovia Ciechanów 204 05.03. Ciechanów
3 OSTAPSKA Katarzyna 88 Tytan Oława 202 01.10. Siedlce
4 MISTERSKA-ZASOWSKA Dominika 79 WLKS Siedlce 201 05.03. Ciechanów

Kat. 75 kg
1 MIZDAL Ewa 87 Unia Hrubieszów 228 01.10. Siedlce
2 LURKA Oktawia 90 Lechia Sędziszów Młp. 203 11.06. Biłgoraj
3 WIEJAK Małgorzata 92 Wisła Puławy 202 11.06. Biłgoraj

Kat. +75 kg
1 BAGIŃSKA Sabina 85 Unia Hrubieszów – wypożyczenie 222 05.03. Ciechanów
2 PORTKA Katarzyna 91 Znicz Biłgoraj 216 06.07. Penang
3 PASKO Magdalena 91 Lechia Sędziszów Młp. 216 28.05. Puławy

Klasyfikacja zawodniczek wg punktacji Sinclaira
1 KARPIŃSKA Marzena 88 Znicz Biłgoraj 281,1 pkt.
2 KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA Aleksandra 82 Zawisza Bydgoszcz 273,3
3 MIZDAL Ewa 87 Unia Hrubieszów 68,6 269,4
4 ŁOCHOWSKA Joanna 88 UKS Zielona Góra 267,1
5 MISTERSKA-ZASOWSKA Dominika 79 WLKS Siedlce 258,7

18 BAGIŃSKA Sabina 85 Unia Hrubieszów 27,3

***

Juniorki
(ur. 1991-1992r.)

Kat. 48 kg
1 JASTRZĘBSKA Wioleta 92 WLKS Siedlce 146 01.10. Siedlce
2 KUKAWSKA Karolina 91 AZS-AWF Biała Podlaska 115 21.05. Biała Podlaska
3 PIASECKA Anna 92 Unia Hrubieszów 108 28.05. Puławy
4 KAŁMUCKA Weronika 92 Promień Opalenica 106 28.05. Puławy
5 DYRDA Iga 91 Unia Hrubieszów 104 28.05. Puławy

Kat. 53 kg
1 ZACHAREK Agnieszka 92 AKS Białogard 153 01.10. Siedlce
2 JASTRZĘBSKA Wioleta 92 WLKS Siedlce 147 11.06. Biłgoraj
3 ZAWERACZ Agata 91 AZS-AWF Biała Podlaska 144 25.06. Częstochowa
4 KUKAWSKA Karolina 91 AZS-AWF Biała Podlaska 120 01.10. Siedlce
5 KAŁMUCKA Weronika 92 Promień Opalenica 120 10.12. Białogard
6 DYRDA Iga 91 Unia Hrubieszów 112 01.10. Siedlce
7 PIASECKA Anna 92 Unia Hrubieszów 111 16.04. Siedlce

Kat. 58 kg
1 GRABARCZYK Katarzyna 91 EKOPAK Dobryszyce 183 28.05. Puławy
2 KRASZEWSKA Natalia 92 Mazovia Ciechanów 168 01.10. Siedlce
3 KĘPA Iwona 91 Mazovia Ciechanów 160 28.05. Puławy
4 ZACHAREK Agnieszka 92 AKS Białogard 157 16.04. Siedlce
5 GIERSZEWSKA Monika 92 Promień Opalenica 146 28.05. Puławy
6 ZAWERACZ Agata 91 AZS-AWF Biała Podlaska 144 11.06. Biłgoraj
7 CHUDZIK Dorota 91 AZS-AWF Biała Podlaska 141 28.05. Puławy

Kat. 63 kg
1 MĘDZA Martyna 92 WLKS Siedlce 199 28.05. Puławy
2 GRABARCZYK Katarzyna 91 EKOPAK Dobryszyce 185 05.03. Ciechanów
3 PĘDZICH Magdalena 92 UOLKA Ostrów Maz. 173 01.10. Siedlce
4 KRASZEWSKA Natalia 92 Mazovia Ciechanów 170 16.04. Siedlce
5 MARCINOWSKA Katarzyna 91 Orzeł Karolewo 152 07.05. Elbląg
6 CHUDZIK Dorota 91 AZS-AWF Biała Podlaska 42 21.05. Biała Podl.
7 GROCHOWSKA Marita 91 Promień Opalenica 121 28.05. Puławy
8 FĄDERSKA Marta 92 Mazovia Ciechanów 105 08.05. Siedlce
9 WIECZOREK Ilona 92 Unia Hrubieszów 91 05.02. Biłgoraj

Kat. 69 kg
1 PIECHOWIAK Patrycja 92 Budowlani N. Tomyśl 198 03.04. Trzcianka
2 MĘDZA Martyna 92 WLKS Siedlce 194 15.04. Kazan (RUS)
3 PĘDZICH Magdalena 92 UOLKA Ostrów Maz. 162 28.05. Puławy
4 KRUMIN Joanna 92 Śląsk Wrocław 162 28.05. Puławy
5 MARCINOWSKA Katarzyna 91 Orzeł Karolewo 145 16.04. Siedlce
6 LIPKA Beata 91 MLKPC Sokołów Podl. 120 28.05. Puławy
7 KROLL Anna 92 Zamek Gołańcz 103 26.02. Nowy Tomyśl
8 WIECZOREK Ilona 92 Unia Hrubieszów 82 16.04. Siedlce

Kat. +75 kg
1 PORTKA Katarzyna 91 Znicz Biłgoraj 216 06.07. Penang
2 PASKO Magdalena 91 Lechia Sędziszów Młp. 216 28.05. Puławy
3 WIEJAK Małgorzata 92 Wisła Puławy 7195 05.03. Ciechanów
4 MIERZEJEWSKA Aleksandra 92 Legia Warszawa 190 27.11. Ciechanów
5 CHRYST Karolina 92 Promień Opalenica 182 28.05. Puławy
6 KOWALSKA Sara 92 Tytan Oława 166 05.02. Wrocław
7 LENARTOWICZ Agata 92 Zamek Gołańcz 147 28.05. Puławy
8 SOŁTYS Marta 92 Unia Hrubieszów 143 05.02. Biłgoraj
9 GÓRA Magdalena 92 Agros Zamość 135 05.02. Biłgoraj

***

Juniorki do lat 18
(ur. 1993-1994r.)

Kat. 48 kg
1 FELEDYN Katarzyna 93 Wisła Puławy 150 11.09. Bukareszt
2 ZAWADA Justyna 93 Gryf Bujny 100 10.09. Radomsko
3 BRUDNOWSKA Marta 94 Unia Hrubieszów 91 29.04. Ciechanów
4 GAWEŁ Katarzyna 93 Andaluzja Piekary Śl. 90 29.04. Ciechanów
5 KONDZIOŁKA Marzena 94 Unia Hrubieszów 88 28.10. Hrubieszów

Kat. 63 kg
1 SZOSTAK Katarzyna 93 Górnik Polkowice 179 01.10. Siedlce
2 GRZEGOREK Agata 94 Tytan Oława 173 07.12. Oława
3 WRÓBLEWSKA Ewa 93 Mazovia Ciechanów 150 05.03. Ciechanów
4 ŚWIECIK Maria 94 Nida Nidzica 141 18.09. Bartoszyce
5 KUĆ Paulina 93 WLKS Siedlce 137 29.04. Ciechanów
6 MICHALSKA Aleksandra 94 Górnik Polkowice 134 26.03. Polkowice
7 BIŃKOWSKA Ewa 93 Śląsk Wrocław 132 07.12. Oława
8 TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 128 29.10. Hrubieszów

Kat. 69 kg
1 KRUCZYŃSKA Milena 93 UOLKA Ostrów Maz. 189 15.09. Bukareszt
2 SZOSTAK Katarzyna 93 Górnik Polkowice 186 24.09. Wrocław
3 MICHALSKA Aleksandra 94 Górnik Polkowice 150 30.10. Hrubieszów
4 WRÓBLEWSKA Ewa 93 Mazovia Ciechanów 143 08.05. Siedlce
5 BIŃKOWSKA Ewa 93 Śląsk Wrocław 140 24.09. Wrocław
6 ŚWIECIK Maria 94 Nida Nidzica 130 29.04. Ciechanów
7 TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 127 26.11. Biłgoraj

Kat. 75 kg
1 KRUCZYŃSKA Milena 93 UOLKA Ostrów Maz. 186 01.10. Siedlce
2 BIŃKOWSKA Ewa 93 Śląsk Wrocław 151 29.04. Ciechanów
3 MARCINOWSKA Joanna 93 Orzeł Karolewo 135 16.04. Siedlce
4 GÓRA Katarzyna 94 Agros Zamość 113 29.04. Ciechanów
5 KORZEWSKA Beata 94 Agronom Bratoszewice 106 18.09. Konstantynów
6 JAKUBASZ Anna 94 Unia Hrubieszów 90 16.04. Siedlce
7 WOJEWODA Anna 94 EKOPAK Dobryszyce 775 26.03. Dobryszyce
8 KOT Paulina 94 Unia Hrubieszów 73 29.04. Ciechanów

Kat. +75 kg
1 DROŹDZIEL Marta 93 Znicz Biłgoraj 177 01.10. Siedlce
2 KRYSTMAN Anna 93 UOLKA Ostrów Maz. 175 09.04. Warszawa
3 ORDZIŃSKA Katarzyna 94 Gryf Bujny 157 30.10. Hrubieszów
4 GÓRAL Martyna 94 UOLKA Ostrów Maz 100 15.01. Ciechanów
5 KUBICKA Adrianna 94 Promień Opalenica 96 30.10. Hrubieszów
6 DUDEK Beata 93 Agronom Bratoszewice 95 29.04. Ciechanów
7 KOT Paulina 94 Unia Hrubieszów 94 30.10. Hrubieszów

***

Juniorki do lat 17
(ur. 1994-1998r.)

Kat. 44 kg
1 SZLASA Emilia 95 Legia Warszawa 111 23.08. Ciechanów
2 AMBROZIAK Magdalena 97 UOLKA Ostrów Maz. 101 14.05. Terespol
3 JANKOWSKA Aneta 96 MLKPC Sokołów Podl. 93 28.10. Hrubieszów
4 KONIEC Natalia 98 Tarpan Mrocza 89 28.10. Hrubieszów
5 KONDZIOŁKA Marzena 94 Unia Hrubieszów 88 28.10. Hrubieszów

Kat. 48 kg
1 POLAKOWSKA Marlena 95 POM Iskra Piotrowice 126 24.08. Ciechanów
2 KŁOS Patrycja 97 GOK Koroszczyn 105 17.12. Biłgoraj
3 AMBROZIAK Magdalena 97 UOLKA Ostrów Maz. 103 16.04. Siedlce
4 ROSA Aneta 96 Tarpan Mrocza 100 22.10. Bydgoszcz
5 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 99 29.04. Ciechanów
6 KONIEC Natalia 98 Tarpan Mrocza 95 22.10. Bydgoszcz
7 BLIDA Karolina 97 HKS Szopienice 93 14.05. Terespol
8 BRUDNOWSKA Marta 94 Unia Hrubieszów 91 29.04. Ciechanów

Kat. 53 kg
1 WRÓBLEWSKA Izabela 96 Mazovia Ciechanów 142 24.08. Ciechanów
2 POLAKOWSKA Marlena 95 POM Iskra Piotrowice 131 01.10. Siedlce
3 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 121 28.10. Hrubieszów
4 CABAJ Karolina 94 WLKS Siedlce 121 29.04. Ciechanów

Kat. 58 kg
1 GRZEGOREK Agata 94 Tytan Oława 168 01.10. Siedlce
2 BRECZKO Kamila 94 MULKS Terespol 161 12.05. Lima (PER)
3 WRÓBLEWSKA Izabela 96 Mazovia Ciechanów 150 30.07. Ventspils
4 ROK Agata 96 WLKS Siedlce 146 15.10. Ciechanów
5 KRUCZYŃSKA Kamila 95 UOLKA Ostrów Maz. 143 29.10. Hrubieszów
6 CABAJ Karolina 94 WLKS Siedlce 128 26.03. Ciechanów
7 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 119 09.09. Zamość

Kat. 63 kg
1 GRZEGOREK Agata 94 Tytan Oława 173 07.12. Oława
2 ROK Agata 96 WLKS Siedlce 149 29.10. Hrubieszów
3 ŚWIECIK Maria 94 Nida Nidzica 141 18.09. Bartoszyce
4 MICHALSKA Aleksandra 94 Górnik Polkowice 134 26.03. Polkowice
5 TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 128 29.10. Hrubieszów

Kat. 69 kg
1 WIÓR Jolanta 95 Andaluzja Piekary Śl. 178 30.10. Hrubieszów
2 KACZMARCZYK Kinga 97 UOLKA Ostrów Maz. 166 26.08. Ciechanów
3 MICHALSKA Aleksandra 94 Górnik Polkowice 150 30.10. Hrubieszów
4 KUBICA Dorota 96 EKOPAK Dobryszyce 135 27.02. Kleszczów
5 ŚWIECIK Maria 94 Nida Nidzica 130 29.04. Ciechanów
6 TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 127 26.11. Biłgoraj

***

Młodziczki
(ur. 1995-1998r.)

Kat. 44 kg
1 SZLASA Emilia 95 Legia Warszawa 111 23.08. Ciechanów
2 AMBROZIAK Magdalena 97 UOLKA Ostrów Maz. 101 14.05. Terespol
3 JANKOWSKA Aneta 96 MLKPC Sokołów Podl. 93 28.10. Hrubieszów

7 MARCHEL Patrycja 97 Mazovia Ciechanów 66 28.10. Hrubieszów
8 KUCZMASZEWSKA Agnieszka 95 Agros Zamość 65 21.10. Hrubieszów
9 SZYMAŃSKA Magdalena 97 Polwica Wierzbno 62 20.10. Wałbrzych
10 MOJSYM Marlena 95 Unia Hrubieszów 62 21.10. Hrubieszów

Kat. 48 kg
1 POLAKOWSKA Marlena 95 POM Iskra Piotrowice 126 24.08. Ciechanów
2 KŁOS Patrycja 97 GOK Koroszczyn 105 17.12. Biłgoraj
3 AMBROZIAK Magdalena 97 UOLKA Ostrów Maz.103 16.04. Siedlce
4 ROSA Aneta 96 Tarpan Mrocza 100 22.10. Bydgoszcz
5 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 99 29.04. Ciechanów

Kat. 53 kg
1 WRÓBLEWSKA Izabela 96 Mazovia Ciechanów 142 24.08. Ciechanów
2 POLAKOWSKA Marlena 95 POM Iskra Piotrowice 131 01.10. Siedlce
3 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 121 28.10. Hrubieszów

Kat. 58 kg
1 WRÓBLEWSKA Izabela 96 Mazovia Ciechanów 150 30.07. Ventspils
2 ROK Agata 96 WLKS Siedlce 146 15.10. Ciechanów
3 KRUCZYŃSKA Kamila 95 UOLKA Ostrów Maz.143 29.10. Hrubieszów
4 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 63 119 09.09. Zamość

Pełne tabele na
www.polska.sztanga.prv.pl

***

Trenerami w sekcji podnoszenia ciężarów w MKS „Unia” w Hrubieszowie są: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Andrzej Greszeta.

***

Opracował – mak
Na zdjęciu – Iga Dyrda i Ilona Wieczorek w odwiedzinach u autora tekstu.