Pora na Orkan. Pora na stosowny rewanż

Dziś (w środę 24 kwietnia) o godz. 16:30 na stadionie HOSiR Unia Hrubieszów w ramach zaległej XVI kolejki zmierzy się z Orkanem Bełżec. Dla Unii Hrubieszów będzie to drugie z rzędu spotkanie przed własną publicznością, będzie to również okazja do rewanżu za mecz z jesieni, kiedy to jeszcze pod wodzą Mariana Cisło, Unia przegrała dość niespodziewanie w Bełżcu 2:0.

Reklamy

Pierwszy mecz Unii tej wiosny z Olimpia pokazał, że w naszym zespole dalej drzemie spory potencjał, który nie jest do końca należycie wykorzystywany. Widać to było po ilości stworzonych sytuacji, które w ostatecznej fazie zostały niewykorzystane. Jeśli Unia Hrubieszów przez te zaledwie dwa dni poprawiła skuteczność, oraz grę w środku pola, to można być spokojnym o to, że „biało-niebiescy” stosownie się zrewanżują przeciwnikom za wynik z jesieni.

 Jednak nie oszukujmy się dwa dni to za mało, aby coś poprawić w grze naszego zespołu. Raczej wszystko zależy tutaj od odpowiedniej motywacji i mobilizacji przez trenera oraz samych zawodników. Chcielibyśmy oglądać Unie, jako zespół atakujący, grający w ofensywie i zastosowaniem wysokiego pressingu. Zwłaszcza, że podopieczni Roberta Kulika grają na swoim terenie i nie wypadałoby nie wykorzystać atutu, jakie daje nam nasze boisko. Zagęszczając środek pola raczej będziemy świadkami chaosu niż poukładanej i mądrej gry.

Dodatkowo trener wciąż boryka się z problemami kadrowymi, nadal grać z powodu kary nie może Nowak, z pierwszej jedenastki wypada Lebiedowicz (sprawy zawodowe). Na szczęście do gry wraca Białacki, który jest mocnym punktem naszej obrony. Pora, więc jutro na rewanż na pokazanie drużynie z Bełżca, ze wynik z jesieni był tylko wypadkiem przy pracy. Pora na przekonujące i pewne zwycięstwo „biało-niebieskich”.

Nie można jednak lekceważyć rywali, którzy rundę rewanżową rozpoczęli od dwóch ważnych zwycięstw i to nie byle, z kim. Orkan najpierw u siebie pokonał 3:1 Ostoję Skierbieszów, aby w następnej kolejce już na wyjeździe wygrać 1:0 z groźnym Turem Turobin. Orkan walczy o utrzymanie i walczyć będzie również jutro na boisku Hrubieszowie. Orkan będzie chciał się wznieść na wyżyny swoich umiejętność, aby do domu wrócić ze zdobyczą punktową. 

 

Zobacz…

Wyjściowa jedenastka na mecz z Orkanem. Propozycje mksunia.futbolowo.pl

 

 

Jóżek