18 kwietnia 2024

Porażka Unii w drugim meczu kontrolnym

W swoim drugim meczu kontrolnym Unia Hrubieszów przegrała 1:4 z Olimpią Miączyn. We wczorajszym meczu było widać po naszych zawodnikach, że mieli długa przerwę od gry na normalnym boisku oraz to, że są w fazie przygotowań do rundy rewanżowej w Zamojskiej Klasie Okręgowej.

Unia Hrubieszów – Olimpia Miączyn 1:4 (1:1)

Unia: Bałakut – Kondrat, Białacki, Mossurets, Kawarski, Wyrwa, Krygiel, Bednarek, Fulara, Bakalarczuk, Otręba. Ponadto zagrali: Mac, Haustow, Wiejak, Kucharski, Szatan, Stefaniak, Garbacz, Stepaniuk, Oleszczuk Krystian, Oleszczuk Adrian, zawodnik testowany.

Bramkę dla Unii strzelił Otręba.

W swoim drugim meczu kontrolnym Unia Hrubieszów przegrała 1:4 z Olimpią Miączyn. We wczorajszym meczu było widać po naszych zawodnikach, że mieli długa przerwę od gry na normalnym boisku oraz to, że są w fazie przygotowań do rundy rewanżowej w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Trzeba dodać, że przed Unią Hrubieszów jest jeszcze dwutygodniowy obóz, na którym będzie intensywna praca nad taktyką oraz stylem gry zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Nie ma co usprawiedliwiać porażki „biało-niebieskich” w sparingu, ale trzeba zaznaczyć że zespół Unii znajduje się w zdecydowanie innym momencie przygotowań, niż rywal z Miączyna. Olimpia była lepiej dysponowanym zespołem, w grze tej drużyny było widać świeżość oraz ćwiczone wcześniej schematy gry. Dodatkowym atutem Olimpii jest to, że ma zachowaną ciągłość w rozgrywaniu meczów kontrolnych, co sprzyja lepszemu zgraniu drużyny.

W drużynie Unii szanse gry otrzymali wszyscy zawodnicy, niektórzy też byli testowani na nowych dla siebie pozycjach. Z dobrej strony pokazał się dziś zawodnik testowany, który być może dołączy do drużyny, jednak wcześniej jego kandydaturę musi zaakceptować zarząd klubu.