Powalczą o zwycięstwo

W najbliższą sobotę, 15 lutego, tenisiści stołowi PWSZ Zamość podejmą drużynę IKS Start Zduńska Wola. Jeśli zamościanie wygrają umocnią się na pozycji wicelidera i będą nadal liczyć się walce o najwyższe miejsce w I lidze.

Reklamy

 

Dla podopiecznych trenera Piotra Kostrubca będzie to kolejne bardzo ważne spotkanie, w którym nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów.  Jeden z ich rywali do awansu – drużyna Villa Verde Olesno – zremisowała z BISTS Bielsko-Biała i zwycięstwo nad ekipą ze Zduńskiej Woli pozwoliłoby budować zamościanom przewagę nad rywalami z Olesna. Ponadto jeśli zawodnicy trenera Kostrubca chcą myśleć o wygraniu I ligi to muszą gonić aktualnego lidera Pegaza Miasto Łańcut Jarosław II, który ma aktualnie trzy punkty więcej od zamościan.  Przy komplecie zwycięstw PWSZ  Zamość i potknięciu drużyny Pegaza to podopieczni Piotra Kostrubca mogliby zająć pierwsze miejsce w tabeli grupy południowej I ligi i trafić w barażach o Superligę na teoretycznie słabszego rywala.

Okazją do wykonania kolejnego kroku w tym celu będzie sobotni (15.02) mecz z IKS Startem Zduńska Wola. Faworytami tego meczu są zawodnicy PWSZ Zamość, którzy po ostatniej kolejce zostali wiceliderami I ligi. Drużyna Startu  zajmuje z kolei 8. miejsce w ligowej tabeli i broni się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywek. Historia sportu nie jeden raz pokazała, że z takimi drużynami gra się trudniej, niż z ligową czołówką. Warto też zaznaczyć , że Start w poprzedniej kolejce pokonał u siebie wysoko, bo aż 8:2, wysoko notowaną drużynę KTS Gliwice.  Zapowiada się zatem bardzo ciekawy mecz.

Trzymamy kciuki za zamojskich tenisistów i zapraszamy do wspólnego kibicowania. Mecz odbędzie się 15 lutego (sobota) o godz. 15 w hali ZSP Nr 3 w Zamościu („Elektryka) przy ul. Zamoyskiego 62.

 

(PWSZ)

 


 

Zobacz też:

SPORT – Hrubieszów: Półfinał wojewódzki Licealiady SZS w drużynowym tenisie stołowym

SPORT – Tymek Królicki wygrał III WTK w tenisie stołowym!