Powiało wielkim światowym sportem

31 stycznia 2020 roku miałam przyjemność i niebywałe szczęście, uczestniczyć w XV Plebiscycie Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2019 w Lublinie.

Reklamy

 

Bardzo dobrze się stało, że nasze samorządy wsparły plebiscyt. Cieszymy się bardzo, że Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Maryla Symczuk i Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska chętnie uczestniczą w sportowym życiu, naszej lokalnej społeczności.

Powiat reprezentował v-ce starosta pan Wojciech Sołtysiak i moja skromna osoba. Natomiast Miasto Hrubieszów reprezentował, niepokonany biegacz i przewodniczący Sportowej Rady Miasta Hrubieszów Artur Kern.

Plebiscyt wsparł również wójt Gminy Uchanie, pan Leszek Czerwonka, na gali sportu spotkaliśmy też najmłodszego radnego powiatu hrubieszowskiego Patryka Czerwonkę.

Kapituła plebiscytu nie miała żadnych wątpliwości, żeby za cztery złote medale Mistrzostw Świata, tytuł najlepszego sportowca województwa lubelskiego przyznać Pawłowi Fajdkowi, zawodnikowi Agrosu Zamość. Na drugim miejscu, uplasowała się dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, Aleksandra Mirosław z KW Kotłowni Lublin. Trzecie miejsce zajął żużlowiec Speed Car Motor Lublin, Wiktor Lampart.

Podczas gali plebiscytu wybierani byli również – najpopularniejszy junior, najpopularniejszy sportowiec, drużyna roku i trener 2019 roku.

Miałam motyle w brzuchu, kiedy zobaczyłam tylu wspaniałych sportowców w jednym miejscu, byli piłkarze i piłkarki nożne, żużlowcy, piłkarki ręczne (Perełki), zapaśnicy, lekkoatleci, to był sam sportowy kwiat lubelszczyzny.

Oprawa artystyczna plebiscytu sprawiła, że mocniej biły serca szczególnie męskiej części widowni, bowiem grupa przecudnych i niezwykle zgrabnych tancerek, wprowadziła wszystkich w prawdziwą euforię.

Gdy tylko pojawiliśmy się w uroczym lubelskim lokalu, przywitały nas wyjątkowo piękne dziewczyny z szarfami Dziennika Wschodniego, które zaprosiły mnie do zrobienia sobie zdjęcia na ściance, no nie ukrywam że poczułam się pierwszy raz w życiu jak gwiazda jakaś. Uzgodniłam z nimi, że przy końcu roku 2020 zorganizujemy Wybory Miss Lubelszczyzny, ale jeszcze nie wiem gdzie.

Po części oficjalnej plebiscytu, gwiazdy sportu i nie tylko wyszły na parkiet żeby potańczyć, my jednak musieliśmy wracać do domu, bo daleka droga była przed nami, tym bardziej że impreza trwała do późnych godzin nocnych.

Wracałam do domu bardzo pozytywnie nastawiona do życia, bowiem po raz kolejny odkryłam, że każda sportowa impreza, to jest moje życie i to jest mój „cholernie” fajny świat.

 

Danuta Muzyczka.

 
fot.: Maciej Kaczanowski, Danuta Muzyczka