Powiatowa Gimnazjada w Siatkówce Chłopców

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W piątek, 23 stycznia rozegrano Powiatową Gimnazjadę w Siatkówce Chłopców. Do udziału w turnieju zgłosiły się drużyny z sześciu szkół, które zostały podzielone na dwie grupy.

Rozstawione zostały drużyny mistrza i wicemistrza powiatu ubiegłego roku – Gimnazjum nr 3 Hrubieszów i Gimnazjum Dołhobyczów.

Zawody rozegrano w zupełnie nowatorskiej, jak na ten szczebel rozgrywek formule – na dwóch pełnowymiarowych halach – przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie i gościnnym obiekcie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Niewątpliwie przyczyniło się to do podniesienia atrakcyjności i poziomu turnieju, ale z pewnością można to było uzgodnić nieco wcześniej, niż w dniu rozgrywek i uniknięto by w ten sposób zupełnie niepotrzebnych kontrowersji.

***

Powiatowa Gimnazjada
w piłce siatkowej chłopców
Hrubieszów 23.01.2009 r.

Grupa I
Gimnazjum nr 3 Hrubieszów
Gimnazjum Mircze
Gimnazjum Werbkowice

Wyniki meczów:
Gim 3 – Gim Mircze 2:0
Gim Mircze – Gim Werbkowice 2:0
Gim 3 – Gim Werbkowice 2:0

***

Grupa II
Gimnazjum Dołhobyczów
Gimnazjum Publiczne przy ZS nr 2 Hrubieszów
Gimnazjum Horodło

Wyniki meczów:
Gim Dołhobyczów – Gim przy ZS nr 2 2:0
Gim przy ZS nr 2 – Gim Horodło 2:0
Gim Dołhobyczów – Gim Horodło 2:0

***

Mecz o trzecie miejsce

Gimnazjum Publiczne przy ZS nr 2 (STASZIC) – Gimnazjum MIRCZE 2:0

Chłopcy ze Staszica zagrali bardzo dobry mecz i pomimo, że przeciwnicy z Mircza starali się dzielnie nawiązać wyrównaną grę, to spotkanie zakończyło się zdecydowanym – pomimo, że po walce – zwycięstwem ekipy Staszica. Drużyna z Hrubieszowa wyraźnie się rozkręciła w porównaniu do poziomu gry w grupowych meczach, mecz obfitował w sporo mocnych, efektownych ataków, co najbardziej cieszy oko kibica siatkówki. Prezentując taką grę, chłopcy z Gimnazjum Powiatowego mogliby śmiało nawiązać walkę z Dołhobyczowem w meczu grupowym, ale było niestety już o dwa mecze za późno. Być może zawiodła rozgrzewka przed pierwszymi meczami…

***

Finał

Gimnazjum DOŁHOBYCZÓW – Gimnazjum nr 3 HRUBIESZÓW 2:1

Był to rewanż za ubiegłoroczny finał, przypomnijmy – zakończony zwycięstwem „Trójki”. Jednak w porównaniu z poprzednim rokiem drużyna z Dołhobyczowa poczyniła potężny skok jakości gry, zwłaszcza jeżeli chodzi o graczy na kluczowych pozycjach, głównego atakującego i rozgrywającego oraz grę w ataku pozostałych zawodników.
Ekipa z „Trójki” ze swoim liderem Bartkiem Grzybem, mająca w składzie chłopców o
„koszykarskich” można powiedzieć warunkach fizycznych (średnia wzrostu około
185 cm !!!), stawiła dzielny opór i był to mecz – spokojnie można stwierdzić – na miarę finału mistrzostw rejonu, a nie tylko powiatu.
Pierwszy set zacięty, początkowo z niewielką przewagą Dołhobyczowa lecz od stanu 16-12 drużyna „Trójki” dzięki skutecznej grze blokiem, mocnym zagrywkom i kilku silnym atakom, zwłaszcza w wykonaniu Bartka Grzyba, uzyskała przewagę, która dała końcową wygraną 25-21.
Drugi i trzeci set miały bliźniaczy przebieg. Po początkowo wyrównanych akcjach, chłopcy z Dołhobyczowa dzięki dobrej, konsekwentnej grze wszystkich zawodników, popartej doskonałą grą w ataku nieuchwytnego niemal dla bloku „Trójki” – Patryka Węzińskiego i umiejętnym rozgrywaniu piłki przez wystawiającego Ernesta Kosę – zyskiwali przewagę, którą potrafili już utrzymać i powiększać do końca obu setów kończących się wynikami 25-13 i 15-8 dla Dołhobyczowa.
Wynik meczu zasłużony, brawa dla obu drużyn za piękną, toczoną w sportowej atmosferze walkę – wygrał lepszy, rewanż za rok!

***

Kolejność ostateczna turnieju

1.Gimnazjum Dołhobyczów – opiekun Mariusz Kulczyński
Skład drużyny:
PATRYK WĘZIŃSKI 93 – najlepszy zawodnik, ERNEST KOSA 93 – rozgrywający, ADRIAN SKIBA 93, MATEUSZ MALINOWSKI 93, DAWID SZCZYGIEŁ 94, BOGDAN ZIELIŃSKI 93, DOMINIK KLAJNE 93 – libero, TOMASZ ĆWIEK 93

2.Gimnazjum nr 3 Hrubieszów – opiekun Wiesław Grzyb
Skład drużyny:
Grzyb Bartek, Nowosad Maciej, Popławski Szymon, Kłak Mateusz, Kowalski Grzegorz, Wyżyn Daniel, Krygiel Patryk, Żołdak Piotr, Kozłowski Marcin, Kozłowski Marcin, Jureczko Marian

3.Gimnazjum Publiczne przy ZS nr 2 Hrubieszów (Staszic) – opiekun Andrzej Chwedczuk
Skład drużyny:
Olszak Krzysztof, Całka Mariusz, Drop Adam, Skorupski Damian, Wiater Marcin, Skawiński Daniel, Bobczuk Maciej, Brzoza Kamil, Głowacki Tomasz, Echta Tomasz, Zieliński Łukasz, Filipczuk Filip

4.Gimnazjum Mircze – opiekun Robert Majdanik

5-6 Gimnazjum Werbkowice – opiekun Bartłomiej Sadowski , Gimnazjum Horodło – opiekun Mirosław Kamień

***

Zawody bardzo dobrze, obiektywnie i bezstronnie sędziowali panowie Robert Pokrywka, Mirosław Dąbrowski, Robert Jóźwiak, Majdanik, nad całością przebiegu imprezy czuwał pan Lachowicz.

17 kwietnia w Krasnystawie w Mistrzostwach Rejonu zagra Gimnazjum z Dołhobyczowa i z pewnością drużyna ta nie będzie tam bez szans w walce o awans do Mistrzostw Województwa.

tekst
Mariusz Kulczyński

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009