Powiatowy Czwórbój LA

Dnia 13 maja 2008 r. odbyły się powiatowe zawody szkół podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. Wystartowało 10 drużyn, SP 1 Hrubieszów wprowadził 2 zespoły do zawodów rejonowych. Najwięcej punktów wśród dziewcząt zebrała Wioleta Kaczanowska z SP 2, u chłopców Mateusz Pędzik z SP 1.

Reklamy

b>Drużynowo:

Dziewczęta

1. SP 2 Hrubieszów – 1302

2. SP 1 Hrubieszów – 1184 pkt

3. SP Dołhibyczów – 1089

4. SP 3 Hrubieszów 1064

5. SP Terebiń – 684

Chłopcy

1. SP 1 Hrubieszów – 1137 pkt.

2. SP 3 Hrubieszów – 1103

3. SP 2 Hrubieszów – 1045

4. SP Dołhobyczów – 983

5. SP Terebiń – 775

Najwięcej punktów wśród dziewcząt zebrała Wioleta Kaczanowska z SP 2 w Hrubieszowie 276, jako druga Patrycja Chuda z SP w Dołhobyczowie – 250 i trzecia Dorota Wójcicka z SP 1 w Hrubieszowie 246. W biegu na 60 m. najlepszy czas uzyskała Patrycja Chudy z SP w Dołhobyczowie 8,70 sek. (najwartościowszy wynik zawodów – 90 pkt.), ta sama zawodniczka najdalej skoczyła w dal – 4.30, piłeczką palantową najdalej rzuciła Wioleta Kaczanowska z SP 2 w Hrubieszowie 43,5 m., natomiast 600 m. najszybciej przebiegła Dorota Wójcicka w 2:00,61 min.

Wśród chłopców najwięcej punktów zebrał Mateusz Pędzik z SP 1 w Hrubieszowie 247, przed Grzegorzem Czarneckim z SP 2 w Hrubieszowie i Patrykiem Krygielem z SP 3 w Hrubieszowie obaj po 210. Najszybciej 60 m. przebiegł Mateusz Pędzik z SP 1 Hrubieszów w 8,25 sek. i on skoczył najdalej w dal 4.75 m. oraz rzucił piłeczką palantową 52 m. (najwartościowszy wynik u chłopców 79 pkt.), natomiast 1000 m. najszybciej pokonał Łukasz Bucior z SP w Dołhobyczowie w 3:19,21 min.

Pełny komunikat na stronie internetowej MKS „Unia” Hrubieszów >>

***

Rekordy powiatu hrubieszowskiego

CZWÓRBÓJ (60 M.+W DAL+P.PAL.+600 M.)

Dziewczęta

11 lat Grzyb Edyta SP 3 Hrubieszów 280 p. 1996 r.

9,09-4.30-31.00-1:58,35

12 Grzyb Edyta SP 3 Hrubieszów 318 p. 1997

8,60-4.27-32.50-1:52,66

13 Doroszczuk Magda SP 2 Hrubieszów 410 p. 2006

8,49-5.02-40.50-1:53,01

Chłopcy

CZWÓRBÓJ (60 M.+ W DAL + PIŁECZKA PALANTOWA + 1000 M.)

10 lat Borys Dawid SP Horodło133 (9,63+3.70+41+4:00,58) 1998

11 Konieczny Patryk SP 1 Hrubieszów

196 pkt.(9,38+3.92+45.90+3:26,61) 1996 r.

10 Fulara Piotr SP 2 Hrubieszów

234 p. (8,77-4.40-54.50-3:39,38) 2000

13 Imbir Łukasz SP 1 Hrubieszów

296 (8,25+4.74+68.50+3:35,47) 1998

Opracował – mak

Na zdjęciu – Smyk Jagoda pomimo, że jest dopiero w czwartej klasie już reprezentowała szkołę w czwórboju ale również świetnie spisuje się w biegach ulicznych.