Powiatowy plebiscyt sportowy

W nietypowym dniu, bo 29 lutego 2008 r. w kawiarence Hrubieszowskiego Domu Kultury został podsumowany IX Plebiscyt „Na Najlepszych Sportowców i Trenerów Powiatu Hrubieszowskiego 2007 roku”. Ogłoszone wyniki dla wielu były niespodzianką i to są prawa tego głosowania.

Reklamy

Ceremonię prowadził Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie p. Dariusz Czujkowski. Całość otworzył w gorących słowach do sportowców i wszystkich obecnych Starosta Powiatu p. Józef Kuropatwa, następnie głos zabierali Burmistrz Miasta p. Zbigniew Dolecki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu p. Zdzisław Szczęk, przewodnicząca Komisji Oświaty i Administracji Rady Powiatu p. Izabela Kulczyńska, wiceprzewodniczący RW LZS w Lublinie p. Wacław Słomkowski. Gośćmi honorowymi byli – pomysłodawca plebiscytu, obecnie sekretarz Starostwa Powiatowego p. Zdzisław Kosakowski oraz nauczyciele wf i dyrektorzy szkół.

W końcu komisja skrutacyjna plebiscytu w składzie: przewodnicząca p. Monika Podolak – podinspektor w Wydziale Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki SP, p. Teresa Perechubka – Mirosław – inspektor w WEKKFiT SP oraz pracownik w/w wydziału p. Maria Dolecka oprócz przedstawienia regulaminu głosowania, poinformowała, że wpłynęło 643 kupony, które drukowane były na łamach współorganizatora plebiscytu „Dziennika Wschodniego”. Trzy kupony unieważniono ze względu na nieprawidłowe wypełnienie.

Po podliczeniu punktów kolejność wśród szkoleniowców wyglądała następująco:

1. Andrzej Kulczyński LA 2143 pkt.,
2. Dąbrowski Krzysztof unihokej 1912 p.
3. Szuper Mirosław piłka nożna 1675 p.,
4. Czerniak Antoni 1479 p.,
5. Tarnawski Leszek 1392 p.,
6. Greszeta Andrzej 965 pkt. (wszyscy podnoszenie ciężarów),

***

Natomiast wśród zawodników:

1. Fedaczyński Rafał 3468 pkt.,
2. Teterycz Aneta 2951,
3. Kern Artur (wszyscy la) 2572,
4. Kozicki Krzysztof pn 2413,
5. Mizdal Ewa pc 2309,
6. Bednarz Mariusz pn 2147,
7. Łatka Agnieszka la 1949,
8. Onkiewicz Adam pn 1669,
9. Węgor Maciej 1404,
10. Wojciechowski Łukasz (obaj unihokej) 1324 pkt.,
11. Lalik Sylwia pc 1216,
12. Powęzka Bartłomiej un. 1151,
13. Muzyczuk Małgorzata 1110,
14. Szczęk Aleksandra obie la 1067,
15. Koszałka Emil 958,
16. Sarzyński Adam (obaj pc) 875,
17. Krakowiak Łukasz la 839,
18. Dubiel Arkadiusz 810,
19. Kokoszka Grzegorz 735,
20. Kondziołka Marcin (wszyscy pc) 722 pkt.,
21. Krygiel Patryk 628.
22. Karwacki Konrad (obaj pn),
23. Pyrz Ewelian 615,
24. Lalik Kamil 532,
25. Unkiewicz Marta (wszyscy pc) 528,
26. Stefaniak Krystian pn 380 pkt.

Pierwszych 10 – ciu zawodników i 5 szkoleniowców zostało nagrodzonych nagrodami sportowymi i rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, były też dodatkowo nagrody niespodzianki. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali folder dotyczący tego plebiscytu, a opracowany przez niżej podpisanego, a wydanego przez Foto – Video Art. S. Kędziery z Hrubieszowa.

Nagrody dla głosujących ufundowane przez St. Pow. wylosowali: p. Ewa Mikita z Hrubieszowa – czajnik, p. Zbigniew Banaszek z Lublina – odtwarzacz MP 3, p. Kazimiera Grzywna z Chełma – żelazko.

Nagrody ufundowane przez redakcję „Dziennika Wschodniego” w postaci rocznej prenumeraty tej gazety wylosowali: p. Monika Machometa z Hrubieszowa, półrocznej prenumeraty p. Łukiewicz Krystyna z Turkowic, kwartalnej prenumeraty p. Zdzisław Pańko z Dziekanowa.

Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli skorzystać z gorących napojów, ciasteczek i owoców oraz uczestniczyć w pięknej inscenizacji pt. „Na czas Igrzysk broń odłożona”, wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie pod kierunkiem p. Beaty Caboń, Mirosława Dąbrowskiego i dyr. szkoły p. Artura Dąbrowskiego.

Na zakończenie zabrzmiała głośna, ale wspaniała muzyka wykonana przez zespół Zorba’s Band w składzie: p. Marcin Mróz, Mateusz Sołtysiak, Tomasz Ciesielczuk i trochę schowany w kącie Michał Kubiak na instrumentach perkusyjnych. Zespół wykonał m.in. utwór wirtuoza gitary Jimy Hendrixa „Hey Joe” dedykowany niżej podpisanemu, za który jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Wszystko co dobre szybko się kończy, niektórzy byli na pewno zawiedzeni, że nie zostali laureatami lub uplasowali się na miejscach poniżej oczekiwań, ale to przecież prawdziwi, twardzi sportowcy, zapewne wezmą się za treningi – za rok będzie znowu plebiscyt, i…

***

A jak to wygląda w historii plebiscytu po 9 edycjach:

ZAWODNICY:

NAZWISKO i IMIĘ, DYSCYPLINA, PUNKTY, ILE RAZY

FEDACZYŃSKI RAFAŁ LA, CHÓD 71 8
DĄBROWSKA SYLWIA LA, W DAL 29 4
PACZAŁA JUSTYNA LA, 100 M. 29 4
KERN ARTUR LA, 1500 m 28 4
MIZDAL EWA PC 26 4
WĄSIEL MAREK LA, KULA 23 3
PIETRUSIŃSKI ERYK Trójbój sił. 19 2
TETERYCZ ANETA LA 17 4
LALIK SYLWIA POD. CIĘŻ 16 2
PACZAŁA EWA LA, 100 M. 15 2
KUROWSKI RAFAŁ TRÓJBÓJ S 15 2
BEŁZ KAMIL LA 14 2
ŚLIWIŃSKA ANNA TRÓJBÓJ S 13 2
MUZYCZUK MAŁGORZATA LA, BIE.UL.12 3
LEBIEDOWICZ KAMIL LA, 400 M. 11 2
MACHOMETA MONIKA UNIHOKEJ 11 2
WĄSIEL JÓZEF LA 9 1
ONKIEWICZ ADAM PN 8 2
BOJDA RENATA TRÓJBÓJ S 7 1
DRAGUN PRZEMYSŁAW POD.CIĘŻ. 7 2
KOSZAŁKO EMIL PC 7 1
KOZICKI KRZYSZTOF PC 7 1

Itd. – sklasyfikowanych jest 51 zawodników.

***

SZKOLENIOWCY:

NAZWISKO I IMIĘ, DYSCYPLINA, PUNKTY, ILE RAZY

CZERNIAK ANTONI P. C. 31 8
KITLIŃSKI MAREK L. A. 30 7
KULCZYŃSKI ANDRZEJ L. A. 19 6
TARNAWSKI LESZEK P. C. 18 6
MUZYCZUK MAŁGORZATA L. A. 10 5
PIETRUSIŃSKI ERYK TR.SIŁ. 6 2
SZUPER MIROSŁAW PN 6 2
DĄBROWSKI KRZYSZTOF UNIH. 4 1
PACZAŁA JAN P. N. 2 1
CISŁO MARIAN P. N. 2 2
KRAWCZUK ZBIGNIEW TS+K. 2 2
HERBIN DARIUSZ PN 2 1
DĄBROWSKI MIROSŁAW UNIH. 2 1
NOWAK MIROSŁAW PN 1 1

opracował – mak

zobacz zdjęcia >>