Przed nami Lekkoatletyczna Liga SZS Szkół Gimnazjalnych

W poniedziałek 4.05.2015 r. od godz. 9.00 na stadionie HOSiR w Hrubieszowie zostanie rozegrana Lekkoatletyczna Liga szkół gimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego (SZS) na szczeblu powiatowym. W historii rozgrywek od powstania gimnazjum najwięcej razy wygrywały dziewczęta i chłopcy z ZSM nr 2 Hrubieszów, ale w ostatnich dwóch latach w obu grupach zwyciężały zespoły ZSM nr 3 Hrubieszów. Ciekawe, jak będzie tym razem? Poniżej trochę historii tych zawodów.

Reklamy

 

 

Lekkoatletyczna Liga Powiatowa – Gimnazja SZS

 

Dziewczęta

 

Rok szkolny – zwycięzca

 

1999/2000 – G. 2 Hrubieszów – 1796p. (862+ 934),/razem SP 8 kl+G/

2000/2001 – G. 2 Hrubieszów – 1952p. (1033+ 919)

2001/2002 – G. 2 Hrubieszów – 1151 pkt (Jeden rzut)

2002/2003 – ZS 2 G. Hrubieszów – 902 pkt

2003/2004 – ZS 2 G. Hrubieszów – 862 pkt

2004/2005 – G. 2 Hrubieszów – 1010 pkt

2005/2006 – G. Mircze – 987 pkt

2006/2007 – ZS 2 G. Hrubieszów – 1020 pkt

2007/2008 – G. 2 Hrubieszów – 1037 pkt

2008/2009 – ZS 2 G. Hrubieszów – 1013

2009/2010 – G. 2 Hrubieszów – 801

2010/2011 – G. Mircze – 749

2011/2012 – G. 3 Hrubieszów – 1131

2012/2013 – ZSM 3 G. Hrubieszów – 1084

2013/2014 – ZSM 3 Hrubieszów – 1147 pkt.

2014/2015 – ?

 


Kto ile razy wygrał od 2000 roku?

 

ZSM 2 G. Hrubieszów – 6

ZS 2 G. Hrubieszów – 4

G. Mircze – 2

ZSM 3 G. Hrubieszów – 3

 


Chłopcy

 

Rok szkolny – zwycięzca

 

1999/2000 – SP 1 Hrubieszów – 2.128p. (989+1139), /razem SP 8 klas + G/

2000/2001 – G. 2 Hrubieszów – 2104p. (948+ 1156)

2001/2002 – G. 2 Hrubieszów – 1272 pkt. (tylko 1 rzut jesień)

2002/2003 – G. 2 Hrubieszów – 1191 pkt

2003/2004 – G. 2 Hrubieszów – 1074 pkt

2004/2005 – G. 2 Hrubieszów – 1102 pkt

2005/2006 – G. Horodło – 984 pkt.

2006/2007 – G.1 Hrubieszów – 901 pkt.

2007/2008 – G. Horodło – 1096 pkt.

2008/2009 – G. 3 Hrubieszów – 1323 pkt.

2009/2010 – G. 3 Hrubieszów – 1241 pkt.

2010/2011 – G. 2 Hrubieszów – 927 pkt.

2011/2012 – ZSM 2 G. Hrubieszów – 1134 pkt.

2012/2013 – ZSM 3 G. Hrubieszów – 1137 pkt.

2013/2014 – ZSM 3 Hrubieszów – 1238 pkt

 


Kto ile razy wygrał od 2000 roku?

 

ZSM 2 G. Hrubieszów – 7

ZSM 3 G. Hrubieszów – 4

ZSM 1 SP+G. Hrubieszów – 2

G. Horodło – 2

 

***

 

Rok szkolny 2013/2014

Gimnazjalna Liga LA – Gimnazjada SZS Hrubieszów 9.05.2014r.

9.05.2014 r. na stadionie HOSiR w Hrubieszowie została rozegrana Lekkoatletyczna Liga szkół gimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego (SZS). Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, zawody wygrały drużyny Trójki.

Dziewczęta:

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie 1147 pkt.
2.SZS Mircze 984 pkt.
3.ZS 2 Hrubieszów 973 pkt.
4.ZSM nr 1 w Hrubieszowie 724 pkt.
5.ZS Horodło 690 pkt.

Chłopcy:

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie 1238 pkt.
2. ZS 2 Hrubieszów 1129 pkt.
3. ZS Horodło 1074 pkt.
4.ZSM nr 2 w Hrubieszowie 987 pkt.
5.ZS Dołhobyczów 906 pkt.
6. ZSM nr 1 w Hrubieszowie 842 pkt.
7.ZS Werbkowice 815 pkt.
8.SZS Mircze 789 pkt.

Do zawodów rejonowych, które odbędą się 23 maja br. na stadionie HOSiR, awansowały po dwie najlepsze drużyny.

 

***


Rok szkolny 1999/2000

Rok 2000 – 15 V Hrubieszów odbył się II rzut Ligi Powiatowej la SP+G.

Dziewczęta

1. G. 2 Hrubieszów – 934 p. w składzie: 52p. Aleksandra Szabat 100 m – 15,54, 76p. Iwona Kamień 100 m – 14,61, 32p. Monika Gębala 100 m – 16,41, 87p. Paulina Kusiak 600 m – 1:53,88, 76p.  Magda Wilkos 600 m – 1:57,32, 49p. Katarzyna Bielecka 600 m – 2:06,19, 67p. Paulina Krzaczek 100 pł – 20,14, 98p. Sylwia Dąbrowska w dal – 4.55, 110pkt. Justyna Paczała w dal – 4.75, 55p. Katarzyna Wysocka wzwyż – 110, 77p. Marta Skowrońska kula – 7.37, 65p. Monika Machometa kula – 6.56, 63p. Anna Matuszyńska kula – 6.42, 36p. Natalia Tymecka oszczep – 12.13, 108p. szt. 4×100 m /J. Paczała, I. Kamień, S. Dąbrowska, P. Krzaczek/ 55,87

2. SP 2 Hrubieszów – 781 p. w składzie: 76pkt. Dorota Ciszewska 100m – 14,62, 28p. Marta Żóraw 100 m – 16,66, 82p. Dorota Bartnik 600 m – 1:55,50, 78p. Ewelina Gogół w dal – 4.20, 39p. Anna Łopocka w dal – 3.90, 39p. Iwona Cieśla w dal – 3.45, 70p. Joanna Iwańczuk kula – 6.90, 60p. Paulina Zabawa kula – 6.22, 74p. Ewa Szwiec kula – 7.16, 69p. Iwona Smyrak oszczep – 19.60, 56p. Magda Huskowska oszczep – 16.65, 44p. Justyna Hendzel oszczep – 13.93,

3. G. Horodło – 399 p., najcenniejszy wynik: Renata Gołębiowska 70 p. kula – 6.88,

4. SP 3 Hrubieszów – 240 p., 124 p. Edyta Grzyb 100 m – 13,21,

5. SP Horodło – 219 p., 74 p. Marta Sokal 300 m – 48,82,

6. SP 1 Hrubieszów,

7. G. 3 Hrubieszów,

8. G. 1 Hrubieszów.

 

Punktacja dziewcząt po 2 rzutach:

1. G. 2 Hrubieszów – 1796pkt.,

2. SP 2 Hrubieszów – 1627,

3. SP 3 Hrubieszów – 1020,

4. G. 3 Hrubieszów – 787,

5. G. Horodło – 687,

6. SP Horodło – 319pkt.

 

2000 – 15 V Hr. odbył się II rzut Ligi Powiatowej la SP+G.

Chłopcy

1. SP 1 Hrubieszów – 1139 p. w składzie: 91p. Bartosz Iżowski 100 m – 12,81, 64p. Paweł Kosakowski 300 m – 45,55, 115p. Tomasz Kern 1000 m – 2:56,83, 78p. Patryk Konieczny 110pł – 78p., 111p. Sławomir Drożdziel w dal – 5.60, 85p. Kamil Rerak w dal – 5.10, 94p. Daniel  Bielecki wzwyż – 145, 71p. Damian Harasim kula – 7.51, 77p. Przemysław Puszczało kula – 8.00, 76p. Rafał Gruba kula – 7.89, 82p. Paweł Czajka oszczep – 31.00, 133p. Paweł Majcher 110 pł. – 16,96, 4×100 m 126 p. P. Majcher, S. Drożdziel, Wawrzecki, P. Czajka 50,74,

2. SP 3 Hrubieszów – 1052 p., najcenniejsze wyniki: 108 p. Grzesiuk Jakub w dal – 5.55, 136 p. 4×100 m Hryniewicz, Smoliga, Szczęk, Grzesiuk 49,62 , 102 p. Szczęk Marcin 100 m – 12,51,

3. SP 2 Hrubieszów – 935 p., 105 p. Zosiuk Łukasz 1000 m – 3:00,90, 101 p. 4 x 100 mTomasz Gniecki, Bartek Kusiak, Łukasz Martyniuk, Piotr Kamieniarz 53,74, 93 p. Marciszyn Krystian kula – 9.18,

4. G. 3 Hrubieszów – 810 p. 97 p. 4 x 100 m Stajszczyk, Kurzydłowski, Szala, Wasilik 54,14,

5. G. 2 Hrubieszów – 685 p. 94 p. 4 x 100 m M. Puzio, M. Koszerny, A. Pukaluk, K. Rataj 54,66, 86 Kamil Ciesielczuk wzwyż – 1.40, 78 p. Michał Puzio 300 m – 44,10

6. SP Horodło – 556 p., 108 p. Gajewski Emil w dal 5.55,

7. G. Horodło – 461 p., 67 p. Łukasz Filipczuk kula – 7.21,

8. G. Uchanie – 290 p. 82 p. Brzuchala Piotr kula – 8.32

9. G. 1 Hrubieszów

 

Punktacja po 2 rzutach:

1. SP 1 Hrubieszów – 2128pkt.,

2. SP 3 Hrubieszów – 1920,

3. SP 2 Hrubieszów – 1723,

4. G. 3 Hrubieszów – 1438,

5. G. 2 Hrubieszów – 1340,

6. SP Horodło – 925,

7. G. Horodło – 855,

8. SP Uchanie – 723,

9. SP Czerniczyn – 405,

10. SP Werbkowice – 339,

11. G. Uchanie – 290,

12. G. Werbkowice – 268pkt.

13. G. 1 Hrubieszów

 


Opracował – mak

Poniżej zdjęcia z zawodó w roku ubiegłym.