Przed nami Powiatowe Igrzyska w Czwórboju la Szkół Podstawowych

Czwórbój lekkoatletyczny jest rozgrywany od połowy lat pięćdziesiątych XX wieku i nadal cieszy się dużym powodzeniem wśród szkolnej młodzieży. W ostatnich dwóch latach w powiatowych zawodach triumfowały drużyny ZSM nr 3 w Hrubieszowie, a jak będzie w bieżącym roku można przekonać się 20.04.2014 r. od godz. 10.00 przybywając na stadion HOSiR w Hrubieszowie. Poniżej, sporo z historii powiatowego czwórboju la.

Reklamy

 

Czwórbój lekkoatletyczny

– drużynowe zawody lekkoatletyczne rozgrywane wśród uczniów klas szkoły podstawowej.

Szkołę reprezentuje 6 zawodników lub 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach.

Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

– Bieg na 60 m ze startu niskiego.

– Rzut piłką palantową na odległość.

– Skok w dal na odległość lub skok wzwyż (wybór przez całą drużynę).

– Bieg na 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników, które ustalają kolejność.

 


Mistrzynie powiatu hrubieszowskiego

 

Dziewczęta

 

Rok szkolny

1989/1990 – SP Mircze – 1063 pkt.

1990/1991 – SP 3 Hrubieszów – 978

1991/1992 – SP Przewodów – 911

1992/1993 – SP Przewodów – 1140

1993/1994 – SP 1 Hrubieszów – po 2 rz. (j+w) = 1969 pkt.

1994/1995 – SP 3 Hrubieszów – 1053

1995/1996 – SP 2 Hrubieszów – po 2 rz. = 1851 pkt.

1996/1997 – SP 3 Hrubieszów – po 2 rz. = 2555 pkt.

1997/1998 – SP 3 Hrubieszów – po 2 rz. = 2909 p.

1998/1999 – SP 2 Hrubieszów – po 2 rz. = 2621 p.

 

1999/2000 – SP 2 Hrubieszów – po 2 rz. = 1826 pkt.

2000/2001 – SP 2 Hrubieszów – po 2 rz. = 1799 pkt

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów – 1163 pkt. (w)

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów – 1025 pkt

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów – 1105 pkt.

2004/2005 – SP 3 Hrubieszów – 1065 pkt.

2005/2006 – SP 2 Hrubieszów – 1332 pkt.

2006/2007 – SP 2 Hrubieszów – 1271 pkt.

2007/2008 – SP 2 Hrubieszów – 1392 pkt.

2008/2009 – SP 2 Hrubieszów – 1106 pkt.

 

2009/2010 – SP 2 Hrubieszów – 1111 pkt.

2010/2011 – SP 3 Hrubieszów – 994 pkt.

2011/2012 – ZSM 2 Hrubieszów – 942 pkt.

2012/2013 – ZSM 3 Hrubieszów – 1005 pkt.

2013/2014 – ZSM 3 Hrubieszów – 1271 pkt.

2014/2015 – ?

 


Kto ile razy wygrał od r. szk. 1989/1990

 

ZSM 3 SP Hrubieszów – 11x

ZSM 2 SP Hrubieszów – 10x

SP Przewodów – 2x

SP Mircze – 1x

ZSM SP 1 Hrubieszów – 1x

 


Mistrzowie powiatu hrubieszowskiego

 

Chłopcy

 

1989/1990 – SP 2 Hrubieszów – 958 pkt.

1990/1991 – SP Dołhobyczów – 828 p.

1991/1992 – SP 2 Hrubieszów – 865 p.

1992/1993 – SP 2 Hrubieszów –  1169p

1993/1994 – SP Dołhobyczów – po 2 rz. – 1680 p.

1994/1995 – SP 2 Hrubieszów – 1262 p.

1995/1996 – SP 3 Hrubieszów – po 2 rz. = 1833 pkt.

1996/1997 – SP 1 Hrubieszów – po 2 rz. = 1860 p.

1997/1998 – SP 1 Hrubieszów – po 2 rz. = 2066 pkt.

1998/1999 – SP 3 Hrubieszów – po 2 rz. 1608 p.

 

1999/2000 – SP 1 Hrubieszów – po 2 rz.  = 1707 pkt.

2000/2001 – SP 2 Hrubieszów – po 2 rz. = 1780 pkt.

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów – 1116 pkt.

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów – 855 pkt.

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów – 1071 pkt.

2004/2005 – SP 2 Hrubieszów – 968 pkt.

2005/2006 – SP 3 Hrubieszów – 1031 pkt.

2006/2007 – SP 3 Hrubieszów – 1075 pkt.

2007/2008 – SP 1 Hrubieszów – 1137 pkt.

2008/2009 – SP 2 Hrubieszów – 1106 pkt.

 

2009/2010 – SP 2 Hrubieszów – 1066 pkt.

2010/2011 – SP 1 Hrubieszów – 892 pkt.

2011/2012 – SP 1 Hrubieszów – 998 pkt.

2012/2013 – ZSM 3 Hrubieszów – 1009 pkt.

2013/2014 – ZSM 3 Hrubieszów – 903 pkt.

2014/2015 – ?

 


Kto ile razy wygrał od r. szk. 1989/1990

 

ZSM 3 SP Hrubieszów – 9x

ZSM 2 SP Hrubieszów – 8x

ZSM 1 SP Hrubieszów – 6x

SP Dołhobyczów – 2x

 


Uwaga!

Były zmiany tabel punktowych, ostatnia od 1.03.2012 r.

 


Trochę komunikatów z historii…

 

Rok szkolny 2013/2014

Komunikat Powiatowy Czwórbój LA 2014

29.04.2014 r. na stadionie HOSiR odbyły się powiatowe zawody Szkolnego Związku Sportowego w Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych.

Kolejność szkół

Dziewczęta:

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie-1271 pkt opiekun: Różańska Joanna

2.ZSM nr 1 w Hrubieszowie-1018 pkt opiekun: Kucharska Edyta

3.ZS Horodło-798pkt  opiekun: Kamień Mirosław

4.SZS Mircze-736 pkt opiekun: Klajda Waldemar

5.ZSM nr 2 w Hrubieszowie-729pkt opiekun: Marzanna Bielecka

Chłopcy:

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie-903pkt opiekun: Szlonzak Tomasz

2.ZSM nr 1 w Hrubieszowie-894 pkt opiekun: Magdziak Tomasz

3.SZS Mircze-842pkt  opiekun: Klajda Waldemar

4.ZS Horodło-782pkt opiekun: Kamień Mirosław

5.ZSM nr 2 w Hrubieszowie-723 pkt opiekun: Jóźwiak Robert


Rok szkolny 1995/1996

1995 – Mist. Rejonu hrubieszowskiego Hr. w 4-boju la 10 X  – I runda

dz. 1. SP 2 Hrubieszów – 947 pkt.

w składzie:

Monika Skrobańska 231 p. (9,3-3.67-35,0-2:05,7), Katarzyna Aleksandrowicz 186, Dominika Lebiedowicz 187, Magda Łotysz 178, Katarzyna Nowogórska 165, Justyna Seweryn 164,

2. SP Strzyżów 834 p. (Agnieszka Dańcu 218p. – 9,2-3.63-27,0-2:03,9),

3. SP 1 Hr. 823p. (Ewa Krawczuk 188),

4. Dołhobyczów 807p. (Regina Grzywacz 171),

5. SP 3 Hr. 778p. (Paula Kudyba 231p.- 9,0-3,85-29,5-2:10,0; Marta Korecka 209p.),

6. Mircze 756p. (Justyna Drączkowska 197),

7. Modryń 734p. (Aleksandra Głuch 170),

8. Hulcze 651p. (Renata Kwiatkowska 155, Marta Kiryk 155),

9. Nieledew 375 p. (Agnieszka Maciuk 100p.);


1995 – Mist. Rej. Hr. w 4-boju la 10 X – I runda

chł. 1. SP 3 Hrubieszów – 933 p.

w składzie:

Kamil Lebiedowicz – 229p.: 8,7-4.48-45,0-3:25,5, Kamil Krawczuk – 220p.: 8,6-4.50-52,0-3:47,1, Marcin Korniak – 177, Emil Martyniuk – 156, Karol Sitarz – 151, Tomasz Gzik – 97,

2. SP 2 Hrubieszów – 873 p. w skł.: Emil Gniecki – 230 p.: 8,7-4.80-52,0-3:45,1, Norbert Brzycki – 168, Mariusz Zubko – 153, Szymon Działa – 152, Cezary Lecko – 149, Grzegorz Naja – 170p.,

3. SP 1 Hrubieszów – 705p. (Artur Frel – 211p.: 8,9-4.20-43,5-3:21,6),

4. Dołhobyczow – 683p. (Bolesław Kuliński – 154),

5. Mircze – 599p. (Marcin Kujawski – 132),

6. Strzyżów – 598p. (Jacek Czerwiński – 140),

7. Nieledew – 594p. (Piotr Bednarczuk – 159),

8. Hulcze – 580p. (Grzegorz Szpakowski – 168),

9. Wiszniów – 552p. (Radosław Pukaluk – 136),

10. Kopyłów – 421 p. Rafał Ulanowski – 99p.).

 

1996 – 10.05. Mist. Rej w 4-boju la SP – II rzut

chł. 1. SP 3 Hr. 900 pkt. w składzie:

Kamil Lebiedowicz 222 p. 8,39-44.00-4.90-3:14,80, Łukasz Koszałko 186 pkt (8,79-40.00-4.33-3:12,58), Karol Sitarz 181 /8,62-47.50-4.58-3:34,72/, Marcin Korniak 156, Emil Martyniuk 155, Grzegorz Koszałko 151 pkt (9,72-44.00-4.20-3:18,04,

2. SP 2 Hr. 832 p. w skł.: Emil Gniecki 194 p. (8,48-48.00-4.87-3:37,96), Norbert Brzycki 165, Bartek Tymecki 162, Marcin Cisielczuk 164, Przemysław Koza 147, Grzegorz Naja 145,

3. SP 1 Hr. 803pkt Artur Frel 215 pkt (8,62-44.00-4.72-3:10,93),

4. Hulcze 527 pkt (Paweł Kowalewski 125pkt),

5. Dołhobyczów 523 pkt (Michał Stasiuk 115),

6. Strzyżów 502 pkt (Jarosław Czerwiński 146pkt),

7. Honiatycze 429 pkt (Andrzej Kaczoruk 117pkt),

8. Mircze 411 pkt (Grzegorz Onufrejczuk 90 pkt),

9. Wiszniów 407 pkt (Radosław Bukaluk 126pkt),

10. Kopyłów 337 pkt (Rafał Gularowski 92pkt),

11. Mołodiatycze 227 pkt (Dariusz Mazur 55 pkt.);

 

Po 2 rzutach:

1. SP 3 Hr. 1833 pkt.,

2. SP 2 Hr. 1705 p.,

3. SP 1 Hr. 1508p.,

4. SP Dołhobyczów 1206,

5. SP Hulcze4 1107,

6. SP Strzyżów 1100,

7. SP Mircze 1010,

8. SP Wiszniów 959,

9. SP Kryłó 758,

10. SP Nieledew 594,

11. SP Honiatycze 420,

12. SP Mołodiatycze 227.

 

1996 – 10.05. Mist. Rej w 4-boju la SP II rzut

dz. 1. SP 3 Hr. 928 pkt. w składzie:

Paula Kudyba 221 p. (8,78-34.50-3.94-2:11,14, Marta Korecka 217 p. (8,56-24.00-4.40-2:13,22), Agata Dorosz 192p., Justyna Kowalczuk 150p., Patrycja Rzeczkowska 148p., Magda Chybicka 128p.,

2. SP 2 Hr. 904 p., w składzie: Monika Skrobańska 221 p. (9,42-37.00-3.90-1:58,17), Katarzyna Aleksandrowicz 187p., Ann Hapońska 185p., Ewa Paczała 167p., Katarzyna Nowogórska 144p., Marlena Pukaluk 127p.,

3. SP 1 Hr. 767p. (Ewa Krawczuk 194 p. (9,68-35.50-4.00-2:06,69),

4. Dołhobyczów 690 p. (Kamila Wójcik 160p.),

5. Mircze 687p. (Marzena Kwiecińska 187p.),

6. Strzyżów 514p. (Agnieszka Pirogowicz 147p.),

7. Nieledew 444p. (Beata Martyniuk 121p.),

8. Honiatycze 402p. (Agnieszka Kaczoruk 124p.),

9. Mołodiatycze 355p. (Jolanta Wolanin 115p.).

 

Po 2 rzutach:

1. SP 2 Hr. 1851 pkt,

2. SP 3 Hr. 1706 p.,

3. SP 1 Hr. 1590p.,

4. SP Dołhobyczów 1497,

5. SP Mircze 1443,

6. SP Strzyżów 1348,

7. SP Nieledew 819,

8. SP Modryń 734,

9. SP Hulcze 651,

10. SP Honiatycze 402,

11. SP Mołodiatycze 355.

 

Rok szkolny 1989/1990

1990 – 7 06 Hr. Mist. Rejonu hrubieszowskiego w 4 – boju la kl. 7 i mł.

dz. 1. SP Mircze – 1063 p., w składzie:

Katarzyna Różańska 263p /8,6-2:00,8-4.24-39.00/, Marta Mrozowska 237p. /9,1-1:56,5-4.35-33.50/, Iwona Serafin 198p. /9,0-2:23,3-4.20-34.00/, Bożena Sztojko 184, Agnieszka Bucior 181p., Aneta Choma 109p,

2. SP 3 Hr. 959p. /Małgorzata Bolek 214p /8,9-2:03,5-4.22-29.50/, 211p. Elżbieta Kuczewska /8,9-2:02,1-4.30-26.50/,

3. SP 2 Hr. 954p. /Aneta Kaczkowska 232p. (8,9-2:05,6-4.05-39.50), Iwona Swatowska 208p. /8,9-2:02,2-4.20-27.00/, Dorota Sokal 194p., Anna Grabowska 191p., Małgorzata Rydel 129p., Anna Piekarska 127p./,

4. SP Przewodów 842p. /Agnieszka Kwiatkowska 253p (9,2-1:55,3-4.24-40.50),

5. SP Ślipcze 934p. /Agnieszka Pielech 178p/,

6. SP Uchanie 741p /Wioletta Pochylczuk 194p./,

7. SP Horodło 540p /Maria Głowacz 210p. /9,0-1:55,2-4.04-26.00/);

 

1990 – 7 06 Hr. Mist. Rej w 4 – boju la kl. 7 i mł.

chł. 1. SP 2 Hrubieszów 958p. w składzie:

Rafał Kowalczuk 235p. /8,2-3:08,0-4.90-44.00/, Wojciech Grela 200p. /8,3-3:29,9-4.89-47.00/, Marcin Czyż 197p, Daniel Maciejewski 168p. /8,9-3:37,5-4.44-51.50/, Krzysztof Sakowski 158p., Sylwester Góra 151p.,

2. SP Dołhobyczów 897p. /Piotr Sierota 194 pkt. 8,8-3:24,3-4.60-54.00/,

3. SP 3 Hr. 872p /Radosław Pawelec 202p. 8,5-3:12,2-4.74-41.00/,

4. SP Mircze 864p. /Marek Koziorodzki 204p 8,7-3:11,2-4.40-48.50/,

5. SP Jarosławiec 735p. /Szzymon Grądzki 160p.),

6. SP Ślipcze 729p./ Andrzej Golec 196p./,

7. SP Horodło 705p. /Ireneusz Sitarczuk 155p./.

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciach poniżej – zawody w roku 2014.