Przed nami Powiatowe Igrzyska w Czwórboju la Szkół Podstawowych

Czwórbój lekkoatletyczny jest rozgrywany od połowy lat pięćdziesiątych XX wieku i nadal cieszy się dużym powodzeniem wśród szkolnej młodzieży. W ostatnich powiatowych zawodach triumfowały drużyny ZSM nr 3 w Hrubieszowie, a jak będzie w bieżącym roku można przekonać się 29.04.2014 r. od godz. 9.00 przybywając na stadion HOSiR w Hrubieszowie. Poniżej, co nie, co z historii powiatowego czwórboju la.

Reklamy


Czwórbój lekkoatletyczny – drużynowe zawody lekkoatletyczne rozgrywane wśród uczniów klas szkoły podstawowej. 

Szkołę reprezentuje 6 zawodników lub 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach.

Uwaga!

Po konsultacjach z nauczycielami wychowania fizycznego w tegorocznych zawodach powiatowych w Hrubieszowie, dopuszcza się udział w powiatowym czwórboju la po 10 osób zarówno u chłopców, jak i u dziewczyn, z jednej szkoły. Do punktacji ogólnej będzie się liczyło 5 najlepiej punktujących osób.

Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

– Bieg na 60 m ze startu niskiego.

– Rzut piłką palantową na odległość.

– Skok w dal na odległość lub skok wzwyż (wybór przez całą drużynę).

– Bieg na 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników, które ustalają kolejność.

Karierę sportową od czwórboju zaczynali między innymi: zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich, najwybitniejsza nasza lekkoatletka Irena Szewińska, była rekordzistka świata w rzucie oszczepem Daniela Jaworska, jeden z najlepszych na świecie 400 metrowców – Jan Werner, płotkarka Zofia Bielczyk, złoty medalista w skoku wzwyż Jacek Wszoła czy też świetny kolarz Ryszard Szurkowski, wybitny piłkarz nożny Kazimierz Deyna, oraz Otylia Jędrzejczak.

 


Z historii …

 

Powiatowy Czwórbój la Szkół Podstawowych

od roku szkolnego 1999/2000

 

Dziewczęta

 

Rok szkolny / zwycięzca

1999/2000 – SP 2 Hrubieszów – 2 rz. 1826p. (826+ 980)

2000/2001 – SP 2 Hrubieszów – 2 rz. 1799p. (874+925)

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów – 1163 pkt.

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów – 1025 pkt

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów – 1105 pkt.

2004/2005 – SP 3 Hrubieszów – 1065 pkt.

2005/2006 – SP 2 Hrubieszów – 1332 pkt.

2006/2007 – SP 2 Hrubieszów – 1271 pkt.

2007/2008 – SP 2 Hrubieszów – 1392 pkt.

2008/2009 – SP 2 Hrubieszów – 1106 pkt.

2009/2010 – SP 2 Hrubieszów – 1111 pkt.

2010/2011 – SP 3 Hrubieszów – 994 pkt.

2011/2012 – ZSM 2 Hrubieszów – 942 pkt.

2012/2013 – ZSM 3 Hrubieszów – 1005 pkt.

2013/2014 – ?

 

Kto ile razy wygrał od 2000 roku?

ZSM 2 SP Hrubieszów – 8

ZSM 3 SP Hrubieszów – 6

 

Chłopcy

 

1999/2000 – SP 1 Hrubieszów – 2 rz. 1707p. (814+ 893)

2000/2001 – SP 2 Hrubieszów – 2 rz. 1780p. (885+895)

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów – 1116 p.

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów – 855 p.

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów – 1071 p.

2004/2005 – SP 2 Hrubieszów – 968 p.

2005/2006 – SP 3 Hrubieszów – 1031 p.

2006/2007 – SP 3 Hrubieszów – 1075 p.

2007/2008 – SP 1 Hrubieszów – 1137 p.

2008/2009 – SP 2 Hrubieszów – 1106 p.

2009/2010 – SP 2 Hrubieszów – 1066 p.

2010/2011 – SP 1 Hrubieszów – 892 p.

2011/2012 – SP 1 Hrubieszów – 998 p.

2012/2013 – ZSM 3 Hrubieszów – 1009 p.

2013/2014 – ?

 

Kto ile razy wygrał od 2000 roku?

ZSM 3 SP Hrubieszów – 6

ZSM 1 SP Hrubieszów – 4

ZSM 2 SP Hrubieszów – 4


Uwaga!

Były zmiany tabel punktowych, ostatnia od 1.03.2012 r.

 


Z historii c.d…

 

Rok szkolny 1999/2000

1999 – 5 10 Hrubieszów, Powiatowe Igrzyska SP w 4-boju la I rzut

 

Klasy VI i młodsze

 

Dziewczęta

1. SP 2 Hrubieszów – 826 p., nl Anna Sobczak, w składzie: Magdalena Galej 212 p. /9,3-4.00-19.00-2:03,46/, Agata Sidorowicz, Ewelina Drygiel, Paulina Drączkowska, Monika Hankiewicz, Jolanta Lewandowska,

2. SP 1 Hrubieszów – 772 p., nl Jacek Giergiel, najcenniejszy wynik w drużynie: Rybak Ewa 181 p. /9,5-3.70,29.50-2:17,39,

3. SP Turkowice – 704 p., nl Barbara Stadnicka, Chorzępa Natalia 189 p. /9,8-3.70-40.50-2:22,90/

4. SP Strzyżów – 557 p., nl Paweł  Augustynek, Ewelina Krawczuk 125 p. /10,2-3.50-25.00-2:20,31/,

5. SP Czerniczyn – 441 p,. nl Anna Dziemiach, Malwina Bucior 136 p. /9,9-3.80-18.00-2:18,95/,

6. SP 3 Hrubieszów – 404p. nl Joanna Różańska, Krasowska Ewelina 109 p.,

7. SP Mircze – 401p., nl Waldemar Klajda, Aleksandra Schmidt 82 p.

 

2000 – 18 05 Hr. Powiatowe Igrzyska w 4 – boju la 2 rzut ,

1. SP 2 Hrubieszów – 980 pkt., w składzie: Galej Magdalena 229 p., Paulina Drączkowska 263 p. (9,44-4.15- 43.00-2:08,15), Ptak Agnieszka, Pukaluk Agnieszka, Sidorowicz Agata, Drygiel Ewelina,

2. SP Turkowice – 884 p., Chorzępa Natalia 255 p. /9,44-4.30-38.00-2:08,94/, Kozłowska Katarzyna 233 p.,

3. SP Strzyżów – 817 p., Urszula Słomiana 176 p. /9,80-3.88-25.50-2:12,05/,

4. SP Mircze – 670 p., Aleksandra Schmidt 159 p. /9,88-3.85-20.00-2:11,15/,

5. SP Czerniczyn  – 662 p., Bucior Malwina 185 p. /9,73-3.80-30.50-2:12,03/,

6. SP 3 Hrubieszów – 609 p., Joanna Ujma 151 p. /9,77-3.95-24.50-2:28,58/.

 


Rok szkolny 1999/2000

1999 – 5 10 Hrubieszów, Powiatowe Igrzyska SP w 4-boju la I rzut

 

Klasy VI i młodsze

 

Chłopcy

1. SP 1 Hrubieszów – 814 p., nl Waldemar Kasperkiewicz w składzie: Suchecki Dariusz, Wawryszyn Przemysław, Wielosz Arkadiusz  183 p./9,1-4.45-53.00-4:03,12/, Pietrona Paweł, Iżowski Łukasz, Jonak Mateusz,

2. SP 2 Hrubieszów- 724p., nl Marzanna Bielecka, w skł.: Fulara Piotr 155 p. /9,5-4.20-41.50 3:42,00/, Kamieniarz Adam, Cała Artur, Fedorowicz Kamil, Brzycki Łukasz, Czarnecki Piotr,

3. SP 3 Hrubieszów – 542p., nl  Wiesław Grzyb, najcenniejszy wynik w drużynie: Kozaczuk Tomasz 120 p.,

4.   SP Mircze – 537 p., nl Waldemar Klajda, Sławomir Kukiełka 146 p.,

5. SP Strzyżów – 493 p. nl Paweł  Augustynek, Marcin Ligas 119 p.,

6. SP Czerniczyn – 414 p. nl. A. Dziemiach, Jarosław Socha 109 p.,

7. SP Werbkowice – 412 p. nl H. Rewucha, Łukasz Śmiałko 106 p.

 

2000 – 18 05 Hr. Powiatowe Igrzyska w 4 – boju la 2 rzut ,

1. SP 1 Hrubieszów – 893 p., w składzie: Łukasz Iżowski 183 p., Arkadiusz Wielosz 205 p. /8,82-4.45-54.00-3:51,81/, Mateusz Jonak, Paweł Pietrona, Karol Sawicki,

2. SP 2 Hrubieszów – 806 p., Piotr Fulara 192 p. /9,00-4.50-50.00-3:52,54/, Kamil Fedorowicz 192 p. /8,88-4.40-40.00-3:35,84/, A. Mrozowski, Sz. Bielecki, Wojciech Piwowar, S. Lebiedowicz,

3. SP Mircze – 739 p. S. Sobczuk 199 p. /9,05-4.00-57.00-3:38,13/,

4. SP Strzyżów – 732 p., G. Janeczko 175 p. /9,53-4.20-46.00-3:30,43/,

5. SP Czerniczyn – 670 p. J. Socha 160 p. /9,30-4.35-43.00-3:51,07/, 6. SP Werbkowice 328 p. D. Balsam 112 p. /9,85-4.00-44.00-3:55,37/.

 

 

Czytaj też:

SPORT – Przed nami sztafety na szczeblu powiatowym SZS 



Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Poniżej fotoreportaż z zawodów w roku 2013.