Przed nami XIII Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów Euro-Bug Pamięci Andrzeja Greszety

W sobotę 25.08.2018 r. od godz. 10.00 na hali HOSiR w Hrubieszowie zostanie rozegrany XIII Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów EURO-BUG kobiet i mężczyzn dodatkowo poświęcony pamięci Andrzeja Greszety byłego najwyższej klasy sztangisty i trenera MKS Unia Hrubieszów. W zawodach będą rywalizować siłaczki i siłacze rywalizujący z sukcesami na zawodach rangi światowej, europejskiej i Polski. Będą próby bicia rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Organizatorzy i startujący liczą na doping licznych kibiców!

Reklamy

 

Program zawodów

 

25.08.2018 r. (sobota)

godz. 10:00 start I grupy

godz. 12:00 uroczyste otwarcie

godz. 12:15 start II grupy

godz. 15:00 obiad

godz. 16:00 start III grupy

godz.19:00 zakończenie zawodów


Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta w Hrubieszowie, Urząd Gminy Hrubieszów, Urząd Marszałkowski w Lublinie, LOZPC w Lublinie, MKS „Unia” Hrubieszów, Lubelska Unia Sportu, HOSiR Hrubieszów.

W zawodach startują zaproszone drużyny składające się z 5 zawodników lub zawodniczek. Zawodniczki startują na damskim gryfie i obliczane są im punkty z tabel Sinclaira kobiet mnożone przez 1,8. Zawodnikom z tabel Sinclaira mężczyzn. Do drużyny liczy się 4 najlepsze wyniki. Klub może wystawić tylko jedną drużynę. Będzie prowadzona punktacja indywidualna dla zawodników i zawodniczek startujących w drużynach jak i w konkursie indywidualnym. 

 

***


Andrzej Greszeta

Urodził się w Hrubieszowie. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W okresie nauki w ZS nr 1 w Hrubieszowie i studiów na AWF uprawiał podnoszenie ciężarów i był medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, rywalizował w najwyższej polskiej lidze, a największym Jego sukcesem był brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Sewilli w 1997 roku. Po zakończeniu kariery sportowej pracował w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, jako nauczyciel wychowania fizycznego i został trenerem podnoszenia ciężarów w MKS Unia Hrubieszów. Dodatkowo interesował się wędkarstwem i bardzo lubił gotować. W ubiegłym roku po zdiagnozowaniu nowotworu i pomimo podjętego leczenia zmarł zaledwie w wieku 40 lat, pozostawiając w żałobie rodzinę, w tym żonę, córkę i wielu przyjaciół!

 

 

Opracował – mak

Foto – lubiehrubie